Przygotowywanie oraz dostarczanie posiłków dla dzieci uczęszczających do Samorządowego Przedszkola w Izbicy
Zamawiający Samorządowe Przedszkole w Izbicy (Izbica, Lubelskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Przygotowywanie oraz dostarczanie posiłków dla dzieci uczęszczających do Samorządowego…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 376 000 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=246, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,8 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Wynik: wybrano wykonawcę
18 listopada 2021
1 oferta1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
29 kwietnia 2022
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
20 lipca 2022
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Samorządowe Przedszkole w Izbicy |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 000896686 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Klinkierniana 1 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Izbica |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 22-375 |
| 1.4.4.) | Województwo | lubelskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL812 - Chełmsko-zamojski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 84 618 30 18 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | przedszkolewizbicy@gmail.com |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | przedszkolewizbicy.przedszkolowo.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-0f6ed3f9-2aa3-11ec-b885-f28f91688073 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2022/BZP 00268185 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2022-07-20 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2021/BZP 00229093/01 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Przygotowywanie oraz dostarczanie posiłków dla dzieci uczęszczających do Samorządowego Przedszkola w Izbicy |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | 1. Przedmiotem zamówienia jest „Przygotowanie oraz dostarczanie posiłków dla dzieci z Samorządowego Przedszkola w Izbicy”. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 55523100-3 - Usługi w zakresie posiłków szkolnych |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 55524000-9 - Usługi dostarczania posiłków do szkół |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2021-10-26 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | od 2021-11-01 do 2022-06-30 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Spółdzielnia Socjalna Polka |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 384 474 074 |
| 4.3.3.) | Ulica | Gminna |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Izbica |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 22-375 |
| 4.3.6.) | Województwo | lubelskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 253680 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE | 2021/BZP 00274775/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2022-06-30 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Przyczyna natury ekonomicznej - wzrost cen materiałów niezbędnych do wykonania usługi, zmiany inflacyjne oraz zaistnienie konfliktu zbrojnego na Ukrainie i jego skutki gospodarcze: wzrost cen materiałów i kosztów robocizny, niedostępność produktów. Zamawiający przygotowując postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego nie mógł przewidzieć zaistnienia powyższych okoliczności, które spowodowały istotny wzrost cen materiałów oraz konieczność zmiany umowy. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zgodną wolą stron umowy od dnia 1 kwietnia 2022 roku podwyższono kwotę dziennego posiłku o 1 zł. Kwota jednego dziennego posiłku po zmianie wynosi 11 zł brutto. Tym samym wzrosło wynagrodzenie Wykonawcy. |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 131731,50 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.