ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Dostawa oleju opałowego na sezon 2022/2023 dla Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Lubaniu

Zamawiający Zespół Szkół Elektryczno-mechanicznych w Lubaniu (Lubań, Dolnośląskie) prowadził postępowanie „Dostawa oleju opałowego na sezon 2022/2023 dla Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w…”. Termin składania ofert minął 30 listopada 2022, 12:00. Planowany budżet: 135 369 zł. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
135 369 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
30 listopada 2022, 12:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,2 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 100%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Dostawa oleju opałowego na sezon 2022/2023 dla Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Lubaniu.

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

  • 4

    ZakresSzacunkowa wartość zamówienia: 135 368,79 zł.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZESPÓŁ SZKÓŁ ELEKTRYCZNO-MECHANICZNYCH W LUBANIU

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000124950

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Leśna 8

1.5.2.)Miejscowość

Lubań

1.5.3.)Kod pocztowy

59-800

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.5.7.)Numer telefonu

757222678

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zszluban@jg.onet.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://zsem.powiatluban.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa oleju opałowego na sezon 2022/2023 dla Zespołu
Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Lubaniu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a115e1e3-5f33-11ed-9171-f6b7c7d59353

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00449870

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-11-21

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a115e1e3-5f33-11ed-9171-f6b7c7d59353

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl, https://epuap.gov.pl/wps/portal,

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem dedykowanych formularzy: „Formularz złożenia, zmiany, wycofania oferty lub wniosku” i „Formularza do komunikacji” wynosi 150 MB

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że:
1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Lubaniu ul. Leśna 8, 59-800 Lubań
2. Jeśli ma Pani/Pan pytania dotyczące sposobu i zakresu przetwarzania Pani/Pana danych osobowych, może się Pani/Pan skontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Lubaniu, którego obowiązki pełni Pan Rafał Wielgus, za pomocą adresu e-mail: iod@bhpex.pl lub korespondencyjnie na adres: ul. Kożuchowska 10a, 65-364 Zielona Góra.
3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego pn." „Dostawa oleju opałowego na sezon 2022/2023 dla Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Lubaniu” nr ZSEM.260.1.2022.ES prowadzonym w art. 275 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 1710 ze zm.),
4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 8 oraz art. 96 ust. 3 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1579 i 2018), dalej „ustawa Pzp”;
5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celów określonych w pkt 3,
6. Obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;
7. W odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób
zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;
8. Posiada Pani/Pan:
• na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
• na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych ;
• na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO ;
• prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
9. Nie przysługuje Pani/Panu:
• w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
• prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

ZSEM.260.1.2022.ES

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.5.)Wartość zamówienia

135368,79 PLN

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są sukcesywne, w miarę pojawiających się potrzeb dostawy paliwa płynnego spełniającego wymagania określone wg normy PN-C-96024:2020-12 w zakresie oleju opałowego lekkiego gatunku L-1 w ilości około 30 258,8 litrów w sezonie grzewczym 2022/2023 na potrzeby Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Lubaniu ul. Leśna 8, 59-800 Lubań o parametrach jakościowych:
• wartość opałowa – min. 42,6 MJ/kg
• temperatura zapłonu – min. 56 0C
• zawartość siarki – max. 0,2 %
• temperatura krzepnięcia – nie wyższa niż -20 0C
• gęstość w temp. 15 0C – max. 860 kg/m3.
Zamawiana łączna ilość oleju opałowego stanowi przewidywane, szacunkowe zapotrzebowanie i może ulec zmianie w przeciągu roku. Ewentualne zmiany ilości mogą być uzależnione w szczególności od warunków atmosferycznych panujących w latach 2022/2023. W takim przypadku Wykonawcy nie przysługują wobec Zamawiającego roszczenia odszkodowawcze z tytułu zmniejszenia lub zwiększenia zamówienia. Dostawy paliwa następować będą w dni robocze w godzinach od 8:00 do 15:00 w terminie do 48 godzin (2 dni roboczych) od momentu złożenia telefonicznego zapotrzebowania przez upoważnionego pracownika Zamawiającego. Zamawiający wymaga dostaw w/w paliw transportem Wykonawcy – autocysternami wyposażonymi w przepływomierz posiadający aktualną legalizację. Załadunek, rozładunek oraz transport zostanie ujęty w cenie jednostkowej oleju.

4.2.6.)Główny kod CPV

09135100-5 - Olej opałowy

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

11 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Zamawiający stosuje kryterium 100 % cena zgodnie z art. 246 ust 2, gdyż zamówienie polega na dostawie oleju opałowego, którego parametry i wymagania jakościowe zostały określone.
Kryterium "Cena" będzie rozpatrywane na podstawie ceny brutto za 1 litr oleju opałowego (uwzględniającej stały upust/marżę), podanej przez Wykonawcę w formularzu ofertowym.
Zamawiający przyzna punkty wg następującego wzoru:
C = (C min/ C o) x 100 pkt.
gdzie:
C min - cena brutto oferty najtańszej
C o - cena brutto oferty ocenianej.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

- oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego ( art. 108 ust. 1 pkt 1-6) załącznik nr 5.
- oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia i spełnianiu warunków udziału w postepowaniu- załącznik nr 2
- odpis lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;
- oświadczenie składane w związku z agresją Rosji wobec Ukrainy i udziałem Białorusi w tej agresji, w zakresie art. 7 ust. 1 pkt 1-3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, zgodnie z zał. nr 3 do SWZ.

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

1. W celu potwierdzenia warunków udziału w postepowaniu oraz braku podstaw wykluczenia z postepowania, wykonawca zobowiązany będzie do przedłużenia następujących oświadczeń i dokumentów ( podmiotowych środków dowodowy):

-Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia i spełnieniu warunków udziału w postepowaniu- załącznik nr 2

- oświadczenie składane w związku z agresją Rosji wobec Ukrainy i udziałem Białorusi w tej agresji, w zakresie art. 7 ust. 1 pkt 1-3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, zgodnie z zał. nr 3 do SWZ.


- OŚWIADCZENIE WYKONAWCY O AKTUALNOŚCI INFORMACJI
ZAWARTYCH W OŚWIADCZENIU, O KTÓRYM MOWA W ART. 125 UST. 1 USTAWY PZP. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 5 do SWZ.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

- odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;
- aktualne zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego o niekaralności, sporządzone nie wcześniej niż 3 miesiące przed złożeniem oferty
- aktualne zaświadczenie o niezaleganiu w Urzędzie Skarbowym i Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, sporządzone nie wcześniej niż 3 miesiące przed złożeniem oferty

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

W przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia do oferty należy załączyć pełnomocnictwo dla pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Wszelkie zmiany i uzupełnienia treści umowy mogą być dokonywane wyłącznie na piśmie, w formie aneksu podpisanego przez obie strony, pod rygorem nieważności i mogą nastąpić tylko przy zaistnieniu przesłanek określonych w ustawie Prawo zamówień publicznych.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2022-11-30 12:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://ezamowienia.gov.pl, https://epuap.gov.pl/wps/portal

8.3.)Termin otwarcia ofert

2022-11-30 12:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2022-12-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09135100-5Olej opałowy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
261 938 zł
Próbka: 80 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
166 988 zł465 281 zł
Rozstęp międzykwartylowy
298 293 zł
Źródło próbki
CPV 09135100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Ten
Dolny kwartyl
166 988 zł
Mediana
261 938 zł
Górny kwartyl
465 281 zł
Ten przetarg (135 369 zł) znajduje się w dolnym kwartylu planowanych budżetów.
75% podobnych postępowań ma wyższy budżet. Możliwy mniejszy zakres lub oszczędna wycena. -48% względem mediany.
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 30.11.2022, 12:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Zespół Szkół Elektryczno-mechanicznych w Lubaniu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lubań.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 135 369 zł. To kwota bez VAT, służąca m.in. do ustalenia właściwej procedury (krajowa/unijna).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09135100-5 (Olej opałowy). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.