REMONT BUDYNKÓW NR 15 I 16 W KNW PRZY UL. DĄBROWSKIEGO W ELBLĄGU
Zamawiający 21 Wojskowy Oddział Gospodarczy (Elbląg, Warmińsko-Mazurskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „REMONT BUDYNKÓW NR 15 I 16 W KNW PRZY UL. DĄBROWSKIEGO W ELBLĄGU”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 317 938 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2890, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,3 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
6 wpisów- Ogłoszenie
26 kwietnia 2022
Termin ofert: 16 maja 2022 09:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
21 czerwca 2022
5 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
01 września 2022
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
03 listopada 2022
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
05 grudnia 2022
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
11 stycznia 2023
1 wykonawca
Kluczowe informacje o wykonaniu umowy
- 1
ZakresWybrano ofertę firmy PRZEDSIĘBIORSTWO "UNIPRO-BUD" SP. Z O.O. (Elbląg).
- 2
ZakresOgłoszenie dotyczy zamówienia klasycznego o wartości powyżej 130 000 zł, ale poniżej progów unijnych.
- 3
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest remont budynków nr 15 i 16 w Elblągu, obejmujący prace wewnątrz budynków, takie jak wymiana posadzek i remont sanitariatów.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | 21 Wojskowy Oddział Gospodarczy |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 281385396 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Kwiatkowskiego 15 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Elbląg |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 82-300 |
| 1.4.4.) | Województwo | warmińsko-mazurskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL621 - Elbląski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 261 31 30 15 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | 21wog@ron.mil.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://21wog.wp.mil.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - inny zamawiający
|
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-01df46c1-c46a-11ec-aa46-6a814e8de928 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2023/BZP 00022756 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2023-01-11 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2022/BZP 00135984/01 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | REMONT BUDYNKÓW NR 15 I 16 W KNW PRZY UL. DĄBROWSKIEGO |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest remont budynków Nr 15 i 16 w KNW przy ul. Dąbrowskiego w Elblągu. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2022-06-09 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 90 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | PRZEDSIĘBIORSTWO "UNIPRO-BUD" SP. Z O.O. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 5780001850 |
| 4.3.3.) | Ulica | Komeńskiego 26/8 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Elbląg |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 82-300 |
| 4.3.6.) | Województwo | warmińsko-mazurskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 485520,19 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE | 2022/BZP 00215399/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2022-12-20 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 3 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Konieczność realizacji robót związanych z wykonaniem dodatkowego zakresu robót wynikających z faktycznego stanu technicznego obiektu stwierdzonego po przekazaniu placu budowy, co warunkowało wykonanie zadania podstawowego a czego nie można było przewidzieć w czasie sporządzania dokumentacji do postępowania o zamówienie publiczne. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zmiana wartości brutto umowy oraz przedłużenie czasu wykonania zadania z 90 dni do 140 dni kalendarzowych. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 124404,64 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Na podstawie art. 15 ust. 2 pkt 2) lit. b) oraz art 15 r ust. 4 pkt 1 Ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 2095). Opóźnienia w zachowaniu pierwotnie ustalonych terminów były wywołane sytuacją epidemiologiczną oraz sytuacją na rynku handlowym, spowodowaną utrudnieniami w dystrybucji surowców niezbędnych do produkcji wyrobów metalurgicznych. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Termin wykonania umowy uległ zmianie z: " do 140 kalendarzowych od dnia przekazania placu budowy" na "do 170 dni kalendarzowych od dnia przekazania placu budowy" tj. do dnia 30.11.2022 r. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 3 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zwiększenie wartości umowy spowodowane jest potrzebą realizacji robót dodatkowych, wynikłych w trakcie wykonywania robót końcowych przedmiotowego zadania, czego nie można było przewidzieć na etapie przygotowywania dokumentacji do postępowania o zamówienie publiczne. W związku z powyższym przedłużono czas realizacji zadania. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zmiana wartości brutto umowy z 609924,83 zł brutto na 653405,90 zł brutto, zmieniono termin wykonania umowy z: "do 170 dni kalendarzowych od dnia przekazania placu budowy" na "do 179 dni kalendarzowych od dnia przekazania placu budowy", tj. do dnia 09.12.2022 r. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 43481,07 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 648624,89 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Nie |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Informacje dodatkowe
przekroczenie terminu realizacji zadania. Termin wykonania robót upłynął z dniem 09.12.2022 r., a rzeczywisty czas trwania
prac trwał do 12.12.2022 r. Z uwagi na 3 dni zwłoki, Wykonawcy naliczono 4 781,01 zł kary umownej i po jej uwzględnieniu
wypłacono wynagrodzenie w wysokości 648 624,89 zł.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.