Świadczenie usługi cateringowej dla uczestników Ośrodków Wsparcia dla Osób Starszych w Bielsku-Białej
Zamawiający Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (Bielsko-Biała, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Świadczenie usługi cateringowej dla uczestników Ośrodków Wsparcia dla Osób Starszych w…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 214 019 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=571, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,8 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Wynik: wybrano wykonawcę
19 stycznia 2022
2 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
11 lipca 2022
1 wykonawca
Kluczowe informacje o wykonaniu umowy
- 1
ZakresWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Kamil Nowak (Bielsko-Biała).
- 2
ZakresPostępowanie dotyczy zamówienia klasycznego o wartości powyżej 130 000 zł, ale poniżej progów unijnych.
- 3
ZakresNależy dostarczać posiłki do kilku lokalizacji, w tym Klubów Samopomocy przy ul. Piastowskiej i Komorowickiej oraz Klubów Senior+ przy ul. Jesionowej i Jutrzenki. Średnia dzienna liczba porcji waha się od 25 do 30 w zależności od lokalizacji.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 070810575 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Karola Miarki 11 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Bielsko-Biała |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 43-300 |
| 1.4.4.) | Województwo | śląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL225 - Bielski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 334995600 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 334995652 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat@mops.bielsko.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.mops.bielsko.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-6d9062ef-5c0a-11ec-8c2d-66c2f1230e9c |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2022/BZP 00248329 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2022-07-11 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2021/BZP 00312062/01 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Świadczenie usługi cateringowej dla uczestników Ośrodków Wsparcia dla Osób Starszych w Bielsku-Białej |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi cateringowej polegającej na wytworzeniu i dostarczaniu posiłków w następującym zakresie | posiłki jednodaniowe oraz posiłki dwudaniowe. 1.1.Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi cateringowej polegającej na wytworzeniu i dostarczeniu posiłku jednodaniowego dla: • Klubu Samopomocy dla Osób Starszych ,,Przystań” przy ul. Piastowskiej 86 w Bielsku-Białej. Szacunkowa ilość posiłków 3720 przez okres trwania umowy, (średnio 30 porcji dziennie). • Klubu Samopomocy „Klub Seniora” przy ul. Komorowickiej 336D w Bielsku-Białej. Szacunkowa ilość posiłków 3720 przez okres trwania umowy, (średnio 30 porcji dziennie). • Klubu Senior + przy ul. Jesionowej 13 w Bielsku-Białej Szacunkowa ilość posiłków 3100 przez okres trwania umowy, (średnio 25 porcji dziennie). • Klubu Senior + przy ul. Jutrzenki 20 w Bielsku-Białej Szacunkowa ilość posiłków 3100 przez okres trwania umowy, (średnio 25 porcji dziennie). • Klubu Seniora „SIXT Wam” przy ul. Mickiewicza 24 lub przy ul. Wzgórze 14 w Bielsku-Białej Szacunkowa ilość posiłków 2480 przez okres trwania umowy, (średnio 20 porcji dziennie). Terminy dostaw 5 dni w tygodniu (od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy). 1.2.Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi cateringowej polegającej na przygotowaniu i dostarczeniu posiłku dwudaniowego dla: • Domu Dziennego Pobytu dla Osób Starszych i Niepełnosprawnych przy ulicy Sterniczej 8a w Bielsku-Białej. Szacunkowa ilość posiłków 4340 przez okres trwania umowy, (średnio 35 porcji dziennie). • Dziennego Domu Senior + przy ul. Partyzantów 62 w Bielsku-Białej. Szacunkowa ilość posiłków 3100 przez okres trwania umowy, (średnio 25 porcji dziennie). Terminy dostaw 5 dni w tygodniu (od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni wolnych od pracy). |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 55520000-1 - Usługi dostarczania posiłków |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 55322000-3 - Usługi gotowania posiłków |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2021-12-28 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 6 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Kamil Nowak |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 5472075396 |
| 4.3.3.) | Ulica | Podwale 45 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Bielsko-Biała |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 43-300 |
| 4.3.6.) | Województwo | śląskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 238563,60 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE | 2022/BZP 00026356/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2022-06-30 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 198074,69 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.