„Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego (TBS-13), w Jelczu Laskowicach”
Zamawiający Zakład Gospodarki Mieszkaniowej - Towarzystwo Budownictwa Społecznego - Sp. z o.o. (Jelcz-Laskowice, Dolnośląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego (TBS-13), w Jelczu Laskowicach”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 000 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=6781, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,0 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyOgłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | ZAKŁAD GOSPODARKI MIESZKANIOWEJ - TOWARZYSTWO BUDOWNICTWA SPOŁECZNEGO - SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 932815640 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Techników 29 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Jelcz-Laskowice |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 55-221 |
| 1.4.4.) | Województwo | dolnośląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL518 - Wrocławski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 71 318 81 47 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 71 318 81 47 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat@zgm-tbs.com |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | http://www.zgm-tbs.com/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego) |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-0243a3c7-acd9-11eb-911f-9ad5f74c2a25 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2023/BZP 00126983 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2023-03-08 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2021/BZP 00045851/01 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | „Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego (TBS-13), w Jelczu Laskowicach” |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego (TBS-13), w Jelczu Laskowicach przy ul. Oławskiej, na działkach nr 23/3, 11/18, obręb Laskowice, pow. Oławski, woj. Dolnośląskie, AM-27, wraz z wewnętrznymi instalacjami wod. – kan., centralnego ogrzewania, instalacją elektryczną, gazową, teletechnicznymi, budową parkingu i obiektów małej architektury, a także wykonanie przyłączy: wodociągowego, kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz oświetlenia terenu. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne 45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby 45113000-2 - Roboty na placu budowy 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków 45211000-9 - Roboty budowlane w zakresie budownictwa wielorodzinnego i domów jednorodzinnych 45211340-4 - Roboty budowlane w zakresie budownictwa wielorodzinnego 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne 45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne 45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych 45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2021-06-30 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 16 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | AKBiK Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 8951010462 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Wagonowa 6 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Wrocław |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 53-609 |
| 4.3.6.) | Województwo | dolnośląskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 6650133,69 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE | 2021/BZP 00100370/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2023-01-26 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zmiany uwarunkowań gospodarczych w zw. z inwazją Federacji Rosyjskiej na teren Ukrainy, w tym ograniczenia w dostępności dóbr (materiałów, sprzętu, urządzeń i robót), transportu obsługiwanego w dużej mierze przez ukraińskie firmy lub pracowników z Ukrainy w tym również personelu wykwalifikowanego, wzrost kosztów ponoszonych w celu zapewnienia realizacji przedmiotu Umowy, z powodu wzrostu cen materiałów i usług niezbędnych do wykonania robót i wszelkich innych prac kontraktowych. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | |
| 1. | Treść § 2 ust. 2 Umowy z dnia 30.06.2021 r. przyjmuje brzmienie | „Termin zakończenia realizacji zamówienia: do 18 miesięcy od daty przekazania placu budowy”. 2. Treść § 3 ust. 1 Umowy z dnia 30.06.2021 r. przyjmuje brzmienie: „Za wykonanie przedmiotu umowy strony ustalają wynagrodzenie ryczałtowe w kwocie netto 6 333 551,54 zł, słownie: sześć milionów trzysta trzydzieści trzy tysiące pięćset pięćdziesiąt jeden złotych 54/100, a po uwzględnieniu należnego podatku VAT w kwocie brutto 6 907 564,15 zł. słownie: sześć milionów dziewięćset siedem tysięcy pięćset sześćdziesiąt cztery złote 15/100”. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 257430,46 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 6907564,15 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.