Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: SKADAR Przedsiębiorstwo Usługowo -Handlowe Dariusz Skawiński

Wartość umowy
2 822 850 zł
Umowa zawarta
1 listopada 2022
Okres realizacji
13 miesiące
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 2 822 850 zł – 4 489 500 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji jakości i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa amfiteatru, miniobserwatorium oraz łącznika między szkołą a internatem na terenie Zespołu Szkół i Placówek w Chwałowicach

Zamawiający Powiat Radomski (Radom, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa amfiteatru, miniobserwatorium oraz łącznika między szkołą a internatem na terenie…”, wybierając ofertę wykonawcy SKADAR Arkadiusz Skawiński,. Wartość umowy: 2 822 850 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Powiat RadomskiRadom, Mazowieckieopublikowano 15 listopada 2022
Wartość umowy
2 822 850 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: SKADAR Arkadiusz Skawiński (Rdom), wspólnie z: SKADAR Przedsiębiorstwo Usługowo -Handlowe Dariusz Skawiński.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 822 850,00 zł (umowę zawarto 1 listopada 2022 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 2 822 850,00 zł do 4 489 500,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 13 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Radomski

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 670223110

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7

1.5.2.)Miejscowość

Radom

1.5.3.)Kod pocztowy

26-600

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL921 - Radomski

1.5.7.)Numer telefonu

48 365 58 01

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

inwestycje@spradom.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.spradom.finn.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://powiat-radomski.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa amfiteatru, miniobserwatorium oraz łącznika między szkołą a internatem na terenie Zespołu Szkół i Placówek w Chwałowicach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d2afdeb7-3ff2-11ed-8832-4e4740e186ac

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00438262

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-11-15

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2022/BZP 00007123/15/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.13 Budowa amfiteatru, miniobserwatorium oraz łącznika między szkołą a internatem na terenie Zespołu Szkół i Placówek w Chwałowicach

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00370994/01

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WI.272.65.2022.KK

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA OBEJMUJE

1. Budowa amfiteatru, miniobserwatorium oraz łącznika między szkołą a internatem na terenie Zespołu Szkół i Placówek w Chwałowicach - zadanie dofinansowane jest z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. 2. Zakres rzeczowy przedmiot zamówienia obejmuje: Budowa amfiteatru: Pow. działki przeznaczonej pod zabudowę - 4,6950 m² Pow. nowej zabudowy amfiteatr - 264,02 m² - 0,05% Pow. istniejącej zabudowy (razem) - 1316,00 m² - 0,28% Pow . utwardzona, podjazd , chodnik, - 119,62 m² - 0,02% Pow. biologicznie czynna - 45250,36 m² - 66,66% Projektowany amfiteatr zakwalifikowany jest do kategorii obiektu ZLIII. Kategoria zagrożenia ludzi - Obiekt amfiteatru zakwalifikowany do ZL III o gęstości obciążenia ogniowego do 500 MJ/m2 Klasyfikacja obiektu ze względu na wysokość. Ze względu na wysokość budynek amfiteatru zakwalifikowano jako niskie (N). Klasa odporności pożarowej obiektu. Rozpatrywany obiekt posiada klasę odporności pożarowej budynku - „D” Przedmiotem zamierzenia budowlanego jest budowa amfiteatru zlokalizowanego w m. Chwałowice gm. Iłżą, Obręb 0004- Chwałowice na działkach Nr ewid.588/4,589,621 w jednostce ewidencyjnej 142503_5-Iłża Teren inwestycji na której zaprojektowano amfiteatr w przylega do następujących działek: - od strony południowej - działka niezabudowana –działka drogowa - od strony zachodniej – działki niezabudowana - od strony północnej - droga niezabudowana -od strony wschodniej – działka niezabudowana, Powierzchnia użytkowa amfiteatru: 1. scena 70,21m2 2. widownia 59,00m2 Razem: 129,21 m2 zaplecze techniczne 3. przedsionek 8,26m2 4. mag. sprzętu 8,85m2 5. garderoba 16,39 m2 6. garderoba 14,07 m2 7. wc damskie nps 4,29 m2 8. wc męskie 6,27m2 9. korytarz 9,41m2 10. pom. socjalne 10,06m2 11. pom. gospodarcze 2,53m2 Razem: 80,13m2 Zaprojektowano budowę amfiteatru wolnostojącego o prostej bryle architektonicznej, przykryty dachem dwuspadowym. Kolorystyka amfiteatru utrzymana w kolorach szarości z elementami grafitu. Dostosowano amfiteatr do wymagań zawartych w decyzji o warunkach zabudowy: Nieprzekraczalna linia zabudowy dla obiektu usytuowano w granicach terenu inwestycji - linii zabudowy nie ustala się Amfiteatr zlokalizowany w centralnej części kompleksu szkolno- dydaktycznego, geometria dachu – dwuspadowy o kącie nachylenia od 20º do 45 °, wysokość głównej kalenicy max 4,0m n.p.t. Kierunek głównej kalenicy równoległy lub prostopadły do frontowej (wschodniej) granicy działki.- warunek spełniony. Budowa łącznika: Przedmiotem zamierzenia budowlanego jest rozbudowa budynku ośrodka szkolno-wychowawczego o łącznik między szkołą a internatem , budowa mini obserwatorium zlokalizowane w m. Chwałowice gm. Iłżą, Obręb 0004- Chwałowice na działkach Nr ewid.588/4,589,621,588/3 w jednostce ewidencyjnej 142503_5-Iłża. zestawienie powierzchni: Pow. działki przeznaczonej pod zabudowę - 4,6950 m² Pow. nowej zabudowy łącznik - 164,40 m² -0,03% Pow. nowej zabudowy mini obserwatorium - 21,24 m² -0,01% Pow. istniejącej zabudowy (razem) - 1316,00 m² -0,28% Pow . utwardzona, podjazd , chodnik, - 119,62 m² -0,02% Pow. biologicznie czynna - 45271,44 m² -66,66% Budynek zakwalifikowany do ZL III o gęstości obciążenia ogniowego do 500 MJ/m2 Klasyfikacja obiektu ze względu na wysokość. Ze względu na wysokość budynki zakwalifikowano jako niskie (N). Klasa odporności pożarowej obiektu. Rozpatrywana rozbudowa budynku ośrodka szkolno-wychowawczego o łącznik między szkołą a internatem , budowa mini obserwatorium będzie posiadać minimum klasy odporności pożarowej budynku - „D”” Ochrona przeciwpożarowa. • Kategoria zagrożenia ZL III • Klasa odporności ogniowej - wymagana „D” • Pokrycie dachu niepalne W projektowanym łączniku o bryle prostokąta, pełniącym funkcję korytarza między szkołą a internatem, zaprojektowano dwa wyjścia ewakuacyjne, pochylnię dla NPS oraz platformę. W łączniku zaprojektowano również pas zieleni. Projektowany łącznik ze względów bezpieczeństwa oraz zgodnie z wymogami p.poż będzie posiadał dwuskrzydłowe dwie klapy oddymiające . Układ przestrzenny oraz forma architektoniczna (łącznika) Zaprojektowano łącznik między szkołą a internatem z dachem dwuspadowym Kolorystyka łącznika utrzymana w kolorach szarości z elementami grafitu z wieloma przeszkleniami , oraz świetlikami dachowymi. Dostosowanie łącznika do wymagań decyzji o warunkach zabudowy: Projektowany łącznik usytuowano poza wyznaczoną nieprzekraczalną linią zabudowy- linia zabudowy wynosi 15,00 – warunek spełniony  szerokość elewacji frontowej - nie ustala się  wysokość górnej krawędzi elewacji frontowej do poziomu terenu do okapu dachu, attyki od poziomu terenu do najwyższego punktu ściany szczytowej- nie ustala się  geometria dachu – dach płaski lub dwuspadowy lub wielospadowy -nie ustala się,  Charakterystyczne parametry obiektu budowlanego ( łącznik) Długość....................................................... 29,54-31,50 m Szerokość.......................................................... 4,40 m Powierzchnia zabudowy.................................. 164,40 m² Powierzchnia użytkowa ………..…………… 135,81 m² Kubatura...........................................................874,60 m³ Liczba kondygnacji : I Wysokość kalenicy ………………………5,32m Budowa miniobserwatorium: Przedmiotem zamierzenia budowlanego jest rozbudowa budynku ośrodka szkolno-wychowawczego o budowę mini obserwatorium zlokalizowane w m. Chwałowice gm. Iłżą, Obręb 0004- Chwałowice na działkach Nr ewid.588/4,589,621,588/3 w jednostce ewidencyjnej 142503_5-Iłża Program użytkowy, powierzchnia użytkowa: 19,63 m² Opis mini obserwatorium W zaprojektowanym mini obserwatorium –prowadzone będą zajęcia dydaktyczno-astronomiczne. Zaprojektowane mini obserwatorium o okrągłej bryle i kopułowym dachu w kolorystyce szarości z grafitem Dostosowanie budynku do wymagań zawartych w decyzji o warunkach zabudowy: -Projektowane mini obserwatorium usytuowano poza wyznaczoną nieprzekraczalną linią zabudowy –linia zabudowy wynosi 15,00m- warunek spełniony - szerokość elewacji frontowej nie ustala się - warunek spełniony, - wysokość górnej krawędzi elewacji frontowej od poziomu terenu do okapu dachu, attyki od poziomu terenu do najwyższego punktu ściany szczytowej- nie ustala się - geometria dachu – dach płaski lub dwuspadowy , wielospadowy lub kopułowy- nie ustala się - Wskaźnik powierzchni nowej zabudowy- maksimum 15% powierzchni terenu objętego wnioskiem. Ponadto min. 70% terenu ma stanowić powierzchnię biologicznie czynną – warunek spełniony. Charakterystyczne parametry obiektu budowlanego (mini obserwatorium) Długość....................................................... 29,54-31,50 m Szerokość.......................................................... 4,40 m Powierzchnia zabudowy.................................. 21,24 m² Powierzchnia użytkowa ………..…………… 19,63 m² Kubatura............................................................ 90,00m³ Liczba kondygnacji : I Wysokość kalenicy ………………………5,20m 2. W obiekcie należy stosować wyłącznie materiały posiadające atesty, aprobaty techniczne, certyfikaty i dopuszczenia w budownictwie ze szczególnym uwzględnieniem materiałów służących ochronie przeciwpożarowej. 3. Podczas realizacji inwestycji należy bezwzględnie stosować się do przepisów zawartych w załączonych uzgodnieniach branżowych. 4. Zamawiający wymaga aby Wykonawca, z którym zostanie podpisana Umowa posiadał w okresie wykonywania Umowy ubezpieczenia OC w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia na sumę ubezpieczenia 4 000 000,00 zł (słownie złotych: cztery miliony złotych 00/100) przez cały okres obowiązywania niniejszej Umowy oraz każdorazowe przedstawienie Zamawiającemu dowodu opłacenia składek pod rygorem odstąpienia od Umowy z winy Wykonawcy; 1.3. SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA ZNAJDUJE SIĘ W ZAŁĄCZNIKU NR 9 DO SWZ. SKŁADAJĄ SIĘ NA NIEGO NASTĘPUJĄCE DOKUMENTY: 1) dokumentacja projektowa wszystkie branże (architektoniczna, konstrukcyjna, sanitarna, elektryczna, p.poż.) 2) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiOR), 3) przedmiary robót,

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45223110-0 - Instalowanie konstrukcji metalowych

45223200-8 - Roboty konstrukcyjne

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45262520-2 - Roboty murowe

45262000-1 - Specjalne roboty budowlane inne niż dachowe

45262310-7 - Zbrojenie

45262311-4 - Betonowanie konstrukcji

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

45410000-4 - Tynkowanie

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45421160-3 - Instalowanie wyrobów metalowych

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45442100-8 - Roboty malarskie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2822850,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

4489500,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2822850,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
SKADAR Arkadiusz Skawiński,

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: SKADAR Przedsiębiorstwo Usługowo -Handlowe Dariusz Skawiński

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7962712291

7.3.3)Ulica

Mokra 2

7.3.4)Miejscowość

Rdom

7.3.5)Kod pocztowy

26-600

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2022-11-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2822850,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

13 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

zadanie dofinansowane jest z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Radomski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Radom.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 822 850 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: SKADAR Arkadiusz Skawiński, (Rdom). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.