Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Profilowanie dróg gruntowych na terenie miasta i gminy Wolsztyn w 2022 roku

Zamawiający Gmina Wolsztyn (Wolsztyn, Wielkopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Profilowanie dróg gruntowych na terenie miasta i gminy Wolsztyn w 2022 roku”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina WolsztynWolsztyn, Wielkopolskie (powiat Wolsztyński →)opublikowano 28 grudnia 2022
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 290 827 zł
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA WOLSZTYN

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 970770706

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Rynek 1

1.4.2.)Miejscowość

Wolsztyn

1.4.3.)Kod pocztowy

64-200

1.4.4.)Województwo

wielkopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL417 - Leszczyński

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

um@wolsztyn.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.bip.wolsztyn.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3e8aa387-88c9-11ec-94c8-de8df8ed9da1

2.2.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00518735

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2022-12-28

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2022/BZP 00052825/01

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Profilowanie dróg gruntowych na terenie miasta i gminy Wolsztyn w 2022 roku

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie nr 1 – PÓŁNOCNA CZĘŚĆ GMINY WOLSZTYN
Zakres prac obejmuje m.in.:
- prace z wykorzystaniem równiarki samojezdnej do profilowania nawierzchni dróg gruntowych – o szacunkowej długości 80 km,
- prace z wykorzystaniem walca do zagęszczenia nawierzchni dróg gruntowych –
o szacunkowej długości 80 km,
do wykonania w miejscowościach: Barłożnia, Chorzemin, Adamowo, Stary Widzim, Nowy Widzim, Niałek Wielki, Karpicko, Błocko, Gościeszyn, Nowe Tłoki, Powodowo, Tłoki, Berzyna, Komorowo, Wolsztyn.
W ramach zadania Wykonawca wykona profilowanie nawierzchni gruntowej w okresie wiosennym, co stanowi około 70 % przedmiotu zamówienia.
Przed przystąpieniem do wiosennego profilowania Zamawiający wskaże lokalizację prac - odcinki dróg przewidziane do profilowania.
Po zakończeniu profilowania wiosennego, na wezwanie zamawiającego, wybrany wykonawca zobowiązany będzie do bieżącej naprawy nawierzchni gruntowej na odcinkach ok. 24 km.

3.9.)Główny kod CPV

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2022-04-05

4.2.)Okres realizacji zamówienia

9 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Zakład Budowy i Utrzymania Dróg Robert Ziemecki

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7772650434

4.3.3.)Ulica

ul. Konwaliowa

4.3.4.)Miejscowość

Czerwonak

4.3.5.)Kod pocztowy

62-004

4.3.6.)Województwo

wielkopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

147600,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE

2022/BZP 00109541/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2022-12-19

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

2

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Późny termin podpisania umowy oraz niesprzyjające warunki atmosferyczne uniemożliwiające dokonanie profilowania dróg.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Wymagany termin wykonania wiosennego profilowania dróg gruntowych w 2022 roku zmieniono - w terminie do 27.05.2022 r

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Zmniejszenie zakresu rzeczowego związanego z profilowaniem dróg.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Zmiana wynagrodzenia maksymalnego związanego ze zmianą zakresu rzeczowego - zmniejszeniem ilości robót. Wartość wynagrodzenia po zmianie 129.150,00 PLN

5.4.6.)Wartość zmiany

18450,00

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

129148,50 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233141-9Roboty w zakresie konserwacji dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
290 827 zł
Próbka: 21 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
179 541 zł386 100 zł
Rozstęp międzykwartylowy
206 559 zł
Źródło próbki
CPV 45233141· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
179 541 zł
Mediana
290 827 zł
Górny kwartyl
386 100 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Wolsztyn prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wolsztyn.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233141-9 (Roboty w zakresie konserwacji dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.