Dostawa sprzętu komputerowego, oprogramowania, akcesoriów komputerowych oraz urządzeń wielofunkcyjnych dla Starostwa Powiatowego w Gnieźnie
Zamawiający Powiat Gnieźnieński (Gniezno, Wielkopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Dostawa sprzętu komputerowego, oprogramowania, akcesoriów komputerowych oraz urządzeń…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 413 911 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=627, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,8 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
6 wpisów- Ogłoszenie
18 listopada 2022
Termin ofert: 28 listopada 2022 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: częściowo rozstrzygnięty
09 stycznia 2023
2 oferty2 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
13 stycznia 2023
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
13 stycznia 2023
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
13 stycznia 2023
- Wykonanie umowy
13 stycznia 2023
Otwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | POWIAT GNIEŹNIEŃSKI |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 631258046 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Papieża Jana Pawła II 9/10 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Gniezno |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 62-200 |
| 1.4.4.) | Województwo | wielkopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL414 - Koniński |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | przetargi@powiat-gniezno.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.powiat-gniezno.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-3313805b-673f-11ed-abdb-a69c1593877c |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2023/BZP 00030617 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2023-01-13 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2022/BZP 00447518/01 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Dostawa sprzętu komputerowego, oprogramowania, akcesoriów komputerowych oraz urządzeń wielofunkcyjnych dla Starostwa Powiatowego |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Część I Dostawa sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 30236000-2 - Różny sprzęt komputerowy |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 30231300-0 - Monitory ekranowe 48700000-5 - Pakiety oprogramowania użytkowego |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Dostawa sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem, akcesoriów komputerowych, urządzeń wielofunkcyjnych, telefonu z prawem opcji dla Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 30236000-2 - Różny sprzęt komputerowy |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 32252000-4 - Telefony GSM 30231300-0 - Monitory ekranowe 48620000-0 - Systemy operacyjne 48700000-5 - Pakiety oprogramowania użytkowego 30191400-8 - Niszczarki 30213000-5 - Komputery osobiste 30213300-8 - Komputer biurkowy |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2022-12-20 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2022-12-23 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | SIGNUM EDWARD KUŚ |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | NIP 641 146 09 24 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Kłodnicka 72/12 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Katowice |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 40-704 |
| 4.3.6.) | Województwo | śląskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 22755,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE | 2023/BZP 00016997/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2023-01-02 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Wykonawca poinformował Zamawiającego, że w związku z brakiem dostępności na stanach magazynowych oraz brakiem możliwości zamówienia w roku bieżącym nie jest możliwe dostarczenie w terminie określonym Umową m.in. następującej pozycji wchodzącej w skład przedmiotu Umowy: |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Wykonawca zaoferował w miejsce urządzenia Kobra 240HS urządzenie Kobra 240.1 HS (model wyższy niż pierwotnie zaoferowany) wraz z niszczarką płyt CD Verotech VS-1010CC. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 21474,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.