Zakup i sukcesywna dostawa żywności na potrzeby Przedszkola nr 2 w Mikołowie w roku szkolnym 2021/2022.
Zamawiający Przedszkole nr 2 im. "kubusia Puchatka" w Mikołowie (Mikołów, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Zakup i sukcesywna dostawa żywności na potrzeby Przedszkola nr 2 w Mikołowie w roku…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 304 373 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1307, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,6 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
11 wpisów- Ogłoszenie
05 lipca 2021
Termin ofert: 13 lipca 2021 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: bez wyboru
11 sierpnia 2021
2 ofertyOtwórz ogłoszenie → - Wynik: częściowo rozstrzygnięty
07 września 2021
1 oferta6 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
29 września 2022
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
29 września 2022
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
29 września 2022
- Wykonanie umowy
29 września 2022
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
29 września 2022
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
29 września 2022
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
29 września 2022
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
29 września 2022
Otwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | PRZEDSZKOLE NR 2 IM. "KUBUSIA PUCHATKA" W MIKOŁOWIE |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 272001684 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Wincentego Janasa 7 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Mikołów |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 43-190 |
| 1.4.4.) | Województwo | śląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL22C - Tyski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat@p2.mikolow.eu |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | http://www.p2mikolow.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-ea89960c-dd66-11eb-b885-f28f91688073 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2022/BZP 00369080 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2022-09-29 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2021/BZP 00104456/01 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Zakup i sukcesywna dostawa żywności na potrzeby Przedszkola nr 2 w Mikołowie w roku szkolnym 2021/2022. |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem zamówienia jest | Zakup i sukcesywna dostawa żywności na potrzeby Przedszkola nr 2 w Mikołowie w roku szkolnym 2021/2022. 2.Rodzaj zamówienia: dostawa. 3.Zamówienie zostało podzielone na 9 części*: Część 3: NABIAŁ.*Dla każdej części zostanie zawarta odrębna umowa. 4.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 5 do SWZ. 5. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ. 6.Miejsce dostawy: Przedszkole nr 2 w Mikołowie, ul. Janasa 7, 43-190 Mikołów. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 15000000-8 - Żywność, napoje, tytoń i produkty pokrewne |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 15500000-3 - Produkty mleczarskie 15530000-2 - Masło |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2021-08-23 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | od 2021-09-01 do 2022-08-31 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Sklep Wielobranżowy ,, Na-Be" |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 635-157-15-30 |
| 4.3.3.) | Ulica | Zwycięstwa 10a |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Łaziska Górne |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 43-173 |
| 4.3.6.) | Województwo | śląskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 27008,50 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE | 2021/BZP 00172328/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2022-08-31 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 2 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Ustawa z dnia 13 stycznia 2022 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zmiana stawki podatku Vat dla asortymentu określonego stawką 5% na 0%. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 26251,63 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Wniosek Wykonawcy dot. wzrostu cen żywności. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zwiększenie cen jednostkowych danego asortymentu |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 29673,77 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 28707,79 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.