Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
298 568 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 1Przyłączenie do sieci ciepłowniczej wraz z wykonaniem węzła cieplnego w budynku A13 Politechniki Łódzkiej w systemie zaprojektuj i wybuduj
    Wartość umowy
    108 410 zł
    2 oferty
  2. Umowa zawarta
    Część 2Przyłączenie do sieci ciepłowniczej wraz z wykonaniem węzła cieplnego w budynku A17 Politechniki Łódzkiej w systemie zaprojektuj i wybuduj
    Wartość umowy
    190 158 zł
    2 oferty
Oferty w postępowaniu
4 oferty(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

"Przyłączenie do sieci ciepłowniczej wraz z wykonaniem węzłów cieplnych w budynkach A13 i A17 Politechniki Łódzkiej w systemie zaprojektuj i wybuduj".

Zamawiający Politechnika Łódzka (Łódź, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „"Przyłączenie do sieci ciepłowniczej wraz z wykonaniem węzłów cieplnych w budynkach A13 i…”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość umów: 298 568 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Politechnika ŁódzkaŁódź, Łódzkieopublikowano 9 maja 2023
Łączna wartość umów
298 568 zł
Liczba ofert
4 ofertyłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: ERBUD Industry Centrum Sp. z o.o. (część 1); Mon-Luk Łukasz Ziarkowski (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 298 567,74 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 4 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Politechnika Łódzka

1.3.)Oddział zamawiającego

Dział Zamówień Publicznych

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 7270021895

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Żeromskiego 116

1.5.2.)Miejscowość

Łódź

1.5.3.)Kod pocztowy

90-924

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL711 - Miasto Łódź

1.5.7.)Numer telefonu

+48 42 631 21 04

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

rap@adm.p.lodz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zp.p.lodz.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://plodz.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

"Przyłączenie do sieci ciepłowniczej wraz z wykonaniem węzłów cieplnych w budynkach A13 i A17 Politechniki Łódzkiej w systemie zaprojektuj i wybuduj".

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f2f72e2f-c88e-11ed-9355-06954b8c6cb9

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00207902

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-05-09

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00047250/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.8 Przyłączenie do sieci ciepłowniczej wraz z wykonaniem węzłów cieplnych w budynkach A13 i A17

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00145884

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RAP.262.03.2023.

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

691056,91 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

243902,44 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przyłączenie do sieci ciepłowniczej wraz z wykonaniem węzła cieplnego w budynku A13 Politechniki Łódzkiej w systemie zaprojektuj i wybuduj.

4.5.3.)Główny kod CPV

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71321200-6 - Usługi projektowania systemów grzewczych

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45410000-4 - Tynkowanie

4.5.5.)Wartość części

97560,97 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przyłączenie do sieci ciepłowniczej wraz z wykonaniem węzła cieplnego w budynku A17 Politechniki Łódzkiej w systemie zaprojektuj i wybuduj.

4.5.3.)Główny kod CPV

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71321200-6 - Usługi projektowania systemów grzewczych

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45410000-4 - Tynkowanie

4.5.5.)Wartość części

146341,46 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

108409,74 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

108855,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

108409,74 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ERBUD Industry Centrum Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

728-10-03-292

7.3.3)Ulica

Puszkina 78

7.3.4)Miejscowość

Łódź

7.3.5)Kod pocztowy

92-516

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.3.9.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Projekty węzłów - R-BUD Rafal Rydzyński, ul. Obywatelska 46,
93-558 Łódź

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-05-09

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

108409,74 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

280 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

190158,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

242917,62 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

190158,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Mon-Luk Łukasz Ziarkowski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7262286219

7.3.3)Ulica

Wolborska 1/13

7.3.4)Miejscowość

Łódź

7.3.5)Kod pocztowy

91-434

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-05-08

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

190158,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

280 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45331100-7Instalowanie centralnego ogrzewania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
424 152 zł
Próbka: 24 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
211 254 zł993 356 zł
Rozstęp międzykwartylowy
782 101 zł
Źródło próbki
CPV 45331· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
211 254 zł
Mediana
424 152 zł
Górny kwartyl
993 356 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Politechnika Łódzka prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łódź.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 298 568 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45331100-7 (Instalowanie centralnego ogrzewania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ERBUD Industry Centrum Sp. z o.o. (Łódź). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.