ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Modernizacja Bloku Porodowego wraz z Salą Cięć Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w SPZZOZ w Wyszkowie

Zamawiający Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie (Wyszków, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Modernizacja Bloku Porodowego wraz z Salą Cięć Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w…”. Termin składania ofert minął 1 sierpnia 2022, 10:00. Wadium: 15 000 zł.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Wadium
15 000 zł
Termin składania ofert
1 sierpnia 2022, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Gwarancja40%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    08 lipca 2022

    Termin ofert: 1 sierpnia 2022 10:00
  2. Wynik postępowania

    12 sierpnia 2022

    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Gwarancja 40%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Modernizacja Bloku Porodowego wraz z Salą Cięć Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w SPZZOZ w Wyszkowie.

  • 3

    RyzykoWadium: 15 000,00 zł.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000308726

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Komisji Edukacji Narodowej 1

1.5.2.)Miejscowość

Wyszków

1.5.3.)Kod pocztowy

07-200

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL924 - Ostrołęcki

1.5.7.)Numer telefonu

29-743-76-11

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

kancelaria@szpitalwyszkow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.szpitalwyszkow.pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja Bloku Porodowego wraz z Salą Cięć Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w SPZZOZ w Wyszkowie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6b263fe5-fe8f-11ec-8000-d680d39e541a

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00245382

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-07-08

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2022/BZP 00082318/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Modernizacja bloku porodowego wraz z salą Cięć Oddziału Ginekologiczno –Położniczego w SPZZOZ w Wyszkowie (w tym dokumentacja projektowa + pozwolenia )

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://www.szpitalwyszkow.pl/

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://miniportal.uzp.gov.pl/

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Sposób sporządzania dokumentów elektronicznych musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych, oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020 r. poz. 2452) oraz rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy (Dz. U. z 2020 r. poz. 2415). Zamawiający dopuszcza możliwość składania dokumentów elektronicznych (nie dotyczy składania ofert) za pomocą poczty elektronicznej, na wskazany w SWZ adres e-mail. Zgodnie z art. 67 ustawy Pzp Zamawiający podaje wymagania związane z korzystaniem ze środków komunikacji elektronicznej: 1) stały dostęp do sieci Internet; 2) posiadanie konta na ePUAP.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Szczegółowe informacje nt. RODO znajdują się w SWZ.

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Szczegółowe informacje nt. RODO znajdują się w SWZ.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

DEZ/Z/341/ZP-33/2022

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest „Modernizacja Bloku Porodowego wraz z Salą Cięć Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w SPZZOZ w Wyszkowie” na podstawie dokumentacji projektowej zatwierdzonej decyzją pozwolenia na budowę nr 1132/2021.
2. Miejsce realizacji: SPZZOZ w Wyszkowie, ul. KEN 1,07-200 Wyszków .
3. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Załaczniku nr 1 – OPZ oraz Załączniku nr 1A – Dokumentacja projektowa i obejmuje m.in.:
a) Wykonanie robót budowlanych, elektrycznych, sanitarnych, gazów medycznych, wentylacji mechanicznej.
b) Dostawę, montaż i uruchomienie urządzeń medycznych i wyposażenia
c) Sporządzenie dokumentacji powykonawczej
d) Uzyskanie pozwolenia na uzytkowanie
4. Przedmiot zamówienia obejmuje swoim zakresem obszar Bloku Porodowego zaznaczony w dokumentacji projektowej Załącznik nr 1A – Modernizacja Bloku Porodowego/Architektura PB/A-03 Rzut pietra 1 (fragm.) – technologia, kolorem różowym, oznaczony jako „proj. BLOK PORODOWY”. Zamawiający zaznacza, że zgodnie z opisem przedmiotowego postępowania z zaznaczonego obszaru należy wyłączyć windę, która nie podlega zakresowi niniejszego postępowania.
5. Wykonawca zobowiązany jest do pozyskania decyzji administracyjnych, opinii, pozwoleń lub uzgodnień o ile wymagane są one przez przepisy prawa oraz niezbędne dla prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia.
6. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 3 do SWZ.
7. Wymagane terminy: gwarancji jakości minimum 36 miesięcy na wykonane roboty budowlane licząc od dnia podpisania Protokołu odbioru końcowego oraz minimum 36 miesiący na dostarczone urządzenia medyczne i wyposażenie.
8. Termin płatności za realizację przedmiotu zamówienia
Fakturowanie częściowe, możliwe jest po dokonaniu odbiorów częściowych w terminach,wynikających z aktualnie obowiązującego harmonogramu oraz zakończeniu i odebraniu bez uwag danego etapu. Ostateczne rozliczenie za wykonania robót nastąpi w oparciu o fakturę końcową wystawioną na podstawie bezusterkowego protokołu odbioru końcowego zamówienia, faktura może zostać najwcześniej wystawiona w dniu podpisaniu bez uwag Protokołu odbioru końcowego. Zasady rozliczeń zostały opisane w Załączniku nr 3 – wzór umowy.
Termin płatności: 60 dni od daty doręczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury.
9. Wykonawca zapewni na okres obowiązywania umowy Polisy Ubezpieczeniowe obejmujące
odpowiedzialność cywilną, deliktową i kontraktową za szkody oraz następstwa nieszczęśliwych
wypadków spowodowane działaniem bądź zaniechaniem Wykonawcy na sumę ubezpieczenia nie
mniejszą niż 1 000 000,00 zł.- W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia przez dwóch lub więcej Wykonawców powyższy warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawcy wykażą łącznie jego spełnienie.
10. Zamówienie należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami a w szczególności:
1) ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 974);
2) ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2021, poz. 2351 ze zm.);
3) ustawą z dnia 11 września 2019 roku prawo zamówień publicznych (t.j.Dz.U. z 2021 r. poz. 1129);
4) ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. 2022.974);
5) wewnętrznymi aktami prawnymi obowiązującymi w SPZZOZ w Wyszkowie m.in. zasadami środowiskowymi – Załącznik nr 6.

4.2.6.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

33192000-2 - Meble medyczne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45215140-0 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych

45262600-7 - Różne specjalne roboty budowlane

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

33100000-1 - Urządzenia medyczne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2022-11-15

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

1. Zamawiający będzie oceniał oferty według następujących kryteriów:

Kryterium Waga kryterium
C – Cena brutto oferty 60 %
G – Gwarancja 40 %

2. Punkty przyznawane za podane kryteria będą liczone według następujących wzorów:

L.p. Wzór
1 Cena brutto oferty (C) 60% – (maximum 60 pkt.).
Wartość punktowa dla kryterium cena jest wyliczana według wzoru:


C min
C = ────────────── x 60
C of

C – liczba punktów ocenianej oferty (do drugiego miejsca po przecinku)
C min – najniższa cena spośród oferowanych
C of – cena z ocenianej oferty
2 Gwarancja (G)- Termin gwarancji o której mowa w Rozdziale VII ust. 7 - 40% – (maximum 40 pkt.).
Punkty zostaną przyznane za następujące okresy gwarancji:
36 miesięcy – 0 pkt
od 48 miesięcy do 59 miesięcy – 20 pkt
60 miesięcy i powyżej – 40 pkt
Zaoferowany przez Wykonawcę termin okresu gwarancji zostanie uwzględniony w umowie z Wykonawcą.
Oferty z terminem gwarancji poniżej 36 miesięcy będą podlegały odrzuceniu.
4 Sumaryczna liczba punktów zostanie zaliczona dla każdej oferty oddzielnie
z wzoru:
S = C+G
- S: łączna ocena punktowa przyznana Wykonawcy
- C: liczba punktów w kryterium Cena brutto oferty
- G: liczba punktów w kryterium Gwarancja

3. Wyniki obliczeń zaokrąglane będą do dwóch miejsc po przecinku, wg powszechnie obowiązujących zasad matematycznych.
4. Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, którego oferta odpowiada zasadom określonym
w ustawie prawo zamówień publicznych i spełnia wymagania niniejszej SWZ oraz została uznana za najkorzystniejszą, tj. według przyjętych kryteriów oceny ofert, uzyskała najwyższą liczbę punktów „S”.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Gwarancja

4.3.6.)Waga

40,00

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 6

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:
1) nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale XIV SWZ
2) spełniają warunki udziału w postępowaniu określone przez Zamawiającego:
a) warunek dotyczący zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
 Zamawiający nie ustanawia szczegółowego warunku udziału w tym zakresie.
b) warunek dotyczący uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
 Zamawiający nie ustanawia szczegółowego warunku udziału w tym zakresie.
c) warunek dotyczący sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
 Zamawiający nie ustanawia szczegółowego warunku udziału w tym zakresie.
d) warunek dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej:
Warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że:

1) posiada doświadczenie polegające na należytym wykonaniu zamówienia, zrealizowanego/wykonanego (zakończonego) nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie – minimum jedną robotę budowlaną wraz z dostawą wyposażenia wykonaną w podmiocie leczniczym o wartości co najmniej 1.000.000,00 zł brutto polegającą na przebudowie, remoncie lub modernizacji Bloku Operacyjnego lub Bloku Porodowego lub Sali Cięć Cesarskich lub Oddziału Szpitalnego wraz z dostawą wyposażenia, urządzeń, sprzętu i wyposażenia stałego.

Jako wykonanie robót należy rozumieć doprowadzenie co najmniej do wystawienia Świadectwa Przejęcia (dla Kontraktów realizowanych zgodnie z Warunkami FIDIC)/ ostatecznego(końcowego) protokołu odbioru robót lub innego równoważnego dokumentu
(w przypadku zamówień, w których nie wystawia się Świadectwa Przejęcia).

Wartości podane w dokumentach w walutach obcych, celem oceny spełnienia warunku udziału w postępowaniu, zostaną przeliczone na złote wg kursu średniego danej waluty do złotego, publikowanego w tabeli kursów średnich Narodowego Banku Polskiego (NBP), obowiązujących na dzień publikacji ogłoszenia o niniejszym zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych. Jeżeli w dniu publikacji ogłoszenia o zamówieniu, NBP nie opublikuje informacji o średnim kursie walut, Zamawiający dokona odpowiednich przeliczeń wg średniego kursu z pierwszego, kolejnego dnia, w którym NBP opublikuje ww. informacje.
Potwierdzeniem spełnienia warunku będzie złożenie Załącznika nr 10 wraz z referencjami – Wykaz robót budowlanych i dostawy wyposażnia z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i nazwy podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, z załączeniem dowodów określających czy umowy zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym czy roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne dokumenty.

W sytuacji, gdy Wykonawca powołuje się na potencjał podmiotu trzeciego lub w przypadku oferty wspólnej składanej zgodnie z zasadami art. 58 ustawy Pzp Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli zostanie spełniony łącznie.

2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzilenie zamówienia
a) Zamawiający może określić szczególny, obiektywnie uzasadniony sposób spełniania przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunków udziału w postępowaniu, jeżeli jest to uzasadnione charakterem zamówienia i jest proporcjonalne.
b) Warunek dotyczący uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o której mowa w art. 112 ust. 2 pkt 2 jest spełniony, jeżeli co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielnie zamówienia posiada uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej i realizuje usługi do których realizacji te uprawnienia są wymagane.
c) Wykonawcy dołączają odpowiednio do oferty oświadczenia o których mowa w SWZ Rozdział XI.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Oświadczenie Wykonawcy dotyczące spełnienia warunków udziału w postępowaniu oraz przesłanek wykluczenia z postępowania stanowiący Załącznik nr 9 do SWZ.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Oświadczenie Wykonawcy dotyczące spełnienia warunków udziału w postępowaniu oraz przesłanek wykluczenia z postępowania stanowiący Załącznik nr 9 do SWZ.
Oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2020 r. poz. 1076 ze zm.) – Załącznik nr 8 do SWZ.

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

1) Karty katalogowe sprzętu i boszury wystawione producenta
2) Załącznik nr 12 – Zestawienie parametrów wymagalnych dla wyposażenia
3) Certyfikaty CE wystawione przez jednostkę notyfikowaną,
4) Foldery (ulotki, instrukcje, karty danych technicznych) dotyczące opisu przedmiotu zamówienia - potwierdzające spełnienie przez oferowane produkty parametrów wymaganych i określonych przez Zamawiającego. Dokumenty muszą być sporządzone w języku polskim, opisane zgodnie ze złożoną ofertą – nazwa Wykonawcy, nr pakietu, nr pozycji, której dotyczą.
5) W przypadku, gdy zaoferowany produkt należy do grupy wyrobów medycznych: Oświadczenie,
że oferowane produkty są dopuszczone do obrotu i stosowania w placówkach medycznych, zgodnie z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 974)
i posiadają stosowne certyfikaty, deklaracje zgodności lub inne dokumenty wymagane przez prawo, oraz że ww. Wykonawca dostarczy powyższe dokumenty na każde żądanie Zamawiającego podczas realizacji umowy – sporządzone wg wzoru Załącznika nr 13 do SWZ.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Tak

5.10.)Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty

1) Karty katalogowe sprzętu i boszury wystawione producenta
2) Załącznik nr 12 – Zestawienie parametrów wymagalnych dla wyposażenia
3) Certyfikaty CE wystawione przez jednostkę notyfikowaną,
4) Foldery (ulotki, instrukcje, karty danych technicznych) dotyczące opisu przedmiotu zamówienia - potwierdzające spełnienie przez oferowane produkty parametrów wymaganych i określonych przez Zamawiającego. Dokumenty muszą być sporządzone w języku polskim, opisane zgodnie ze złożoną ofertą – nazwa Wykonawcy, nr pakietu, nr pozycji, której dotyczą.
5) W przypadku, gdy zaoferowany produkt należy do grupy wyrobów medycznych: Oświadczenie,
że oferowane produkty są dopuszczone do obrotu i stosowania w placówkach medycznych, zgodnie z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 974)
i posiadają stosowne certyfikaty, deklaracje zgodności lub inne dokumenty wymagane przez prawo, oraz że ww. Wykonawca dostarczy powyższe dokumenty na każde żądanie Zamawiającego podczas realizacji umowy – sporządzone wg wzoru Załącznika nr 13 do SWZ.

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

1) Formularz oferty – Załącznik nr 2 do SWZ łącznie z Załącznikiem nr 1 Wykaz wyposażenia – szczegółowa oferta cenowa
2) Załącznik nr 12 – Zestawienie parametrów wymagalnych dla wyposażenia
3) (jeżeli dotyczy) - Oświadczenie – Zobowiązanie podmiotu do oddania do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia – Załącznik nr 7 do SWZ,
4) Wykaz robót – Załącznik nr 10 do SWZ + referencje lub inne dokumenty,
5) Karty katalogowe sprzętu, broszury producenta – umożliwiające weryfikacje zgodności oferowanego sprzętu
6) (jeżeli dotyczy) Załącznik nr 5 - Oświadczenie o obowiązku podatkowym
7) Załącznik nr 11 - Oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia
8) Załącznik nr 13 - Oświadczenie dot. przedmiotowych środków dowodowych - Oświadczenie, że oferowane produkty są dopuszczone do obrotu i stosowania w placówkach medycznych
9) (jeżeli dotyczy) Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawcy, w tym podpisania oferty, o ile prawo do podpisania oferty nie wynika z innych dokumentów złożonych wraz z ofertą. Pełnomocnictwo powinno zostać złożone w oryginale albo w kopii poświadczonej notarialnie. Kopia pełnomocnictwa nie może być uwierzytelniona przez upełnomocnionego,
10) (jeżeli dotyczy) Pełnomocnictwo do reprezentowania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub umowa o współdziałaniu, z której będzie wynikać przedmiotowe pełnomocnictwo. Pełnomocnictwo powinno zostać złożone w oryginale albo
w kopii poświadczonej notarialnie,
11) (jeżeli dotyczy) Wyjaśnienia uzasadniające zastrzeżenie tajemnicy przedsiębiorstwa.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium

1. Wykonawca zobowiązany jest, na podstawie art. 281 ust. 2 pkt. 10 ustawy Pzp, do zabezpieczenia swojej oferty wadium w wysokości 15.000,00 złotych.
2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2.
3. Przedłużenie terminu związania ofertą jest dopuszczalne tylko z jednoczesnym przedłużeniem okresu ważności wadium albo jeżeli nie jest to możliwe, z wniesieniem nowego wadium na przedłużony okres związania ofertą.
4. Wadium może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu,
2) gwarancjach bankowych,
3) gwarancjach ubezpieczeniowych,
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 299).
5. Wadium w formie pieniądza należy wnieść przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego,
nr rachunku 72 1020 1592 0000 2802 0305 6215 z dopiskiem „WADIUM - nr postępowania: DEZ/Z/341/ZP –33/2022”.
6. Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin uznania rachunku Zamawiającego.
7. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w ust. 7 pkt 2 - 4 Pzp, Wykonawca przekazuje Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej.
8. W przypadku wniesienia wadium w formie:
1) pieniężnej - zaleca się, by dowód dokonania przelewu został dołączony do oferty;
2) poręczeń lub gwarancji - wymaga się, by oryginał dokumentu został złożony wraz z ofertą.
9. Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji musi spełniać co najmniej poniższe wymagania:
1) musi obejmować odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę określone w Pzp., bez potwierdzania tych okoliczności; z jej treści powinno jednoznacznej wynikać zobowiązanie gwaranta do zapłaty całej kwoty wadium; powinno być nieodwołalne i bezwarunkowe oraz płatne na pierwsze żądanie;
2) termin obowiązywania poręczenia lub gwarancji nie może być krótszy niż termin związania ofertą (z zastrzeżeniem iż pierwszym dniem związania ofertą jest dzień składania ofert);
3) w treści poręczenia lub gwarancji powinna znaleźć się nazwa oraz numer przedmiotowego postępowania;
4) beneficjentem poręczenia lub gwarancji jest: (Zamawiający);
5) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (art. 58 Pzp)
6) Zamawiający wymaga aby poręczenie lub gwarancja obejmowała swą treścią (tj. zobowiązanych z tytułu poręczenia lub gwarancji) wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub aby z jej treści wynikało, że zabezpiecza ofertę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum);
7) musi zostać złożone w postaci elektronicznej, opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez wystawcę poręczenia lub gwarancji

Szczegółowe informacje odnośnie wadium zamieszczone są w XXII Rozdziale SWZ.

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia na zasadach określonych w art. 58 ustawy Pzp. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu, albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia każdy z Wykonawców odrębnie składa – Załącznik nr 9 do SWZ oświadczenie potwierdzające brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie
z którego wynika, które części zamówienia wykonają poszczególni Wykonawcy. Oświadczenie Wykonawcy zostało zawarte w Załączniku nr 11 do SWZ.
4. Spełnienie warunków udziału w postępowaniu w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia zostało opisane w Rozdziale XIII.
5. Złożenie oferty i ubieganie się o zamówienie publiczne wspólnie przez konsorcjum wykonawców jest równoznaczne z zaciągnięciem zobowiązania dotyczącego ich wspólnego mienia w rozumieniu art. 370 KC powodującym powstanie solidarnej odpowiedzialności za wykonanie zobowiązania zawarcia umowy o zamówienie publiczne.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

1. Wybrany Wykonawca jest zobowiązany do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych we „Wzorze umowy” stanowiącym Załącznik nr 3 do SWZ.
2. Zakres świadczeń Wykonawcy wynikający z umowy jest tożsamy z jego zobowiązaniem zawartym w ofercie.
3. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym we „Wzorze umowy” – Załącznik nr 3 do SWZ.
4. Zmiany umowy wymagają, pod rygorem nieważności, zachowania formy pisemnej.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2022-07-25 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://miniportal.uzp.gov.pl/

8.3.)Termin otwarcia ofert

2022-07-25 10:15

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 01.08.2022, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wyszków.
Tak. Wadium określono na 15 000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.