Budowa oświetleń drogowych
Zamawiający Gmina Głusk (Dominów, Lubelskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa oświetleń drogowych”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4140, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,3 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
26 lipca 2022
Termin ofert: 11 sierpnia 2022 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
20 września 2022
5 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
17 kwietnia 2023
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA GŁUSK |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 431019980 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Rynek 1 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Dominów |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 20-388 |
| 1.4.4.) | Województwo | lubelskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL814 - Lubelski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 81-75-18-760 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 81-75-18-650 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat@glusk.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | glusk.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-0062bda4-0cad-11ed-9a86-f6f4c648a056 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2023/BZP 00178614 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2023-04-17 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2022/BZP 00277656/01 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Budowa oświetleń drogowych |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem zamówienia jest | Budowa oświetleń drogowych. Zakres robót budowlanych ww. przedmiotu zamówienia zawiera w szczególności budowę następujących oświetleń drogowych: 1) Budowę oświetlenia drogowego w Majdanie Mętowskim – etap IV - zasilanie oświetlenia ze stacji transformatorowej Majdan Mętowski 2 i obejmuje: - budowę szafki oświetleniowej – 1 komplet – zasilanie oświetlenia ze stacji transformatorowej Majdan Mętowski 4. - budowę oświetlenia drogowego o długości trasy 1 853 mb, na słupach stalowych ocynkowanych okrągłych o wysokości 9 m 31 szt. z wysięgnikami półokrągłymi i oprawami LED o mocy 36W - 42W - łącznie 31 kompletów na fundamentach betonowych (dostosowanych do słupów) - prace pomiarowe, rezystancji uziemień słupów, badanie linii kablowej nn. - roboty przy odtwarzaniu trawników i nawierzchni tłuczniowych. 2) Budowę oświetlenia drogowego na ulicy Chmielnej w miejscowości Kalinówka ze stacji transformatorowej - Kalinówka ST 16 i obejmuje : - budowę szafki oświetleniowej – 1 komplet - budowę oświetlenia drogowego o długości trasy 944 mb, na słupach stalowych ocynkowanych okrągłych o wysokości 9 m na fundamencie betonowym z wysięgnikami półokrągłymi i oprawami LED o mocy 36W - 42W - 20 kompletów ; - prace pomiarowe, rezystancji uziemień słupów, badanie linii kablowej nn. - roboty przy odtwarzaniu trawników; 2.Szczegółowe określenie zakresu poszczególnych zadań umieszczone jest w dokumentacjach projektowych oraz pomocniczo w przedmiarach robót, dołączonych do SWZ. 3.Oprawy LED (dla powyższych oświetleń) mają spełniać następujące minimalne (nie gorsze) parametry techniczne . moc opraw 36W - 42W (przed zamontowaniem uzgodnić moce opraw z Zamawiającym) barwa światła neutralna w zakresie 3500 K – 4000 K, korpus oprawy o IP66 – klasa szczelności ; trwałość min. 100 000 godz. definiowana przy L90B10, początkowa skuteczność świetlna oprawy min.135 Im/W, współczynnik mocy biernej cos ( fi) >=0,93, - uchwyt montażowy musi umożliwiać zmianę kąta nachylenia oprawy w zakresie minimum ±15 st. Dopuszcza się stosowania dodatkowych elementów montażowych, zawiasów, i przejściówek w celu dopasowania kąta montażu oprawy. zasilacz programowalny z aktywną funkcją utrzymania stałego strumienia świetlnego, autonomiczną funkcją redukcji mocy i DALI , oprawa powinna posiadać zabezpieczenie przeciwprzepięciowe 10 kV, szybkozłącza IP66 do łatwej instalacji bez otwierania oprawy, ma posiadać deklarację zgodności WE i certyfikat akredytowanego ośrodka badawczego potwierdzający deklarowane zgodności, np. ENEC, - Przed zamontowaniem opraw wykonawca jest zobowiązany do przedstawienia Zamawiającemu dokumentu potwierdzającego ustawienie zmniejszenia mocy oprawy w godzinach nocnych. Ustawienia oprawy powinny redukować jej moc w godzinach 2300-500 do 50 % jej mocy maksymalnej. - Skrzynka oświetleniowa mają być wyposażona w urządzenie SOFT START. 4.Słupy oświetleniowe. Słupy stalowe ocynkowane okrągłe z blachy o grubości ≥ 4 mm, o wysokości 9.0 m , malowane na kolor szary do wysokości wnęki bezpiecznikowej na ok. 0,5 m – 0,8 m np. wg palety RAL9006 lub podobny (do uzgodnienia z Zamawiającym) z wysięgnikiem półokrągłym . UWAGA ! zapisy SWZ odnośnie opisu opraw LED i słupów dotyczących wymagań są wiążące do sporządzenia oferty przetargowej. 5. Wykonawca w ramach udzielonej gwarancji będzie wykonywał obsługę (konserwację) wykonanego oświetlenia . 1. Szczegółowe opisy przedmiotu zamówienia wraz z warunkami technicznymi wykonania robót zawierają załączniki do SWZ tj.: dokumentacje projektowe, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót oraz pomocniczo przedmiary robót budowlanych. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne 45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu 45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2022-09-05 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 6 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Elektro-Pol Kompleksowe Usługi Elektryczne Wiesław Policha |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 7131765385 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Fajsławice 78B |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 21-060 |
| 4.3.6.) | Województwo | lubelskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 446490,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE | 2022/BZP 00355912/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2023-03-05 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 446490,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.