Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
215 250 zł
Umowa zawarta
28 września 2022
Okres realizacji
40 dni
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 166 050 zł – 295 200 złodrzucone: 3wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 30% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji jakości40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa i modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych w miejscowości Cetula.

Zamawiający Gmina Wiązownica (Wiązownica, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa i modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych w miejscowości Cetula”, wybierając ofertę wykonawcy PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWE KASBUD II SP. Z O.O. Wartość umowy: 215 250 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina WiązownicaWiązownica, Podkarpackie (powiat Jarosławski →)opublikowano 4 października 2022
Wartość umowy
215 250 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWE KASBUD II SP. Z O.O. (SZÓWSKO).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 215 250,00 zł (umowę zawarto 28 września 2022 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 166 050,00 zł do 295 200,00 zł. Odrzucono 3 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 40 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Wiązownica

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 650900364

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Warszawska

1.5.2.)Miejscowość

Wiązownica

1.5.3.)Kod pocztowy

37-522

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL822 - Przemyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@wiazownica.com

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://wiazownica.com/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/wiazownica

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa i modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych w miejscowości Cetula.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-fa10e2bc-0e4b-11ed-9a86-f6f4c648a056

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00377016

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-10-04

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2022/BZP 00026400/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Modernizacja dróg dojazdowych do grntów rolnych w m. Cetula

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00281233/01

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IZ.271.22.2022

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1 Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych z budową i modernizacją drogi dojazdowej do gruntów rolnych dz. nr ewid. 557 i 593 na terenie miejscowości Cetula, gm. Wiązownica.
4.2 W ramach przedmiotowego zamówienia gruntownej modernizacji zostanie poddana droga o nawierzchni gruntowej, przebiegającą przez dz. nr ewid. 557 i 593 w m. Cetula, gm. Wiązownica.
4.3 Budowa i modernizacja nawierzchni drogi dojazdowej do gruntów rolnych będzie polegała na wykonaniu następującego zakresu robót:
 roboty przygotowawcze i roboty ziemne,
 mechaniczne wykonanie rowów przydrożnych,
 formowanie i zagęszczanie nasypów do wys. 0,80 m.,
 mechaniczne wykonanie koryta na gł. 15 cm. pasem szer. 3,5 m. wraz z profilowaniem i mechanicznym zagęszczeniem podłoża,
 wykonanie podbudowy z kruszywa – niesortu kamiennego 0/63 mm., grubość warstwy podbudowy po zagęszczeniu 20 cm.,
 wykonaniu nawierzchni z klińca kamiennego o frakcji 5/20 mm. o gr. warstwy po zagęszczeniu 3 cm., z wyprofilowanym spadkiem poprzecznym,

4.4 Szczegółowy zakres robót dla poszczególnych części zamówienia został określony w rozdziale V niniejszej SWZ, oraz STWiORB i kosztorysie inwestorskim.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233226-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

166050,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

295200,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

215250,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWE KASBUD II SP. Z O.O.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7921963398

7.3.3)Ulica

LUBELSKA 272

7.3.4)Miejscowość

SZÓWSKO

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2022-09-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

215250,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

40 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 500 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 459 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 500 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Wiązownica prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wiązownica.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 215 250 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWE KASBUD II SP. Z O.O. (SZÓWSKO). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.