Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
2 ofertyodrzucone: 1
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa zabytkowego budynku spichlerza w Bąkowie w związku ze zmianą sposobu użytkowania na cele kulturalno - edukacyjne

Zamawiający Powiat Świecki - Centrum Administracyjne Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Bąkowie (Bąkowo, Kujawsko-Pomorskie) opublikował wynik postępowania „Przebudowa zabytkowego budynku spichlerza w Bąkowie w związku ze zmianą sposobu…”. Złożono 2 oferty.

Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty. Odrzucono 1 ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Świecki - Centrum Administracyjne Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Bąkowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 341373205

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

-

1.5.2.)Miejscowość

Bąkowo

1.5.3.)Kod pocztowy

86-160

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL618 - Świecki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@bakowo.csw.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://dd-bakowo.rbip.mojregion.info

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/csw/proceedings

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ochrona socjalna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa zabytkowego budynku spichlerza w Bąkowie w związku ze zmianą sposobu użytkowania na cele kulturalno - edukacyjne

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-bc27d260-c892-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00185683

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-04-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00030652/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Przebudowa zabytkowego budynku spichlerza w Bąkowie w związku ze zmianą sposobu użytkowania na cele kulturalno - edukacyjne

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00146299

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

C.261.2.2023.VA

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest odbudowa zabytkowego spichlerza wpisanego do rejestru zabytków jako założenie dworsko – parkowe – księga A/1323/1-5. Budynek objęty przedmiotem robót zlokalizowany jest na działce nr 65/3 w miejscowości Bąkowo 37, 86-160 Warlubie.
UWAGA, niniejsze postępowanie nie obejmuje całego zakresu prac zawartych w dokumentacji budowlanej. Niniejsze postępowanie obejmuje roboty budowlane w zakresie doprowadzenia budynku spichlerza do stanu surowego zamkniętego z niezbędnymi instalacjami, zgodnie z danymi zawartymi w przedmiarach robót branży konstrukcyjno-budowlanej, branży sanitarnej i branży elektrycznej.
Wykonawca zobowiązany będzie do ścisłego przestrzegania postanowień zawartych w decyzji WZN nr 93/2022 z dnia 30.03.2022 r. Kujawsko-Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na prowadzenie prac konserwatorskich i robót budowlanych przy zabytku oraz w Programie prac konserwatorsko-restauratorskich.
Na prowadzenie przedmiotowych robót budowlanych Zamawiający uzyskał ostateczną decyzję nr 574/2022 z 06.12.2022 r. wydaną przez Starostę Świeckiego.
Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w dokumentacji technicznej, branżowych kosztorysach ofertowych oraz przedmiarach robót stanowiących integralną część niniejszej specyfikacji.
Roboty będą prowadzone zgodnie z wymogami ustawy dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami ( Dz. U. 2022r., poz. 840) oraz przepisami wykonawczymi do tej ustawy.
Budynek spichlerza znajduje się w bliskim sąsiedztwie budynków, w których znajdują się placówki opiekuńczo-wychowawcze oraz pozostałe budynki mieszkalne.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Uzasadnienie prawne unieważnienia:
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne unieważnienia:
W niniejszym postępowaniu do terminu składania ofert wpłynęła jedna oferta. Została złożona przez KONSORCJUM FIRM:
LIDER JPD Krupiński Paweł Krupiński
UCZESTNIK JPD Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Droga Kręta 2a, 86-300 Grudziądz. Cena brutto oferty wyniosła 3 379 935,32 zł, okres gwarancji 5 lat.
Zgodnie z art. 222 ust 4 Zamawiający przed otwarciem ofert udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Wynosi ona 2 070 000,00 zł.
Zamawiający podjął decyzję o braku możliwości zwiększenia kwoty, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty, biorąc pod uwagę celowość i efektywność gospodarowania środkami publicznymi.
W świetle powyższego stanowi to przesłankę do unieważnienia postępowania wynikającą z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

3379935,32 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3379935,32 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Świecki - Centrum Administracyjne Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Bąkowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bąkowo.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.