Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
487 695 zł
Umowa zawarta
25 sierpnia 2022
Okres realizacji
100 dni
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 487 695 zł – 1 137 750 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Samodzielna realizacja zamówienia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa kruszywa na potrzeby utrzymania dróg leśnych w Nadleśnictwie Nidzica

Zamawiający Nadleśnictwo Nidzica (Nidzica, Warmińsko-Mazurskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa kruszywa na potrzeby utrzymania dróg leśnych w Nadleśnictwie Nidzica”, wybierając ofertę wykonawcy Usługi-Handel-Produkcja Marek Wasiłowski. Wartość umowy: 487 695 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Nadleśnictwo NidzicaNidzica, Warmińsko-Mazurskie (powiat Nidzicki →)opublikowano 29 sierpnia 2022
Wartość umowy
487 695 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~3,1 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Usługi-Handel-Produkcja Marek Wasiłowski (Kanigowo 12A), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 487 695,00 zł (umowę zawarto 25 sierpnia 2022 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 487 695,00 zł do 1 137 750,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 100 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Nadleśnictwo Nidzica

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 510546371

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Dębowa 2A

1.5.2.)Miejscowość

Nidzica

1.5.3.)Kod pocztowy

13-100

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL622 - Olsztyński

1.5.7.)Numer telefonu

896252841

1.5.8.)Numer faksu

896252879

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

nidzica@olsztyn.lasy.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.gov.pl/web/nadlesnictwo-nidzica

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/lasy_nidzica

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa kruszywa na potrzeby utrzymania dróg leśnych w Nadleśnictwie Nidzica

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-cf8c8ab7-fe91-11ec-8000-d680d39e541a

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00322644

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-08-29

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2021/BZP 00258439/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Dostawa kruszywa na potrzeby utrzymania dróg leśnych w Nadleśnictwie Nidzica

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00245389/01

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

S.270.14.2022

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

532080 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa kruszywa na potrzeby bieżącego utrzymania dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Nidzica. 2. Zakres zadania

Przedmiotem zamówienia jest dostawa we wskazane miejsca na terenie leśnictw Zamawiającego 7000 ton kruszywa naturalnego 0-31,5 mm, 1500 ton kruszywa łamanego 0-31,5 mm wraz z jego rozładunkiem, plantowaniem i zagęszczeniem na drogach leśnych. Wymagania jakościowe zostały przedstawione w załączniku nr 3 do SWZ. 3. Cena kruszywa za tonę (dostawa wraz z wbudowaniem) podana w ofercie przez Wykonawcę będzie stała i niezmienna przez cały okres obowiązywania umowy. 4. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu z każdym ładunkiem – dokument WZ (oryginał lub kopię z podpisem potwierdzonym za zgodność z oryginałem wytwórcy kruszywa); na druku musi być podany tonaż, data i nr rej. samochodu oraz odbiorca; Każda dostawa musi zostać potwierdzona na piśmie przez pracownika nadleśnictwa. 5. Zamawiający zastrzega sobie prawo zbadania dostarczonego kruszywa pod kątem zgodności z dostarczonym certyfikatem i obowiązującymi normami na kruszywo. W przypadku stwierdzenia złej jakości kruszywa, koszty badania obciążają Wykonawcę; ponadto Wykonawca ma obowiązek wymiany kruszywa na nowe, wolne od wad, na swój koszt. 6. Dostawa kruszywa realizowana będzie do wskazanego przez Zamawiającego miejsca i w ilości wskazanej przez Zamawiającego. Wykonawca musi dostarczać kruszywo w dni robocze. Kruszywo musi być dowożone w godzinach od 7:00 do 15:00, w ilości podanej w specyfikacji. 7. Zamawiający podkreśla fakt, że warunki panujące na gruntowych drogach leśnych należą do szczególnie trudnych zwłaszcza w okresach opadów deszczu w związku z czym podczas sporządzania oferty należy uwzględnić powyższy fakt i zastosować transport odpowiednim typem pojazdów zapewniającym możliwość dostarczenia żwiru w trudnych warunkach terenowych (należy uwzględnić w szczególności konieczność przeładunku na mniejsze pojazdy lub konieczność użycia dodatkowego sprzętu, np. równiarki lub koparko-ładowarki, w celu zapewnienia przejazdu samochodom). 8. Z uwagi na ograniczenia DMC Zamawiający zaleca dokładne rozpoznanie dróg dojazdowych. Uzyskanie stosownych zezwoleń na przejazdy od zarządców dróg leży po stronie Dostawcy. 9. Wykonawca po zakończeniu dostawy zobowiązany jest naprawić drogi dojazdowe z których korzystał i pozostawić je w stanie z przed rozpoczęcia dostawy.

4.5.3.)Główny kod CPV

14210000-6 - Żwir, piasek, kamień kruszony i kruszywa

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

487695 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1137750 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

487695 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Usługi-Handel-Produkcja Marek Wasiłowski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7460000181

7.3.4)Miejscowość

Kanigowo 12A

7.3.5)Kod pocztowy

13-100

7.3.6.)Województwo

warmińsko-mazurskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2022-08-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

487695 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

100 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

14210000-6Żwir, piasek, kamień kruszony i kru…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
375 000 zł
Próbka: 15 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
173 731 zł567 869 zł
Rozstęp międzykwartylowy
394 138 zł
Źródło próbki
CPV 14210000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
173 731 zł
Mediana
375 000 zł
Górny kwartyl
567 869 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Nadleśnictwo Nidzica prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Nidzica.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 487 695 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 14210000-6 (Żwir. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Usługi-Handel-Produkcja Marek Wasiłowski (Kanigowo 12A). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.