Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 109 500 zł
Umowa zawarta
13 kwietnia 2023
Okres realizacji
150 dni
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 1 109 500 zł – 1 968 000 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres udzielonej gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

REMONT BUDYNKÓW NR 15 I 16 W KNW PRZY UL. DĄBROWSKIEGO W ELBLĄGU – II ETAP.

Zamawiający 21 Wojskowy Oddział Gospodarczy (Elbląg, Warmińsko-Mazurskie) rozstrzygnął postępowanie „REMONT BUDYNKÓW NR 15 I 16 W KNW PRZY UL. DĄBROWSKIEGO W ELBLĄGU – II ETAP”, wybierając ofertę wykonawcy PRZEDSIĘBIORSTWO "UNIPRO-BUD" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Wartość umowy: 1 109 500 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: 21 Wojskowy Oddział GospodarczyElbląg, Warmińsko-Mazurskieopublikowano 8 maja 2023
Wartość umowy
1 109 500 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,3 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PRZEDSIĘBIORSTWO "UNIPRO-BUD" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Elbląg).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 109 500,23 zł (umowę zawarto 13 kwietnia 2023 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 1 109 500,23 zł do 1 968 000,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 150 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

21 Wojskowy Oddział Gospodarczy

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 281385396

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kwiatkowskiego 15

1.5.2.)Miejscowość

Elbląg

1.5.3.)Kod pocztowy

82-300

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL621 - Elbląski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

21wog@ron.mil.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://21wog.wp.mil.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://portal.smartpzp.pl/21wog

1.7.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


21 Wojskowy Oddział Gospodarczy

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Obrona

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

REMONT BUDYNKÓW NR 15 I 16 W KNW PRZY UL. DĄBROWSKIEGO W ELBLĄGU – II ETAP.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c6f92ee6-b8f9-11ed-9236-36fed59ea7dd

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00205701

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-05-08

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00124263

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

21WOG-SZP.2712.11.2023

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

2967479,67 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

975082,42 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest :Remont budynków Nr 15 i 16 w KNW przy ul. Dąbrowskiego w Elblągu – II ETAP.
Budowa: Budynek Nr 15 i nr 16 na terenie Składu Elbląg – 2 RBLog
w KNW przy ul. Dąbrowskiego 35 w Elblągu

Zakres robót obejmuje:
Budynek nr 15
1.Podłogi i posadzki
- rozbiórka posadzki betonowej ,
-zabezpieczenie bram plandeką na czas robót,
- nacinanie podłoży betonowych ,
- mechaniczna rozbiórka elementów betonowych,
- wykonanie posadzki betonowej (beton B-30),
- wywóz i utylizacja odpadów.
2.Instalowanie bram
W budynku należy zamontować 7 sztuk bram z drzwiami serwisowymi i 11 sztuk bram bez drzwi serwisowych. Bramy ze względu na zabytkowy charakter obiektu oraz istniejących 9 sztuk nowych bram w tym samym budynku, muszą być wizualnie i wzorniczo identyczne ( kolor, kształt uszczelek okiennych, podział i kształt obróbek blacharskich, połączenia mur ościeżnica).
Bramy o następujących parametrach:
- garażowa brama harmonijkowa powinna działać przy pomocy wózków na systemie torów co umożliwia ręczną obsługę bramy,
- standardowo brama powinna być wyposażona we wszystkie akcesoria niezbędne do obsługi ręcznej z dźwignią awaryjną, która powinna być ustawiona w pozycji zablokowanej,
- płaszcz bramy wykonany z dwuściennych segmentów o gr.55 mm z blachy stalowej ocynkowanej,
- rama obwodowa skrzydła wykonana z profilu kształtowego typu jaskółczy ogon z blachy gr. 2 mm, od dołu profil aluminiowy ze szczotką,
- segmenty wypełnione są bez-freonową pianką poliuretanową o gęstości większej niż 40 kg/m3, pokryte gładką lakierowaną blachą o grubości 0,8 mm,
- prowadnica górna wykonana z galwanizowanej stali o grubości 2 mm,
- prowadnice boczne wykonane z aluminium, po zamontowaniu zapewniają dobrą stabilność i umocowanie bramy,
- zawiasy wykonane z aluminium wyposażone w sworzeń i podwójne łożysko zapewniającą dobrą ruchomość skrzydeł,
- górne wózki mają składać się z trzech nylonowych kółek zapewniających cichą pracę bramy,
- do zamykania bramy zastosować rygle mocowane wewnątrz bramy wyposażone w pręty do zamykania z góry i z dołu. Pręty powinny mieć wzmocnione końce,
- zamknięcie wewnętrzne bramy jest zapewnione przez blokadę PVC zamontowaną w podłożu,
- klamki zamykające rygle muszą znajdować się na wysokości dostępnej dla niskiej osoby,
- brama powinna posiadać gumowe uszczelki o grubości 50 mm, zamontowane pomiędzy skrzydłami i wykonane z naturalnego EPDM,
- brama wyposażona w naświetla o wymiarach szer. 500 i wysokość 600 mm zamontowane w każdym skrzydle w górnej części bramy, szkło bezpieczne akrylowe, nieprzezierne ale przepuszczające światło.
- skrzydła dwa skrajne w każdej bramie od zewnątrz maja być wyposażone w kratki nawiewne żaluzjowe stale o wymiarach szer. 600 mm i wys. 300 mm w kolorze czarnym, a od wewnątrz kratka nawiewna wyposażona w regulację umożlwiającą jej zamknięcie.
- jedno skrzydło bramy dwusegmentowe drugie skrzydło jednosegmentowe,
- w skrzydle jednosegmentowym należy wykonać drzwi serwisowe 900x2000 mm wyposażone w niezależny zamek, ( dotyczy 7 sztuk bram)
- skrzydła bram powinny być wyposażone w blokadę w postaci zasuwy aluminiowej kotwiącej się w zamontowanej w płycie betonowej parkingu tulei, która uniemożliwia niekontrolowane zamykanie się skrzydeł po otwarciu bram,
- bramy wyposażyć w dodatkowe uchwyty ze stali nierdzewnej do zamykania kłódki pełniących jednocześnie rolę plombownicy.
- bramy pomalowane w kolorze RAL 9006,
-Przy wymianie bram należy wykonać wymianę części zewnętrznej i wewnętrznej betonowego wjazdu oraz osadzić stalowy kątownik GW wzmacniający próg. Istniejącą starą stalową ościeżnicę wmurowaną w ościeże należy naprawić, oczyścić i pomalować antykorozyjnie.
-Na placu manewrowym przy bramach znajdują się betonowe oporniki, które należy usunąć. W miejsce tych oporników zamontować oporniki z rur stalowych grubościennych fi 200 długości 150 cm. Opornik ma być zagłębiony 50 cm w stopę betonową posadowioną na głębokości 1m. poniżej poziomu gruntu (część wystająca ma mieć długość 100cm) Słupki mają być pomalowane w pasy żółto-czarne.
-W przypadku stwierdzenia podczas wykonywania robót uszkodzeń nadproży bramowych i węgarków należy je naprawić.
3.Wymiana stolarki okiennej
-demontaż istniejącej stolarki okiennej w pomieszczeniach magazynowo biurowych i na klatkach schodowych,
-montaż nowej stolarki okiennej PCV w ilości 28 szt. o wymiarach :
a) 26 sztuk – szer.132 cm x wys.152 cm – okna białe PCV dwuskrzydłowe z symetrycznym podziałem pionowym, jedno skrzydło rozwierne, drugie skrzydło rozwierno-uchylne, przenikalność cieplna nie może być większa niż 0,9 W/(m²·K )
b) 2 sztuki – szer.132 cm x wys.330 cm - okna białe PCV , przenikalność cieplna nie może być większa niż 0,9 W/(m²·K ), podział okna zgodnie z poniższym szkicem . Górna połowa okna stała, w dolnej części jedno skrzydło rozwierno-uchylne , drugie rozwierne . Szprosy stałe z ramiaków ( nie naklejane) .Klamki zamykane na kluczyk. Schematy okien znajdują się na
- montaż parapetów zewnętrznych stalowych ocynkowanych o wymiarach 150 cm x 30 cm – ilość 28 szt.
- montaż parapetów wewnętrznych PCV systemowych o wymiarach 150 mm x 30 cm – ilość 28 szt.
- zwężenie wewnętrznego światła otworów okiennych poprzez domurowanie i otynkowanie węgarków ( zamiana okien skrzynkowych na okna zespolone)
- szpachlowanie naprawcze po wymianie okien
- malowanie ścian okiennych i węgarków farba emulsyjna w kolorze białym o zwiększonej odporności na ścieranie
Przed rozpoczęciem robót należy zabezpieczyć folią posadzki w magazynach i klatkach schodowych , zabezpieczyć regały i meble folią. W razie konieczności należy przestawić meble kolidujące z pracami budowlanymi. Po zakończonych robotach umyć posadzki i inne elementy.
4.Remont instalacji elektrycznej
- wymiana oświetlenia i instalacji elektrycznej natynkowej w 10 pomieszczeniach garażowych,
- Lampy LED wiszące 2x 18 W z wymiennym źródłem światła, pyłoszczelne IP 55 , długość 120 cm - ilość 81 sztuk lamp,
-wymiana wyłączników natynkowych w ilości 10 sztuk,
- wymiana instalacji zasilającej gniazda 230 V ( natynkowa) – ilość punktów 40 szt.
- wymiana instalacji trójfazowej 6 punktów,
- wymiana 2 sztuk rozdzielnic elektrycznych 48 pól ( IP 67). Jedna rozdzielnia wyposażona w : wyłącznik główny 60 A, wyłącznik nadmiarowo-prądowy 32 A – 3 sztuki, wyłącznik nadmiarowo-prądowy B10 – 5 sztuk, wyłącznik nadmiarowo-prądowy B16 – 5 sztuk, wyłącznik nadmiarowo-prądowy zespolony trójfazowy B20 – 3 sztuki,
- wymiana zwodów piorunochronowych na przylegające do ściany w rurkach PCV.
Budynek Nr 16
1.Podłogi i posadzki
- rozbiórka części betonowej posadzki wjazdu do garażu – 2 wjazdy,
- zabezpieczenie bram plandeką na czas robót,
-nacinanie podłoży betonowych ,
- mechaniczna rozbiórka elementów betonowych,
- wykonanie posadzki betonowej (beton B-30),
- montaż stalowego progu z kątownika GW
- wywóz i utylizacja odpadów.
2.Wymiana stolarki okiennej
- demontaż istniejącej stolarki okiennej w pomieszczeniach socjalnych
-montaż nowej stolarki okiennej PCV w ilosci 5 szt. o wymiarach :
a) 1 sztuk – szer.150 cm x wys.165 cm – okna białe PCV dwuskrzydłowe z symetrycznym podziałem pionowym, jedno skrzydło rozwierne , drugie skrzydło rozwierno-uchylne , przenikalność cieplna nie może być większa niż 0,9 W/(m²·K )
b) 1 sztuki – szer.108 cm x wys.158 cm - okna białe PCV , dwuskrzydłowe z symetrycznym podziałem pionowym, jedno skrzydło rozwierne , drugie skrzydło rozwierno-uchylne , przenikalność cieplna nie może być większa niż 0,9 W/(m²·K )
c)1 sztuki – szer.120 cm x wys.148 cm - okna białe PCV , dwuskrzydłowe z symetrycznym podziałem pionowym, jedno skrzydło rozwierne , drugie skrzydło rozwierno-uchylne , przenikalność cieplna nie może być większa niż 0,9 W/(m²·K )
d)2 sztuki – szer.150 cm x wys.164 cm - okna białe PCV , dwuskrzydłowe z symetrycznym podziałem pionowym, jedno skrzydło rozwierne , drugie skrzydło rozwierno-uchylne , przenikalność cieplna nie może być większa niż 0,9 W/(m²·K )
-montaż parapetów zewnętrznych stalowych ocynkowanych
- montaż parapetów wewnętrznych PCV systemowych
-zwężenie wewnętrznego światła otworów okiennych poprzez domurowanie i otynkowanie węgarków ( zamiana okien skrzynkowych na okna zespolone)
-przygotowanie ścian okiennych do malowania
-szpachlowanie naprawcze po wymianie okien
- malowanie ścian okiennych i węgarków farbą emulsyjna w kolorze białym o zwiększonej odporności na ścieranie
-wywóz i utylizacja gruzu i odpadów z placu budowy,
Prace przy realizacji przedmiotowego zadania powinny być oparte
o najnowsze technologie budowlane i techniczne spełniające wymagania zawarte w Polskich Normach, zapewniające bezpieczne i zgodne z przepisami przechowywanie środków materiałowych oraz komfort pracy użytkownika.
Zastosowane rozwiązania techniczne i urządzenia muszą spełniać wymagania w zakresie bezpieczeństwa przy obsłudze pomieszczeń magazynowych, ewakuacji sprzętu i mienia oraz ochrony przeciwpożarowej.
Niezależnie od podanego zakresu prac, należy przy realizacji przedmiotu zamówienia uwzględnić wymagania zawarte w obowiązujących przepisach
i normach dla tego typu prac.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 i 4 do SWZ.
Minimalny okres gwarancji i rękojmi wynosi 36 miesięcy, natomiast maksymalny punktowany okres gwarancji i rękojmi wynosi 60 miesięcy.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1109500,23 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1968000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1109500,23 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PRZEDSIĘBIORSTWO "UNIPRO-BUD" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5780001850

7.3.3)Ulica

Komeńskiego nr 26 lok. 8

7.3.4)Miejscowość

Elbląg

7.3.5)Kod pocztowy

82-300

7.3.6.)Województwo

warmińsko-mazurskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-04-13

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1109500,23 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

150 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

21 Wojskowy Oddział Gospodarczy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Elbląg.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 109 500 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PRZEDSIĘBIORSTWO "UNIPRO-BUD" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Elbląg). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.