Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
226 324 zł
Umowa zawarta
9 listopada 2022
Okres realizacji
od 9 listopada 2022 do 9 listopada 2025
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa odczynników i materiałów eksploatacyjnych oraz wyposażenia do Pracowni mikrobiologii (zamówienie powtórzone w zakresie unieważnionej części 1 postępowania nr ZP/SP/24/2022)

Zamawiający Szpital Joannitas w Pszczynie samorządowa spółka z o.o. w restrukturyzacji (Pszczyna, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa odczynników i materiałów eksploatacyjnych oraz wyposażenia do Pracowni…”, wybierając ofertę wykonawcy bioMerieux Polska Sp. z o.o. Wartość umowy: 226 324 zł. Złożono 1 ofertę.

Wartość umowy
226 324 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~5,5 ofert
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy bioMerieux Polska Sp. z o.o. (Warszawa), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 226 323,71 zł (umowę zawarto 9 listopada 2022 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 9 listopada 2022 r. do 9 listopada 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Szpital Joannitas w Pszczynie samorządowa spółka z o.o.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276581253

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul.dr. W. Antesa 11

1.5.2.)Miejscowość

Pszczyna

1.5.3.)Kod pocztowy

43-200

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22C - Tyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne@szpital.pszczyna.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.szpital.pszczyna.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://szpital-pszczyna.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Sp. z o.o.

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa odczynników i materiałów eksploatacyjnych oraz wyposażenia do Pracowni mikrobiologii (zamówienie powtórzone w zakresie unieważnionej części 1 postępowania nr ZP/SP/24/2022)

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-dc901c0f-541d-11ed-8832-4e4740e186ac

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00488695

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-12-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00409665/01

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP/SP/28/2022

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia w niniejszym postępowaniu jest: dostawa odczynników i materiałów eksploatacyjnych oraz wyposażenia do Pracowni mikrobiologii (zamówienie powtórzone w zakresie unieważnionej części 1 postępowania nr ZP/SP/24/2022), zgodnie ze specyfikacją określoną w Załącznikach nr 1 do SWZ (Formularz Cenowy) oraz Załączniku nr 1a – (Parametry Techniczne), stanowiących szczegółowy opis przedmiotu zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

33696000-5 - Odczynniki i środki kontrastowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

226323,71 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

226323,71 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

226323,71 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

bioMerieux Polska Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5270203342

7.3.3)Ulica

ul. Gen Józefa Zajączka 9

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

01-518

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Serwis aparatów

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2022-11-09

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

226323,71 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2022-11-09 do 2025-11-09

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33696000-5Odczynniki i środki kontrastowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 703 150 zł
Próbka: 15 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
436 478 zł4 607 108 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 170 631 zł
Źródło próbki
CPV 33696000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
436 478 zł
Mediana
1 703 150 zł
Górny kwartyl
4 607 108 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Szpital Joannitas w Pszczynie samorządowa spółka z o.o. w restrukturyzacji prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pszczyna.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 226 324 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 33696000-5 (Odczynniki i środki kontrastowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: bioMerieux Polska Sp. z o.o. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.