ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Wdrożenie systemu monitorującego selektywne zbieranie odpadów komunalnych.

Zamawiający Miasto Jasło (Jasło, Podkarpackie) prowadził postępowanie „Wdrożenie systemu monitorującego selektywne zbieranie odpadów komunalnych”. Termin składania ofert minął 4 listopada 2022, 11:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Miasto JasłoJasło, Podkarpackie (powiat Jasielski →)opublikowano 26 października 2022
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 504 686 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
4 listopada 2022, 11:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,1 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Gwarancja40%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    26 października 2022

    Termin ofert: 4 listopada 2022 11:00
  2. Wynik: wybrano wykonawcę

    14 grudnia 2022

    1 oferta1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Gwarancja 40%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Wdrożenie systemu monitorującego selektywne zbieranie odpadów komunalnych.

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miasto Jasło

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 370440301

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Rynek 12

1.5.2.)Miejscowość

Jasło

1.5.3.)Kod pocztowy

38-200

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL821 - Krośnieński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

wzp@um.jaslo.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://um.jaslo.pl/pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wdrożenie systemu monitorującego selektywne zbieranie odpadów komunalnych.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-cb8494e4-550e-11ed-8832-4e4740e186ac

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00411330

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-10-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2022/BZP 00028413/15/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.3 Wdrożenie systemu monitorującego selektywne zbieranie odpadów komunalnych.

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

Rozbudowa i modernizacja Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Jaśle przy ul. Żniwnej”, wchodzącego w zakres projektu o tej samej nazwie, współfinansowanego z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, oś priorytetowa II Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://um-jaslo.logintrade.net/zapytania_email,105300,427e7b560791241bc2c96df6ab7f5c8b.html

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://um-jaslo.logintrade.net/rejestracja/rejestracja.html

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między zamawiającym a wykonawcą, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.
2. Środkiem komunikacji elektronicznej, służącym złożeniu oferty, wymianie informacji oraz przekazywaniem dokumentów lub oświadczeń przez Wykonawcę, jest ich prawidłowe złożenie na Platformie dostępnej pod adresem https://um-jaslo.logintrade.net/rejestracja/rejestracja.html
w wierszu oznaczonym tytułem oraz znakiem sprawy zgodnym z niniejszym postępowaniem. Korzystanie z Platformy Przetargowej przez Wykonawcę jest bezpłatne.
3. Do połączenia używany jest szyfrowany protokół HTTPS. Szyfrowanie danych odbywa się przy pomocy protokołu SSL. Certyfikat SSL zapewnia poufność transmisji danych przesyłanych przez Internet. Wykonawca posiadający konto na Platformie Przetargowej Miasta Jasła: ma dostęp do możliwości złożenia, zmiany, wycofania oferty, a także funkcjonalności pozwalających na zadawanie pytań do treści SWZ oraz komunikację z Zamawiającym w pozostałych obszarach.
4. Osoby uprawnione do porozumiewania się z wykonawcami: Sławomir Maćkoś.
5. Wymagania techniczne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy użyciu Platformy Przetargowej Miasta Jasła
Dopuszczalne przeglądarki internetowe:
• Internet Explorer 8, Internet Explorer 9, Internet Explorer 10, Internet Explorer 11,
• Google Chrome 31
• Mozilla Firefox 26
• Opera 18
Pozostałe wymagania techniczne:
• dostęp do sieci Internet
• zainstalowana wtyczka flash - flash player - dotyczy kupca
• obsługa przez przeglądarkę protokołu XMLHttpRequest – Ajar
• włączona obsługa JavaScript
• zalecana szybkość łącza internetowego powyżej 500 KB/s
• zainstalowany Acrobat Reader
• zainstalowane środowisko uruchomieniowe Java - Java SE Runtime Environment 6 Update 24 lub nowszy
W przypadku aukcji z podpisem elektronicznym dopuszczalne są przeglądarki internetowe:
• dla Windows Vista: Internet Explorer 8, Internet Explorer 9
• dla Windows 7: Internet Explorer 9, Internet Explorer 11
• dla Windows 8: Internet Explorer 11
• dla Windows 10: Internet Explorer 11
Wspierane są rozwiązania dostarczane przez firmy:
• Polskie Centrum Certyfikacji Elektronicznej Sigillum Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A.
• Centrum Obsługi Podpisu Elektronicznego Szafir Krajowej Izby Rozliczeniowej S.A.
• Powszechne Centrum Certyfikacji Certum firmy Asseco Data Systems S.A.
• Kwalifikowane Centrum certyfikacji Kluczy CenCert firmy Enigma SOI
Dopuszczalne formaty przesyłanych danych:
image/bmp, image/x-windows-bmp, application/msword, application/drafting, image/gif, application/x-compressed, application/x-gzip, multipart/x-gzip, image/jpeg, image/pjpeg, application/x-latex, application/pdf, image/pict, image/png, application/mspowerpoint, application/postscript, application/rtf, application/x-rtf, text/richtext, image/tiff, image/x-tiff, application/mswrite, application/excel, application/x-excel, application/vnd.ms-excel, application/x-msexcel, application/vnd.ms-excel, text/xml, application/x-zip-compressed, application/zip, application/vnd.ms-office, image/x-ms-bmp, video/x-msvideo, audio/x-ms-wma, application/vnd.oasis.opendocument.spreadsheet, application/acad, application/x-acad, application/autocad_dwg, image/x-dwg, application/dwg, application/x-dwg, application/x-autocad, image/vnd.dwg, drawing/dwg

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

GK.7021.15.2022

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia.
1.1. Dostawa i montaż urządzeń wymienionych w punkcie 2 niniejszego opisu w 5 pojazdach typu śmieciarka.
1.2. Dostawa 16000 szt. transponderów RFID przeznaczonych do montażu w pojemnikach
2-kołowych o parametrach opisanych w punkcie 3.1.1. niniejszego opisu.
1.3. Dostawa 2000 szt. transponderów RFID przeznaczonych do montażu w pojemnikach
4-kołowych oraz kontenerach o parametrach opisanych w punkcie 3.1.2. niniejszego opisu.
1.4. Dostawa 2 szt. urządzeń typu kolektor RFID o parametrach opisanych w punkcie 3.1.4
1.5. Udostępnienie oprogramowania webowego o funkcjonalności opisanej w punkcie 3.5 oraz zapewnienie pomocy technicznej przez okres związania z umową tj. 4 miesięcy.
1.6. Zaimportowanie przez Wykonawcę do oprogramowania webowego, o którym mowa w pkt 1.5. bazy danych punktów odbioru odpadów dostarczonej przez Zamawiającego.
1.7. Przeprowadzenie dwóch 1-dniowych szkoleń w siedzibie Zamawiającego w zakresie obsługi udostępnionego oprogramowania oraz obsługi urządzenia typu kolektor danych RFID.

2. Wyposażenie pojazdów.
2.1. System monitoringu bazujący na GPS
2.1.1. Wykonawca wyposaży 5 pojazdów w elektroniczny system monitoringu bazujący na rejestratorze GPS rejestrującym przebieg tras – punkty nie rzadziej niż co 100m i 30 sekund.
2.1.2. Rejestrator GPS powinien posiadać parametry nie gorsze niż:
a. Napięcie zasilania 10 – 15 VDC dla pojazdów z instalacją elektryczną 12V, 20 – 0VDC dla pojazdów z instalacją elektryczną 24V,
b. Wbudowany modem GSM/GPRS,
c. Wbudowany moduł GPS,
d. Zapisywanie danych z zadanym interwałem czasowym lub odległościowym z możliwością zapętlenia bufora danych,
e. Bufor danych o pojemności min. 100000 pozycji,
f. Możliwość zdalnej konfiguracji.
2.1.3. Dane przesyłane przez dodatkowe urządzenia (m.in. moduł identyfikacji pojemników) podłączone do Rejestratora GPS muszą być w pełni zintegrowane z systemem monitoringu GPS.
2.1.4. Przesył danych z urządzeń dodatkowych musi być jednoczesny z przesyłem danych z systemu monitoringu GPS. Wszystkie Zarejestrowane zdarzenia (załadunek, wyładunek, identyfikacja i inne) muszą być rozszerzone o dokładną datę i czas [zgodny z uniwersalnym czasem koordynowanym UTC(PL)] oraz współrzędne geograficzne zdarzeń wyznaczone na podstawie systemu GPS.
2.1.5. Wykonawca zabezpieczy karty SIM na potrzeby transmisji danych z Rejestratora GPS.

2.2. Czujnik załadowania/wyładowania odpadów
2.2.1. Wykonawca wyposaży wszystkie pojazdy w czujniki:
a. Czujnik przystawki odbioru mocy,
b. Czujnik uruchamiania urządzenia wrzutowego,
c. Czujnik otwierania odwłoka.

2.3. System identyfikacji pojemników w technologii RFID
2.3.1. Wykonawca wyposaży 5 pojazdów w system automatycznej identyfikacji pojemników RFID. System musi spełniać warunki:
a. musi zapewniać identyfikację pojemników za pomocą anten RFID - każdy założony na urządzeniu wrzutowym pojemnik powinien być automatycznie identyfikowany przez rejestrację kodu zamontowanego w nim Transpondera RFID,
b. musi pracować na częstotliwości 134,2 kHz,
c. musi umożliwiać identyfikację wszystkich pojemników, zarówno z tworzyw sztucznych jak i metalowych.
2.3.2. Elementy systemu identyfikacji pojemników nie powinny być gorsze niż:
2.3.2.1. Moduł RFID:
a. Napięcie zasilania 10 - 30 V,
b. Możliwość odczytywania co najmniej następujących typów transponderów:
- FDX: FDX-A, FDX-B, Manchester/32, Biphase/64, Biphase/128,
- HDX.
c. Komunikacja poprzez Rejestrator GPS.
2.3.2.2. Anteny RFID:
a. Dwie anteny RFID instalowane na grzebieniu urządzenia wrzutowego (pełniące funkcję zęba):
- anteny muszą być uniwersalne tj. umożliwiać odczyt zarówno transponderów RFID typu FDX jak i HDX (zgodne z parametrami opisanymi w punktach 4.1.1 oraz 4.1.2),
- anteny muszą automatyczne identyfikować zawieszenie na grzebień urządzenia wrzutowego pojemnika, którego numer Transpondera RFID nie można było odczytać (brak transpondera RFID w pojemniku lub uszkodzony transponder RFID w pojemniku).
b. Jedna antena RFID instalowana poza grzebieniem:
- Anteny odczytujące transpondery RFID typu HDX (zgodne z parametrami opisanymi w punkcie 4.1.2).
2.3.2.3. Sygnalizator optyczny - dwukolorowe diody LED min. 2 zainstalowane przy urządzeniu wrzutowym informujące pracowników kolorem zielonym o poprawnym odczytacie transpondera RFID (czerwony kolor oznacza brak odczytu transpondera RFID).
2.3.2.4. Sygnalizator akustyczny - głośnik typu „buzzer” informujący pracowników dźwiękiem o poprawnym odczycie transpondera RFID.

3. Wyposażenie pojemników.
3.1. Wykonawca dostarczy transpondery RFID oraz urządzenia wspomagające inwentaryzację pojemników o parametrach nie gorszych niż:
3.1.1. Pojemniki 2-kołowe (plastikowe) - transpondery montowane w gnieździe fabrycznym pojemników zgodnie z normą EN 14803 o parametrach nie gorszych niż:
c. Typ: FDX-B BDE 134,2kHz,
d. 128 bitowy numer zgodny ze standardem BDE,
e. rozmiar: fi 30x15mm,
f. Obudowa IP67,
g. Odporność na: paliwo, olej mineralny, olej roślinny, sól,
h. Temperatura pracy: w zakresie od -25 do 70 stopni C.

3.1.2. Pojemniki 4-kołowe oraz kontenery - transpondery montowane z boku pojemnika lub kontenera zgodnie z normą EN 14803 o parametrach nie gorszych niż:
a. Typ: zabudowany 32-mm LF HDX BDE Glass Transponder,
b. 64 bitowy numer zgodny ze standardem BDE,
c. Minimalny rozmiar transpondera bez obudowy: 30.6mm x 3.8mm,
d. Odporność mechaniczna nie gorsza niż:
- wibracje Wg IEC 68.2.6 Fc (10g,10 - 500Hz, 3 osie, 4h),
- uderzenia wg IEC 68.2.27Ea (półsinus 20og, 3ms, 3 osie, 100 razy).
e. Obudowa IP67,
f. Odporność na: paliwo, olej mineralny, olej roślinny, sól,
g. Temperatura pracy: w zakresie od -25 do 70 stopni C,
h. Obudowa transpondera umożliwiająca montaż za pomocą do 2 nitów z boku kosza.
3.1.3. Zamawiający we własnym zakresie zamontuje transpondery RFID w pojemnikach.
3.1.4. Kolektor danych RFID - urządzenie wspomagające inwentaryzację pojemników - bezprzewodowe urządzenie umożliwiające przypisanie przez Zamawiającego na podstawie informacji i instrukcji udzielonych przez Wykonawcę transponderów RFID do pojemników oraz punktów wywozowych zgodne
z poniższą specyfikacją:
3.1.4.1. Wyświetlacz o przekątnej min. 3,5" oraz rozdzielczości min. 640x480,
3.1.4.2. Dotykowy ekran,
3.1.4.3. Fizyczna klawiatura,
3.1.4.4. Wbudowany moduł GPS (nie gorszy niż UBLOX 6),
3.1.4.5. Wbudowany moduł GSM co najmniej 3G,
3.1.4.6. Wbudowany moduł Wifi,
3.1.4.7. Wbudowany moduł Bluetooth,
3.1.4.8. Wbudowany czytnik kodów kreskowych 1D,
3.1.4.9. Wbudowana kamera o rozdzielczości min. 5MP,

4.2.6.)Główny kod CPV

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

30 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60,00

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Gwarancja

4.3.6.)Waga

40,00

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Wzór umowy stanowi załącznik nr 3 do SWZ
Warunki zmian treści umowy zostały określone w projekcie umowy.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2022-11-04 11:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Platforma przetargowa

8.3.)Termin otwarcia ofert

2022-11-04 11:10

8.4.)Termin związania ofertą

do 2022-11-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

48000000-8Pakiety oprogramowania i systemy in…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
504 686 zł
Próbka: 172 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
251 774 zł1 521 140 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 269 366 zł
Źródło próbki
CPV 48000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
251 774 zł
Mediana
504 686 zł
Górny kwartyl
1 521 140 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 04.11.2022, 11:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Miasto Jasło prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Jasło.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 48000000-8 (Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.