Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 757 698 zł
Umowa zawarta
12 grudnia 2022
Okres realizacji
do 30 czerwca 2023
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 1 757 698 zł – 1 894 934 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena80%Okres gwarancji20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa budynku filii w Lisowicach wraz z montażem windy.

Zamawiający Gminna Biblioteka Publiczna w Pawonkowie (Pawonków, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa budynku filii w Lisowicach wraz z montażem windy”, wybierając ofertę wykonawcy Zakład Budowlano-Remontowy Marian Gołąbek. Wartość umowy: 1 757 698 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gminna Biblioteka Publiczna w PawonkowiePawonków, Śląskieopublikowano 13 grudnia 2022
Wartość umowy
1 757 698 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Zakład Budowlano-Remontowy Marian Gołąbek (Chwostek), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 757 698,43 zł (umowę zawarto 12 grudnia 2022 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 1 757 698,43 zł do 1 894 933,70 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 czerwca 2023 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W PAWONKOWIE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 150020288

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Zawadzkiego 7

1.5.2.)Miejscowość

Pawonków

1.5.3.)Kod pocztowy

42-772

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL228 - Bytomski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

pawonkow@biblioteka-pawonkow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.biblioteka-pawonkow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://josephine.proebiz.com/pl/tender/34371/summary

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Rekreacja, kultura i religia

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa budynku filii w Lisowicach wraz z montażem windy.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-dc8ff3b4-60d7-11ed-9171-f6b7c7d59353

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00492720

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-12-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00433974/01

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.12/2022

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie budynku Filii Biblioteki Publicznej w Lisowicach wraz z montażem windy
Zakres robót obejmuje:
 roboty budowlane (rozbiórka ścian, wznoszenie ścian, rozbiórka i montaż stolarki, fundamentowanie)
 montaż windy
 wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej
 wykonanie instalacji elektrycznej i okablowania
 wykonanie tynkowania i gładzenia ścian
 roboty malarskie i wykończeniowe
 wykonanie podłóg
 roboty elewacyjne
 roboty dachowe

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45262311-4 - Betonowanie konstrukcji

45262310-7 - Zbrojenie

45321000-3 - Izolacja cieplna

45410000-4 - Tynkowanie

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45261220-2 - Malowanie dachów i inne roboty dotyczące okładzin

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1757698,43 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1894933,70 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1757698,43 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Zakład Budowlano-Remontowy Marian Gołąbek

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 150291870

7.3.3)Ulica

Gustawa Morcinka 77

7.3.4)Miejscowość

Chwostek

7.3.5)Kod pocztowy

42-714

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2022-12-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1757698,43 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2023-06-30

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gminna Biblioteka Publiczna w Pawonkowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pawonków.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 757 698 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Zakład Budowlano-Remontowy Marian Gołąbek (Chwostek). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.