Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
166 880 zł
Umowa zawarta
20 października 2022
Okres realizacji
do 30 września 2026
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 139 000 zł – 166 880 zł
Wybrano ofertę droższą o 20% od najtańszej złożonej — zdecydowały kryteria pozacenowe
Kryteria wyboru
Cena60%Oprocentowanie środków na rachunku podstawowym oraz pomocniczym40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

"Bankowa obsługa budżetu powiatu i jednostek organizacyjnych"

Zamawiający Powiat Brzeziński (Brzeziny, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Bankowa obsługa budżetu powiatu i jednostek organizacyjnych”, wybierając ofertę wykonawcy Bank Spółdzielczy w Andrespolu. Wartość umowy: 166 880 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Powiat BrzezińskiBrzeziny, Łódzkie (powiat Brzeziński →)opublikowano 27 października 2022
Wartość umowy
166 880 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~2,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    09 września 2022

    Termin ofert: 21 września 2022 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    27 października 2022

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Bank Spółdzielczy w Andrespolu (Andrespol).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 166 880,00 zł (umowę zawarto 20 października 2022 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 139 000,00 zł do 166 880,00 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 września 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

POWIAT BRZEZIŃSKI

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 750731786

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Henryka Sienkiewicza 16

1.5.2.)Miejscowość

Brzeziny

1.5.3.)Kod pocztowy

95-060

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL712 - Łódzki

1.5.7.)Numer telefonu

46 874 11 11 w.10

1.5.8.)Numer faksu

46 874 11 11

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

starostwo@powiat-brzeziny.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.powiat-brzeziny.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

www.powiat-brzeziny.4bip.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

"Bankowa obsługa budżetu powiatu i jednostek organizacyjnych"

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-47412685-3012-11ed-9171-f6b7c7d59353

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00413831

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-10-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00342212/01

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

Fn.272.3.2022

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie bankowej obsługi budżetu Powiatu Brzezińskiego i jednostek organizacyjnych powiatu, których wykaz stanowi załącznik nr 5 do niniejszej specyfikacji.
2. Zakres zamówienia obejmuje:
1) otwieranie, zamykanie i prowadzenie rachunków podstawowych i pomocniczych dla budżetu powiatu i jednostek organizacyjnych (liczba rachunków podstawowych - 11, szacowana liczba rachunków pomocniczych - 150, z tego: budżet powiatu - 100, jednostki organizacyjne powiatu - 50);
2) otwieranie nowych rachunków w zależności od potrzeb Zamawiającego;
3) potwierdzanie otwarcia i zamknięcia rachunków bankowych;
4) oprocentowanie środków na rachunkach Zamawiającego, ustalone według zmiennej stawki bazowej WIBID 1M, obowiązującej na ostatni dzień roboczy poprzedzającego miesiąca, do wyliczenia oprocentowania środków na rachunkach w następnym miesiącu, skorygowane przez współczynnik zaoferowany przez wykonawcę;
5) przyjmowanie wpłat gotówkowych;
6) dokonywanie wypłat gotówkowych, w tym wypłat gotówkowych świadczeń należnych klientom Powiatowego Urzędu Pracy w Brzezinach, w szczególności zasiłków dla bezrobotnych;
7) realizację poleceń przelewów w wersji elektronicznej i papierowej, przy czym przelewy dokonywane przy pomocy systemu bankowości elektronicznej muszą być realizowane w czasie rzeczywistym, tj. zgodnie z godzinami granicznymi realizacji przelewów w banku, zaś przelewy złożone w formie papierowej do godziny 15.00 powinny być realizowane w tym samym dniu;
8) potwierdzanie stanu salda na każdy dzień roboczy poprzez codzienne sporządzanie wyciągu bankowego (do pobrania w formie pliku elektronicznego) ;
9) miesięczną kapitalizację odsetek na wszystkich rachunkach;
10) wydawanie blankietów czekowych;
11) instalację, udostępnianie, uruchomienie, użytkowanie systemu bankowości elektronicznej oraz aktualizację w siedzibie Zamawiającego i jednostkach organizacyjnych pełnego oprogramowania związanego z tym systemem oraz przeszkolenie wskazanych pracowników;
12) udzielanie osobom upoważnionym informacji telefonicznej o stanie i obrotach środków na rachunkach;
13) „zerowanie” rachunków bieżących i pomocniczych, zgodnie z dyspozycjami kierowników jednostek organizacyjnych powiatu, polegające na przekazaniu z dniem 31 grudnia każdego roku kwot pozostałych na rachunkach na wskazany rachunek Powiatu Brzezińskiego;
14) przeksięgowanie skapitalizowanych odsetek od rachunków bankowych, zgodnie ze złożonymi dyspozycjami w tym zakresie;
15) wydawanie opinii i zaświadczeń bankowych;
- przy czym obsługa bankowa będzie wykonywana włącznie z ostatnim dniem roku, chyba że jest on dniem ustawowo wolnym od pracy.

4.5.3.)Główny kod CPV

66110000-4 - Usługi bankowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

139000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

166880,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

166880,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Bank Spółdzielczy w Andrespolu

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7240005271

7.3.3)Ulica

ul. Rokicińska 130 a

7.3.4)Miejscowość

Andrespol

7.3.5)Kod pocztowy

95-020

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2022-10-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

166880,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-09-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

66110000-4Usługi bankowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Brzeziński prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Brzeziny.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 166 880 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 66110000-4 (Usługi bankowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Bank Spółdzielczy w Andrespolu (Andrespol). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.