Roboty budowlane w budynkach Izby Administracji Skarbowej w Łodzi obejmujące remont pomieszczeń, wymianę oświetlenia, wykonanie izolacji ściany fundamentowej oraz remont schodów zewnętrznych
Zamawiający Izba Administracji Skarbowej w Łodzi (Łódź, Łódzkie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Roboty budowlane w budynkach Izby Administracji Skarbowej w Łodzi obejmujące remont…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 551 722 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4461, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
8 wpisów- Ogłoszenie
09 września 2022
Termin ofert: 28 września 2022 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
04 listopada 2022
3 oferty3 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
16 grudnia 2022
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
27 grudnia 2022
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
11 stycznia 2023
- Wykonanie umowy
11 stycznia 2023
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
11 stycznia 2023
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
11 stycznia 2023
Otwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Izba Administracji Skarbowej w Łodzi |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 001022890 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Al. Kościuszki 83 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Łódź |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 90-436 |
| 1.4.4.) | Województwo | łódzkie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL711 - Miasto Łódź |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 42 25 47 000 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 42 2547 101 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | przetargi.ias.lodz@mf.gov.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.lodzkie.kas.gov.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej) |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-c57b8b35-3023-11ed-8832-4e4740e186ac |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2023/BZP 00023736 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2023-01-11 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2022/BZP 00500841 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Roboty budowlane w budynkach Izby Administracji Skarbowej w Łodzi obejmujące remont pomieszczeń, wymianę oświetlenia, wykonanie izolacji ściany fundamentowej oraz remont schodów zewnętrznych |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Wymiana oświetlenia pomieszczeń biurowych oraz kompleksowy remont sali obsługi i pomieszczeń biurowych oraz sanitariatów w budynku Urzędu Skarbowego w Bełchatowie, ul. Piłsudskiego 18. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe 45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne 45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych 31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe 45442100-8 - Roboty malarskie |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2022-10-19 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2022-12-20 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | PIONAT Budownictwo Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 8322089949 |
| 4.3.3.) | Ulica | Św. Barbary 4C |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Wieluń |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 98-300 |
| 4.3.6.) | Województwo | łódzkie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 186617,54 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE | 2022/BZP 00423679/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2022-12-20 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zmiana umowy związana jest z wykonaniem, nie możliwych do przewidzenia na etapie planowania postępowania dodatkowych robót, których wykonanie jest niezbędna do prawidłowej realizacji przedmiotowego zamówienia. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zwiększenie wynagrodzenia należnego Wykonawcy określonego w umowie, zgodnie z zakresem robót. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 26149,12 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 212766,66 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.