Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
164 301 zł
Umowa zawarta
22 lutego 2023
Okres realizacji
4 miesiące
Oferty w postępowaniu
11 ofertceny: 164 301 zł – 245 042 złodrzucone: 3wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi na wykonane roboty40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Rozbudowa remizy OSP Nr 2 w Pruchniku – roboty wykończeniowe - etap II

Zamawiający Gmina Pruchnik (Pruchnik, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Rozbudowa remizy OSP Nr 2 w Pruchniku – roboty wykończeniowe - etap II”, wybierając ofertę wykonawcy PHU Astrum Solar Bogusława Krajewska – Choma. Wartość umowy: 164 301 zł. Złożono 11 ofert.

Zamawiający: Gmina PruchnikPruchnik, Podkarpackie (powiat Jarosławski →)opublikowano 23 lutego 2023
Wartość umowy
164 301 zł
Liczba ofert
11 ofert
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PHU Astrum Solar Bogusława Krajewska – Choma (GROCHOWCE), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 164 301,19 zł (umowę zawarto 22 lutego 2023 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 11 ofert; ceny wahały się od 164 301,19 zł do 245 042,40 zł. Odrzucono 3 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 4 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Pruchnik

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 650900424

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 1

1.5.2.)Miejscowość

Pruchnik

1.5.3.)Kod pocztowy

37-560

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL822 - Przemyski

1.5.7.)Numer telefonu

166236113

1.5.8.)Numer faksu

166236125

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zampub@gminapruchnik.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pruchnik.bip.info.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://gminapruchnik.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rozbudowa remizy OSP Nr 2 w Pruchniku – roboty wykończeniowe - etap II

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d434d323-98a9-11ed-b4ea-f64d350121d2

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00107882

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-02-23

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00031395/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Rozbudowa remizy OSP Nr 2 w Pruchniku – roboty wykończeniowe - etap II

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00047658

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IZ 271/2/2023

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

226942,21 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: „Rozbudowa remizy OSP Nr 2 w Pruchniku - roboty wykończeniowe“ - etap II.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zakres robót został określony w dokumentacji postępowania, w tym w szczególności w załączniku nr 8 do SWZ tj. dokumentacja techniczna oraz
w przedmiarze robót/ kosztorys ofertowy w Excelu do WYCENY stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ. Dokumentacja obejmuje szerszy zakres niż objęty niniejszym postępowaniem. Wykonawca odpowiedzialny jest za wykonanie robót zgodnie z dokumentacją techniczną, poleceniami nadzoru inwestorskiego z zachowaniem zasad wiedzy technicznej, obowiązującymi w tym zakresie normami, przepisami, zezwoleniami. Ponadto Zamawiający zaleca, aby na czas realizacji zamówienia Wykonawca ustanowił kierownika budowy, o którym mowa w paragrafie 11 załącznika nr 2 do SWZ. Informacje w zakresie rozwiązań równoważnych zawarto między innymi w SWZ w Rozdziale III.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45216120-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów dla służb ratunkowych

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

11

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

11

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

164301,19 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

245042,40 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

164301,19 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PHU Astrum Solar Bogusława Krajewska – Choma

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7952018821

7.3.4)Miejscowość

GROCHOWCE

7.3.5)Kod pocztowy

37-733

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-02-22

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

164301,19 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

PunktPoleWartość
1.Termin wykonania zamówienia

do 4 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jednak nie dłużej niż do 15 czerwca 2023 r.. Za wykonanie przedmiotu umowy w terminie Zamawiający uzna wpis Kierownika Budowy do Dziennika budowy o zakończeniu realizacji robót budowlanych potwierdzony przez Inspektora Nadzoru z jednoczesnym powiadomieniem Zamawiającego o zakończeniu robót budowlanych w terminie. 2. W związku z tym, że Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane, wartość szacunkowa zamówienia również je obejmuje.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 818 393 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 585 199 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 818 393 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Pruchnik prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pruchnik.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 164 301 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PHU Astrum Solar Bogusława Krajewska – Choma (GROCHOWCE). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 11 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.