Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
288 047 zł
Umowa zawarta
8 marca 2023
Okres realizacji
od 3 kwietnia 2023 do 31 października 2023
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 288 047 zł – 306 178 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Samodzielna realizacja kluczowych elementów zamówienia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykaszanie zieleni w pasach drogowych oraz podwórzy na terenie Gminy Miejskiej Kamienna Góra w 2023 roku

Zamawiający Gmina Miejska Kamienna Góra (Kamienna Góra, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Wykaszanie zieleni w pasach drogowych oraz podwórzy na terenie Gminy Miejskiej Kamienna…”, wybierając ofertę wykonawcy PHU DENDREX Grzegorz Exner. Wartość umowy: 288 047 zł. Złożono 3 oferty.

Wartość umowy
288 047 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~3,8 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PHU DENDREX Grzegorz Exner (Kamienna Góra), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 288 047,36 zł (umowę zawarto 8 marca 2023 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 288 047,36 zł do 306 178,28 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 3 kwietnia 2023 r. do 31 października 2023 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miejska Kamienna Góra

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 230821316

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Grunwaldzi 1

1.5.2.)Miejscowość

Kamienna Góra

1.5.3.)Kod pocztowy

58-400

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@kamiennagora.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.kamiennagora.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/kamiennagora

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykaszanie zieleni w pasach drogowych oraz podwórzy na terenie Gminy Miejskiej Kamienna Góra w 2023 roku

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a6f4557e-9d6d-11ed-94da-6ae0fe5e7159

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00125381

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-03-08

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00043757/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Wykaszanie pasów drogowych oraz poboczy na terenie Gminy Miejskiej Kamienna Góra w 2023 roku

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00060779

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZIF.271.3.2023

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na wykaszaniu zieleni w pasach drogowych oraz terenach podwórzy wraz z przycięciem żywopłotów na terenie Gminy Miejskiej Kamienna Góra.
Obszar, na którym świadczona będzie usługa, opisany został w załącznikach do opisu przedmiotu zamówienia.
Zamawiający zakłada wykonanie maksymalnie:
a) 6 koszeń dla każdego obiektu w pasach drogowych (załącznik nr 1),
b) 3 koszenia dla każdego obiektu na terenach podwórzy (załącznik nr 2),
c) 2 cięcia żywopłotów (załącznik nr 2).
Ilości koszeń/cięć mogą ulec zmianie w przypadku, gdy warunki pogodowe (w szczególności susza, wysokie temperatury) spowodują, że poszczególne obiekty nie będą wymagać wykaszania zieleni/cięć żywopłotów.
Do podstawowych obowiązków Wykonawcy należy:
1. wykonanie usługi będącej przedmiotem zamówienia przy użyciu sprzętu, urządzeń i materiałów o jakości odpowiadającej stosownym przepisom, normom, standardom i warunkom;
2. zabezpieczenie i oznakowanie miejsc (przez ustawienie odpowiednich znaków ostrzegawczych i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego) w których prowadzone są prace zgodnie z zasadami podanymi w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 roku w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego warunków ich umieszczania na drogach (tekst jednolity Dz.U. z 2019 r., poz. 2311 ze zmianami);
3. wykonywanie przedmiotu zamówienia z należytą starannością, zgodnie z zasadami wiedzy technicznej oraz zapewnienie kompetentnego kierownictwa, siły roboczej, materiałów, sprzętu i innych urządzeń oraz wszelkich przedmiotów niezbędnych do wykonania prac;
4. pełna odpowiedzialność za zapewnienie warunków bezpieczeństwa oraz metody organizacyjno –techniczne;
5. posiadanie aktualnej polisy od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności;
6. utrzymanie terenu w stanie wolnym od przeszkód komunikacyjnych oraz bieżące usuwanie zbędnych materiałów, śmieci i odpadów powstałych podczas koszenia (w tym skoszonej trawy) i postępowanie z nimi zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach oraz ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach;
7. wykonanie przedmiotu zamówienia w sposób niestwarzający zagrożenia dla osób postronnych;
8. niezwłoczne usuwanie ujawnionych usterek;
9. zapoznanie się z ewidencja dróg gminnych i pozostałymi terenami zielonymi, na których Zamawiający zamierza realizować prace będące przedmiotem zamówienia;
10. systematyczne (z częstotliwością minimum 2 razy w tygodniu, w dniach uzgodnionych przez strony) pisemne informowanie Zamawiającego o wykoszeniu każdego obiektu, dokumentującego wykonanie kluczowych części zamówienia. Zawiadomienie powinno zawierać nazwę wykoszonego obiektu (obiektów), powierzchnię oraz numer protokołu typowania, którego to zawiadomienie dotyczy. Informacje Zamawiający zobowiązany jest wysyłać na następujące adresy e-mail:
a) danuta.ruchala@kamiennagora.pl – w zakresie terenów zielonych w pasach drogowych dróg gminnych, przy parkingach, drodze rowerowej itp. wraz z terenami przyległymi;
b) malgorzata.stepien@kamiennagora.pl – w zakresie terenów podwórzy.
Zamawiający informuje, że kluczowymi elementami zamówienia są: wykaszanie zieleni i cięcie żywopłotów.
Zamawiający może żądać przedstawienia dokumentu, potwierdzającego sposób zagospodarowania odpadów, powstających w trakcie realizacji usług.
Wykonawca, który będzie wybrany do realizacji zamówienia zobowiązany jest uwzględnić również wszystkie postanowienia określone w Załączniku nr 10 do SWZ (Projektowane postanowienia umowy).
Zamawiający informuje, że w pasach drogowych przewidziane jest 95 785 m2 powierzchni do wykoszenia, zaś na terenach podwórzy 72 021 m2 powierzchni do wykoszenia a do przycięcia 2 500 mb żywopłotu.
Wykonawca zobowiązany jest wykonać usługę koszenia poszczególnych obiektów wytypowanych w protokole, w terminie do 21 dni od dnia przesłania zlecenia.
Zamawiający informuje, że warunki udziału w postępowaniu dot. ilości osób i sprzętu są warunkami minimalnymi. Wykonawca wyłoniony do realizacji zamówienia zobowiązany jest zapewnić taką ilość osób i sprzętu, aby realizować usługi wykaszania zieleni/cięcia żywopłotów w sposób należyty i terminowy.
Zamawiający zastrzega, że w trakcie realizacji umowy może nastąpić zwiększenie powierzchni przeznaczonej do koszenia do 15% powierzchni ogółem. Wysokość wynagrodzenia Wykonawcy z tytułu wykoszenia 1m2 powierzchni w takim przypadku nie ulegnie zmianie.
Załączniki do opisu przedmiotu zamówienia:
1. Wykaz terenów zielonych w pasach drogowych dróg gminnych, przy parkingach, drodze rowerowej itp. wraz z terenami przyległymi w obszarze miasta Kamienna Góra, przeznaczonych do koszenia.
2. Wykaz terenów podwórzy na obszarze miasta Kamienna Góra.

4.5.3.)Główny kod CPV

77314100-5 - Usługi w zakresie trawników

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

77312000-0 - Usługi usuwania chwastów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

288047,36 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

306178,28 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

288047,36 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PHU DENDREX Grzegorz Exner

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6141526405

7.3.3)Ulica

Przedwojów 138

7.3.4)Miejscowość

Kamienna Góra

7.3.5)Kod pocztowy

58-400

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-03-08

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

288047,36 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2023-04-03 do 2023-10-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miejska Kamienna Góra prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kamienna Góra.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 288 047 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 77314100-5 (Usługi w zakresie trawników). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PHU DENDREX Grzegorz Exner (Kamienna Góra). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.