Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: BD ZIELEŃ BOGUSŁAW DZIEWOLSKI

Wartość umowy
164 554 zł
Umowa zawarta
1 września 2022
Okres realizacji
40 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 164 554 zł – 259 903 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Dostarczanie roślin ozdobnych wyprodukowanych metodami ekologicznymi (RE)15%Stosowanie ulepszaczy gleby spełniających kryteria unijne zielonych zamówień (UG)15%Niestosowanie chemicznych środków ochrony roślin (ŚCh)10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Urządzanie terenu wraz z pielęgnacją zieleni przy Domu Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów w Krakowie

Zamawiający Gmina Miejska Kraków, Dom Pomocy Społecznej im. Ludwika i Anny Helclów w Krakowie (Kraków, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Urządzanie terenu wraz z pielęgnacją zieleni przy Domu Pomocy Społecznej im. L. i A.…”, wybierając ofertę wykonawcy ZAKŁAD KONSERWACJI ZIELENI „OGRÓD-SYSTEM” ANDRZEJ MAREK SZCZUBIAŁ. Wartość umowy: 164 554 zł. Złożono 2 oferty.

Wartość umowy
164 554 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,9 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: ZAKŁAD KONSERWACJI ZIELENI „OGRÓD-SYSTEM” ANDRZEJ MAREK SZCZUBIAŁ (Kraków), wspólnie z: BD ZIELEŃ BOGUSŁAW DZIEWOLSKI.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 164 554,20 zł (umowę zawarto 1 września 2022 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 164 554,20 zł do 259 903,19 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 40 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miejska Kraków, Dom Pomocy Społecznej im. Ludwika i Anny Helclów w Krakowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 351554353

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Helclów 2

1.5.2.)Miejscowość

Kraków

1.5.3.)Kod pocztowy

31-148

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL213 - Miasto Kraków

1.5.7.)Numer telefonu

12 634 42 55

1.5.8.)Numer faksu

12 633 08 28

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@dpshelclow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.dpshelclow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=138165

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ochrona socjalna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Urządzanie terenu wraz z pielęgnacją zieleni przy Domu Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów w Krakowie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3da81245-13d5-11ed-b950-8227d40187e8

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00342132

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-09-09

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2022/BZP 00012763/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Urządzanie terenu wraz z pielęgnacją zieleni przy Domu Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów w Krakowie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00292219/01

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DO.271.1.10.2022

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie na terenie Domu Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów w Krakowie (DPS), na nieruchomości położonej przy ul. Helclów 2, oznaczonej jako działka ewidencyjna nr 116/14 obręb 116, jednostka ewidencyjna Śródmieście, usług w zakresie urządzania terenów zielonych wraz z pielęgnacją zieleni, w tym:
1) przygotowanie terenu oraz nasadzenia materiału roślinnego;
2) pielęgnacja istniejących drzew - cięcia sanitarne oraz korekcyjne lub redukcyjne lub techniczne drzew oraz montaż wiązań;
3) pielęgnację nasadzonych roślin.
2. Szczegółowy zakres i warunki realizacji przedmiotu zamówienia zostały określone w załącznikach do SWZ, tj. w dokumentacji projektowej, pozwoleniach i opiniach Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (MWKZ) oraz Wzorze Umowy stanowiącym Załącznik Nr 1 do SWZ (wraz z Załącznikami do Wzoru Umowy).
UWAGA:
W przypadku rozbieżności pomiędzy treścią dokumentacji projektowej, a treścią Wymogów ekologicznych będących Załącznikiem Nr 2 do Wzoru Umowy (stanowiącego Załącznik Nr 1 do SWZ) obowiązują zapisy z Wymogów ekologicznych.
3. Wymogi ekologiczne, określone szczegółowo w Załączniku Nr 2 do Wzoru Umowy (Załącznik Nr 1 do SWZ), opierają się na unijnych kryteriach tzw. „zielonych zamówień publicznych” i Zamawiający zobowiązany jest do ich zastosowania w niniejszym zamówieniu, z uwagi na dofinansowanie uzyskane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW).
4. Wymogi ekologiczne podstawowe, tj. takie, których spełnienie przez oferowane usługi Wykonawca musi potwierdzić w niniejszym postępowaniu (patrz Rozdz. XII pkt 5 SWZ), to:
1) stosowanie do dostarczanych roślin wyłącznie opakowań biodegradowalnych (w przypadku opakowań jednorazowych) lub opakowań wielokrotnego użytku;
2) dostarczanie roślin niewielkich rozmiarów w zwrotnych pojemnikach;
3) stosowanie polepszaczy gleby niezawierających torfu ani osadów ściekowych;
4) selektywne gospodarowanie odpadami zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami oraz unijnymi kryteriami zielonych zamówień;
5) natychmiastowe zgłaszanie Zamawiającemu wszelkich gatunków roślin lub zwierząt o charakterze inwazyjnym oraz podjęcie stosownych działań uzgodnionych z Zamawiającym, mających na celu eliminację tych gatunków;
Powyższe wymogi zostały szczegółowo opisane w Załączniku Nr 2 do Wzoru Umowy, stanowiącego Załącznik Nr 1 do SWZ.
5. Wymogi ekologiczne dodatkowe, tj. takie, których spełnienie przez oferowane usługi będzie podlegało ocenie punktowej (patrz Rozdz. XIX SWZ oraz Rozdz. XII pkt 5 SWZ) i stanie się obligatoryjne w zakresie zadeklarowanym w Ofercie Wykonawcy, z którym zawarta zostanie Umowa, to:
1) dostarczenie roślin ozdobnych wyprodukowanych metodami ekologicznymi;
2) stosowanie ulepszaczy gleby spełniających kryteria unijne zielonych zamówień (uwaga: chodzi o wymogi bardziej restrykcyjne, niż określone w ust. 4 pkt 3) powyżej);
3) niestosowanie chemicznych środków ochrony roślin.
Powyższe wymogi zostały szczegółowo opisane w Rozdz. XII SWZ oraz w Załączniku Nr 2 do Wzoru Umowy, stanowiącego Załącznik Nr 1 do SWZ.
6. Dodatkowe informacje dotyczące wykonania przedmiotu zamówienia:
1) Przedmiot zamówienia dotyczy części nieruchomości przy ul. Helclów 2 w Krakowie oznaczonej jako działka ewidencyjna nr 116/14 obręb 116 jednostka ewidencyjna Śródmieście, powierzchnia działki 3,5976 ha w tym powierzchnia zabudowy obiektów na terenie nieruchomości: 7 448,26 m2. Obszar, na którym będzie realizowany przedmiot Umowy, znajduje się w
strefie objętej ochroną Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i nie jest wpisany do rejestru zabytków, ale znajduje się na obszarze układu urbanistycznego Kleparza, wpisanego do rejestru zabytków pod numerem A-648 oraz na obszarze uznanym za pomnik historii „Kraków – historyczny zespół miasta”.
2) Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje pełny proces świadczenia usługi wraz z zakupem materiału roślinnego, dostarczeniem na teren prowadzenia prac, przygotowaniem podłoża do sadzenia krzewów i bylin; sadzeniem drzew liściastych, krzewów iglastych, krzewów liściastych i bylin, pielęgnację istniejących drzew - cięcia sanitarne oraz korekcyjne lub redukcyjne lub techniczne drzew oraz montaż wiązań) oraz usunięciem z terenu prowadzenia prac i utylizacją odpadów, a także pielęgnacją materiału roślinnego (utrzymaniem żywotności) do 31 grudnia 2025 roku od dnia odbioru nasadzonych roślin.
3) Ponadto w zakres usług stanowiących przedmiot zamówienia wchodzi nasadzenie 1 sztuki lipy drobnolistnej ‘Greenspire’ w ramach nasadzeń zastępczych zgodnie z decyzjami Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
4) Usługa świadczone będą w na terenie nieruchomości, która nie zostanie wyłączona z użytku, wyłączone z użytku zostaną wyłącznie miejsca gdzie Wykonawca będzie wykonywał prace.
5) Po uprzednim uzgodnieniu istnieje możliwość czasowego wyłączenia części nieruchomości na czas wykonywania usług.
6) Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć majątek Zamawiającego przed uszkodzeniem z uwagi na prowadzone prace.
7) Usługi objęte zakresem niniejszego zamówienia prowadzone będą na podstawie:
a) Pozwolenia Nr ZN-III.5146.148.2019 wydanego przez Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z dnia 16 grudnia 2019 r. zmienionego Decyzją znak ZN-III.5146.550.SK z dnia 8 października 2020 r.,
b) Pozwolenia Nr ZN-III.5146.152.2019 wydanego przez Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z dnia 2 grudnia 2019 r.
c) Uzgodnienia projektu rewitalizacji zielni na terenie DPS im. Ludwika i Anny Helclów w Krakowie, znak ZNIII.5146.2020.SK z dnia 9 marca 2020 r., wydanego przez Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków wskazane wyżej dokumenty stanowią Załącznik Nr 6 do SWZ.
7. Obowiązki Wykonawcy związane z realizacją przedmiotu zamówienia szczegółowo określono we Wzorze Umowy, stanowiącym Załącznik Nr 1 do SWZ, oraz w Załącznikach do Wzoru Umowy, będących integralną częścią Wzoru Umowy.
8. Zamawiający informuje, iż na realizację przedmiotu zamówienia pozyskał dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie (WFOŚiGW) w wysokości 30% kosztów kwalifikowalnych zadania w ramach kategorii Ochrona Przyrody podkategoria 1.1.6.1 Urządzanie terenów zielonych. Koszty kwalifikowalne nie obejmują kosztów pielęgnacji i utrzymania żywotności materiału roślinnego przez okres gwarancji.
9. Zaleca się, aby Wykonawca zdobył, na własną odpowiedzialność i ryzyko, wszelkie potrzebne informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz zawarcia Umowy i wykonania zamówienia. Zamawiający informuje Wykonawców o ich uprawnieniu do przeprowadzenia wizji lokalnej planowanych usług. Wizja lokalna nie jest obowiązkowa. Koszt dokonania wizji lokalnej planowanych usług poniesie Wykonawca. Wykonawca może skorzystać z wizji lokalnej, która została zaplanowana w terminie:
09 sierpnia 2022 r. o godzinie 11.00
miejsce wizji lokalnej: Kraków, ul. Helclów 2

4.5.3.)Główny kod CPV

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

03451000-6 - Rośliny

03452000-3 - Drzewa

03451300-9 - Krzewy

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

164554,20 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

259903,19 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

164554,20 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
ZAKŁAD KONSERWACJI ZIELENI „OGRÓD-SYSTEM” ANDRZEJ MAREK SZCZUBIAŁ

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: BD ZIELEŃ BOGUSŁAW DZIEWOLSKI

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6762386018

7.3.3)Ulica

ul. Zawiła

7.3.4)Miejscowość

Kraków

7.3.5)Kod pocztowy

30-442

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2022-09-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

164554,20 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

40 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

77310000-6Usługi sadzenia roślin oraz utrzyma…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
677 342 zł
Próbka: 51 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
255 492 zł2 265 371 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 009 879 zł
Źródło próbki
CPV 77310000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
255 492 zł
Mediana
677 342 zł
Górny kwartyl
2 265 371 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miejska Kraków, Dom Pomocy Społecznej im. Ludwika i Anny Helclów w Krakowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kraków.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 164 554 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 77310000-6 (Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ZAKŁAD KONSERWACJI ZIELENI „OGRÓD-SYSTEM” ANDRZEJ MAREK SZCZUBIAŁ (Kraków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.