Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Wykonanie chodnika na drodze powiatowej nr 1466D w miejscowości Ligota Wielka

Zamawiający Zarząd Dróg Powiatowych w Oleśnicy (Oleśnica, Dolnośląskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Wykonanie chodnika na drodze powiatowej nr 1466D w miejscowości Ligota Wielka”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Zarząd Dróg Powiatowych w OleśnicyOleśnica, Dolnośląskieopublikowano 8 marca 2023
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 792 122 zł
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W OLEŚNICY

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 931963210

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Wojska Polskiego 52C

1.4.2.)Miejscowość

Oleśnica

1.4.3.)Kod pocztowy

56-400

1.4.4.)Województwo

dolnośląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL518 - Wrocławski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zdp@zdp-olesnica.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.bip.zdp-olesnica.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0847fd6e-7f66-11ec-83b1-bea871b78b5b

2.3.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00125627

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2023-03-08

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00039066/01

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie chodnika na drodze powiatowej nr 1466D w miejscowości Ligota Wielka

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Celem przedsięwzięcia jest wykonanie chodnika o szer. 2 m., długości 300 m. wraz ze zjazdami, oraz kanalizacją deszczową.
Przewidywany zakres robót:
1) wdrożenie projektu czasowej organizacji ruchu,
2) rozebranie przepustów rurowych,
3) wykonanie robót ziemnych pod projektowany chodnik i odwodnienie,
4) wykonanie chodnika o konstrukcji:
a) podbudowa z gruntu stabilizowanego cementem, gr. 15 cm
b) warstwa z kruszywa łamanego 0/31,5, stabilizowanego mechanicznie, gr. 20 cm
c) warstwa ścieralna AC8S o gr. 6 cm
5) Wykonanie zjazdów do przyległych nieruchomości, o konstrukcji:
a) podbudowa z gruntu stabilizowanego cementem, gr. 15 cm
b) warstwa z kruszywa łamanego 0/31,5, stabilizowanego mechanicznie, gr. 30 cm
c) warstwa ścieralna AC8S o gr. 10 cm
6) wykonanie kanalizacji deszczowej,
7) wycinka krzewów i karczowanie,
8) humusowanie skarp wraz z obsianiem trawą,
9) oznakowanie poziome i pionowe.

3.8.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2022-04-04

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

6 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

PHU Tomasz Oziębły

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7520001736

4.3.3.)Ulica

Piłsudskiego 8

4.3.4.)Miejscowość

Namysłów

4.3.5.)Kod pocztowy

46-100

4.3.6.)Województwo

opolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

638380,15 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2022/BZP 00111145/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2023-02-21

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Wskutek konfliktu zbrojnego w Ukrainie nastąpił gwałtowny wzrost cen asfaltu drogowego i oleju napędowego w stosunku do cen obowiązujących w okresie poprzedzającym postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego i zawarcia umowy, których działając z należytą starannością Zamawiający nie mógł przewidzieć.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

zmiana wartości przedmiotu zamówienia

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

9751,11

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
792 122 zł
Próbka: 191 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
327 603 zł1 599 385 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 271 782 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
327 603 zł
Mediana
792 122 zł
Górny kwartyl
1 599 385 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Dróg Powiatowych w Oleśnicy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Oleśnica.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.