Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
244 086 zł
Umowa zawarta
2 listopada 2022
Okres realizacji
do 31 grudnia 2022
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie remontów nawierzchni dróg gminnych i chodników na terenie Miasta Sieradza w 2022 r.

Zamawiający Gmina Miasto Sieradz (Sieradz, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie remontów nawierzchni dróg gminnych i chodników na terenie Miasta Sieradza w…”, wybierając ofertę wykonawcy JUL-ANN Michał Sędziński. Wartość umowy: 244 086 zł.

Zamawiający: Gmina Miasto SieradzSieradz, Łódzkie (powiat Sieradzki →)opublikowano 4 listopada 2022
Wartość umowy
244 086 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    04 listopada 2022

    1 wykonawca
  2. Wykonanie umowy

    12 grudnia 2022

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy JUL-ANN Michał Sędziński (Sieradz).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 244 085,66 zł (umowę zawarto 2 listopada 2022 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2022 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA MIASTO SIERADZ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 730934335

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Wojewódzki 1

1.5.2.)Miejscowość

Sieradz

1.5.3.)Kod pocztowy

98-200

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL714 - Sieradzki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@umsieradz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.umsieradz.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://gmsieradz.e-zp.finn.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie remontów nawierzchni dróg gminnych i chodników na terenie Miasta Sieradza w 2022 r.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5827a09b-5c34-11ed-8832-4e4740e186ac

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00424353

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-11-04

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2022/BZP 00019108/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.11 Wykonanie remontów nawierzchni dróg gminnych i chodników na terenie miasta Sieradza w 2022 roku

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Wartość zamówienia przekracza kwotę 130.000 złotych oraz jest mniejsza od kwoty określonej na podstawie art. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Przeprowadzone negocjacje z dotychczasowym wykonawcą robót budowlanych na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp nie doprowadziły do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, w związku z czym postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 8 ustawy Pzp.
Przeprowadzenie kolejnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na kontynuację zaplanowanych i koniecznych do wykonania w bieżącym roku robót drogowych w ramach innych trybów konkurencyjnych zamówienia nie jest możliwe, z uwagi na czas trwania procedury oraz niemożność zachowania terminów dla nich określonych.
Zaistniała sytuacja nie pozwala na przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego z zachowaniem terminów przewidzianych dla trybów gwarantujących zachowanie zasady konkurencyjności.

3.1.2.)Identyfikator wcześniejszego postępowania

ocds-148610-17cfdde8-505e-11ed-8832-4e4740e186ac

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WOR-Z.271.39.2022

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

198534,98 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontów nawierzchni dróg gminnych i chodników na terenie Miasta Sieradza w 2022 r. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności

a) remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych mieszankami mineralno-asfaltowymi z obcinaniem krawędzi oraz bez obcinania uszkodzonych krawędzi, b) roboty remontowe – frezowanie nawierzchni bitumicznej, c) skropienie ubytku emulsją asfaltową, d) remonty cząstkowe nawierzchni przy użyciu grysów kamiennych i emulsji asfaltowej, e) regulację wysokościową studzienek dla kratek ściekowych, f) regulację pionową studzienek kanalizacyjnych, g) regulację pionową studzienek dla zaworów wodociągowych, h) mechaniczne wykonanie koryta, i) profilowanie i zagęszczenie podłoża, j) wykonanie nawierzchni z tłucznia kamiennego, k) wykonanie nawierzchni z kruszywa z recyklingu materiałów betonowych frakcji 5/31,5, l) remonty cząstkowe nawierzchni tłuczniowej, m) remonty cząstkowe nawierzchni z destruktu, n) remonty cząstkowe krawężników, o) remonty cząstkowe nawierzchni chodników, p) remonty cząstkowe – przełożenie ścieków z elementów betonowych, q) miałowanie nawierzchni, r) naprawę przełomów, s) odnowę istniejącej nawierzchni z tłucznia kamiennego, t) ścinanie poboczy przy pasach drogowych dróg gminnych.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

JUL-ANN Michał Sędziński

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 8272017792

7.3.3)Ulica

Czartki 43E

7.3.4)Miejscowość

Sieradz

7.3.5)Kod pocztowy

98-200

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 7

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2022-11-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

244085,66 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2022-12-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233142-6Roboty w zakresie naprawy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
549 477 zł
Próbka: 84 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
305 535 zł1 739 058 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 433 523 zł
Źródło próbki
CPV 45233142· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
305 535 zł
Mediana
549 477 zł
Górny kwartyl
1 739 058 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miasto Sieradz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Sieradz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 244 086 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233142-6 (Roboty w zakresie naprawy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: JUL-ANN Michał Sędziński (Sieradz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.