Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

„Dostawy świeżych warzyw i owoców wykonywane sukcesywnie w okresie od 17.12.2021 r. do 16.12.2022 r.”

Zamawiający Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. Andrzeja Tymowskiego (Warszawa, Mazowieckie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Dostawy świeżych warzyw i owoców wykonywane sukcesywnie w okresie od 17.12.2021 r. do…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
Konkurencyjność
~3,1 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. Andrzeja Tymowskiego

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 146349028

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Konwiktorska 3/5

1.4.2.)Miejscowość

Warszawa

1.4.3.)Kod pocztowy

00-217

1.4.4.)Województwo

mazowieckie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowieniacps@um.warszawa.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.cps.srodmiescie.warszawa.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3a469168-4138-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

2.3.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00424620

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2022-11-04

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2021/BZP 00262250/01

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Dostawy świeżych warzyw i owoców wykonywane sukcesywnie w okresie od 17.12.2021 r. do 16.12.2022 r.”

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy do Zamawiającego świeżych warzyw i owoców, których asortyment określono w zestawieniu zamieszczonym w OPZ i Formularzu OFERTA, stanowiących odpowiednio Załącznik nr 1 i Załącznik nr 2 do SWZ.
2. Miejsce dostaw: budynki Zamawiającego usytuowane w Warszawie przy ul. Świętojerskiej 12A i ul. Twardej 1.
3. Dostarczony towar musi spełniać wymagania zawarte w „Opisie przedmiotu zamówienia”.
Wyroby muszą odpowiadać Polskim Normom. Dostarczane produkty muszą być świeże nie zwiędnięte, bez uszkodzeń mechanicznych, zmian mikrobiologicznych, płukane, bez śladu piachu i brudu (dla roślin okopowych tj. ziemniaki, marchew, pietruszka, seler, buraki itd.), z terminem przydatności do spożycia według obowiązujących norm oraz być w pierwszym gatunku. Oferowane wyroby powinny spełniać warunki sanitarne ich pozyskiwania, produkcji, przetwarzania, składowania, transportu oraz sprzedaży bezpośredniej.
4. Zamawiający nie dopuszcza stosowania opakowań zastępczych na produkty żywnościowe.
5. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia („OPZ”) znajduje się w Załączniku nr 1 do SWZ.

3.8.)Główny kod CPV

03000000-1 - Produkty rolnictwa, hodowli, rybołówstwa, leśnictwa i podobne

3.9.)Dodatkowy kod CPV

03221000-6 - Warzywa

03222000-3 - Owoce i orzechy

03222110-7 - Owoce tropikalne

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2021-12-09

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

od 2021-12-17 do 2022-12-16

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Marcin Seliga

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

798-14-21-790

4.3.3.)Ulica

Przybyszew, ul. Gościniec 56

4.3.4.)Miejscowość

Promna

4.3.5.)Kod pocztowy

26-803

4.3.6.)Województwo

mazowieckie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

101579,11 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2021/BZP 00307358/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2022-10-31

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

W związku z niewykorzystaniem kwoty brutto określonej w S 2 umowy z dnia 9 grudnia 2021 r., na podstawie S 8 ust. 1 pkt 3 umowy i art. 353 1 K.c.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

W związku z niewykorzystaniem kwoty brutto określonej w S 2 umowy z dnia 9 grudnia 2021 r., na podstawie S 8 ust. 1 pkt 3 umowy i art. 353 1 K.c., Strony zawierają Aneks o następującej treści:
„1. Ustala się maksymalną łączną cenę przedmiotu zamówienia w wysokości:
1) netto: 76 742,01 zł (słownie złotych: siedemdziesiąt sześć tysięcy siedemset czterdzieści dwa złote i 01/100 gr),
2) brutto: 77 098,49 zł ( słownie złotych: siedemdziesiąt siedem tysięcy dziewięćdziesiąt osiem zł i 49/100 gr), w tym:
a) od dnia 17 grudnia 2021 r. do dnia 31 stycznia 2022 r. - 7 129,62 netto,
7 486,10 zł brutto (słownie: siedem tysięcy czterysta osiemdziesiąt sześć zł i 10/100 gr w tym kwota VAT: 356,48 zł (słownie złotych: trzysta pięćdziesiąt sześć zł i 48/100 gr),
b) od dnia 1 lutego 2022 r. do dnia 31 grudnia 2022 r. — 69 612,39 zł netto (słownie złotych: sześćdziesiąt dziewięć tysięcy sześćset dwanaście złotych i 39/100).

„1. Umowa obowiązuje w okresie od 17 grudnia 2021 r. do 31 grudnia 2022 r.”

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

24480,62

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Zamawiający w treści umowy § 8 ust. 1 pkt 3 i 5 dopuścił możliwość dokonania zmiany postanowień zawartej umowy, m. in.:
3) w zakresie przedłużenia terminu realizacji umowy o okres nie dłuższy niż 4 miesiące, w przypadku niewykorzystania kwoty brutto określonej w § 2 umowy;
5) w przypadku urzędowej zmiany stawki VAT - nastąpi wtedy zmiana cen brutto proporcjonalnie do zmiany stawki VAT, tak w przypadku podwyżki jak i obniżki;
W związku z powyższym w umowie § 12 ust. 1 otrzymuje brzmienie:
„1. Umowa obowiązuje w okresie od 17 grudnia 2021 r. do 31 grudnia 2022 r.”

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

03000000-1Produkty rolnictwa, hodowli, rybołó…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. Andrzeja Tymowskiego prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 03000000-1 (Produkty rolnictwa. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.