Dostawa używanego średniego samochodu gaśniczo - ratowniczego
Zamawiający Gmina Lisewo (Lisewo, Kujawsko-Pomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Dostawa używanego średniego samochodu gaśniczo - ratowniczego”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 020 000 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=511, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,2 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
17 sierpnia 2022
Termin ofert: 25 sierpnia 2022 09:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
14 września 2022
1 oferta1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
26 października 2022
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Lisewo |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 871118514 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Chełmińska 2 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Lisewo |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 86-230 |
| 1.4.4.) | Województwo | kujawsko-pomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL616 - Grudziądzki |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | p.kowal@lisewo.com |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.bip.lisewo.com |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-45a9403f-1dfb-11ed-acbd-46d0480cd9c4 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2022/BZP 00410133 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2022-10-26 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2022/BZP 00308210/01 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Dostawa używanego średniego samochodu gaśniczo - ratowniczego |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem zamówienia jest | Dostawa używanego średniego samochodu gaśniczo - ratowniczego, o następujących parametrach / wyposażeniu: - Rok produkcji: nie starszy niż 2000 rok, - Ilość miejsc w kabinie: 9, - Kabina jednomodułowa, czterodrzwiowa, - Przebieg pojazdu nie więcej niż 30 tyś km, - Podwozie pojazdu z silnikiem o zapłonie samoczynnym o mocy nie mniejszej niż 220 KM, - Napęd 4 x 4 z blokadą mostu, - Koła na tylnej osi podwójne, - Opony szosowo-terenowe, - Pojazd powinien być po wymianie filtrów, oleju, płynów eksploatacyjnych oraz powinien mieć założone nowe akumulatory, - Zabudowa zamykana żaluzjami aluminiowymi w układzie 3+3+1, - Zbiornik na wodę nie mniejszy jak 2400 l, - Żaluzje pyło i bryzo szczelne, - Dach zabudowy wykonany w formie podestu roboczego, - Przynajmniej jedna skrytka zabudowy przystosowana do zamocowania sprzętu medycznego i ratownictwa drogowego w pozycji pionowej, - Wbudowany układ wodno-pianowy, - Otwierane podesty pod skrytkami zabudowy z dwóch stron pojazdu, - Skrzynka narzędziowa, - Skrzynia narzędziowa aluminiowa na dachu zabudowy pożarniczej mieszcząca miotły i łopaty, - Maszt oświetleniowy z lampami LED 12V/24V, - Sygnalizacja świetlna na dachu pojazdu w przedniej i tylnej części LED, - Sygnalizacja dźwiękowa z modulatorem, - Sygnał ostrzegawczy pneumatyczny, - Dopuszczalna masa całkowita nie więcej niż 16 000 kg, - Pojazd musi być zarejestrowany w Polsce jako pojazd specjalny z przeznaczeniem pożarniczym, posiadać aktualne badania techniczne oraz ważne min. 30 dni (licząc od nie dostawy samochodu do siedziby Zamawiającego) obowiązkowe ubezpieczenie OC, - Zawieszenie osi przedniej resorowe, tył resorowe, - Fotele wyposażone w bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa, - Samochód powinien posiadać przetwornicę prądu 12V, 24V, 22V oraz elektryczny główny wyłącznik prądu załączany min. 2 x w kabinie i 1 x na zewnątrz, - Gwarancja jakości na dostarczony przedmiot zamówienia - min. 12 miesięcy (zadeklarowana przez wykonawcę w formularzu ofertowym dodatkowa - powyżej 12 - ilość miesięcy gwarancji jakości stanowi kryterium oceny ofert), - Pojazd musi posiadać certyfikat Centrum Naukowo - Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej w Józefowie dopuszczający samochód do udziału w działaniach ratowniczo - gaśniczych, - Ponadto wykonawca zobowiązany jest do dostawy na swój koszt pojazdu do siedziby OSP Lipienek, Lipienek 56a, 86-230 Lisewo oraz przeszkolenia załogi w zakresie obsługi pojazdu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w SWZ oraz załącznikach do SWZ. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 34144210-3 - Wozy strażackie |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2022-08-30 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 14 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | ”AUTO-HANDEL” GRZEGORZ PUTERNICKI |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | NIP: 9710490188 |
| 4.3.3.) | Ulica | STODÓLNA 12a |
| 4.3.4.) | Miejscowość | GĄBIN |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 09-530 |
| 4.3.6.) | Województwo | kujawsko-pomorskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 269999,99 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE | 2022/BZP 00347733/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2022-09-12 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 269999,99 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.