Dowóz i odwóz uczniów z terenu Gminy Wieruszów do szkół w roku szkolnym 2021/2022
Zamawiający Gmina Wieruszów (Wieruszów, Łódzkie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Dowóz i odwóz uczniów z terenu Gminy Wieruszów do szkół w roku szkolnym 2021/2022”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 382 869 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=244, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,2 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
5 wpisówOgłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Wieruszów |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 250855392 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Rynek 1-7 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Wieruszów |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 98-400 |
| 1.4.4.) | Województwo | łódzkie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL714 - Sieradzki |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | inwestycje@wieruszow.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.wieruszow.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-33a40e10-c781-11eb-911f-9ad5f74c2a25 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2022/BZP 00254930 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2022-07-14 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2021/BZP 00075104/01 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Dowóz i odwóz uczniów z terenu Gminy Wieruszów do szkół w roku szkolnym 2021/2022 |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest dowóz i odwóz uczniów w okresie od 01.09.2021 r. do 24.06.2022 r. według przedstawionych tras dowozu i odwozu: |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest dowóz i odwóz uczniów w okresie od 01.09.2021 r. do 24.06.2022 r. według przedstawionych tras dowozu i odwozu: |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2021-07-19 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | od 2021-09-01 do 2022-06-24 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | P.P.U.H. Płuska Mirosław |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 6191077079 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Wieruszów |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 98-400 |
| 4.3.6.) | Województwo | łódzkie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 545034,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE | 2021/BZP 00118972/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2022-06-24 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | 1. Z powodu zamknięcia drogi wojewódzkiej Nr 450 pomiędzy miejscowościami Wieruszów i Wyszanów, będącej w zarządzie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi, o którym to fakcie strony umowy, w chwili udzielenia zamówienia publicznego, nie posiadały wiedzy należało zmienić zakres umowy (trasy dowozu) w taki sposób, żeby umożliwić uczniom z miejscowości: Wyszanów i Lubczyna dowóz i odwóz do/z Wieruszowa. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zmieniono trasy w części I i IV przedmiotu zamówienia, żeby zrealizować prawidłowo zamówienie. Zgodnie z przyczynami, opisanymi powyżej, zawarto aneks z wykonawcą, zmieniający (lub rozszerzający) trasy dowozu/odwozu uczniów w niezbędnym zakresie. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 112637,79 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 657671,76 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Sekcja 6Informacje dodatkowe
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.