Wykonanie prac budowlanych w Klinice Rehabilitacji Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach
Zamawiający Wojewódzki Szpital Zespolony (Kielce, Świętokrzyskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Wykonanie prac budowlanych w Klinice Rehabilitacji Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 821 951 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2235, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
18 sierpnia 2022
Termin ofert: 12 września 2022 09:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
05 października 2022
3 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
21 grudnia 2022
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Wojewódzki Szpital Zespolony |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 000289785 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Grunwaldzka 45 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Kielce |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 25-736 |
| 1.4.4.) | Województwo | świętokrzyskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL721 - Kielecki |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 41 3671259 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | edyta.slowinska@wszzkielce.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.bip.wszzkielce.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego) |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-a74a6fd0-1ee9-11ed-acbd-46d0480cd9c4 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2022/BZP 00509017 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2022-12-21 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2022/BZP 00310728/01 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Modernizacja i doposażenie Kliniki Rehabilitacji i Ośrodka Rehabilitacji Dziennej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Wykonanie prac budowlanych w Klinice Rehabilitacji Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac budowlanych w Klinice Rehabilitacji Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach zlokalizowanego przy ul. Kościuszki 3, 25-310 Kielce, zgodnie z dokumentacją zadania, STWiOR i przedmiarami stanowiącymi Załączniki nr 6a, 6b, 6c, 6d, 6e do SWZ oraz Opisem przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ, w szczególności wykonanie robót budowlanych w zakresie: |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45215140-0 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2022-10-04 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 50 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Firma Remontowo-Budowlana Robert Janus |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 9590926067 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Bilcza |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 26-026 |
| 4.3.6.) | Województwo | świętokrzyskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 517866,90 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE | 2022/BZP 00377597/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2022-12-05 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | § 12 ust. 2 lit. a) 2. Zmiany sposobu wykonania przedmiotu zamówienia (modyfikacja zakresu świadczenia): a. zaniechanie przez Zamawiającego wykonania części robót zbędnych do wykonania przedmiotu umowy zgodnie ze sztuką budowlaną lub wiedzą techniczną, lub w przypadku, gdy uzasadnione okaże się zmniejszenie zakresu robót z zastrzeżeniem, iż zmniejszenie nie przekroczy 20% wartości robót w danej branży. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Wykonawca przyjmuje do wykonania w ramach przedmiotu umowy roboty zamienne polegające na odstąpieniu od malowania 100 szt. drzwi (którą to czynność Zamawiający uznał za niezasadną), a przyjęciu i zobowiązaniu się do dostawy oraz wymiany sufitu płyt sufitowych z włókien mineralnych o rozmiar 60/60 na korytarzach Klinki Rehabilitacji na podstawie przełożonego i zaakceptowanego przez Inspektora Nadzoru kosztorysu różnicowego robót zamiennych. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 517866,90 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).