Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Zakup samochodu osobowego MIKROBUSU 9-cio miejscowego, specjalnie przystosowanego do przewozu osób na wózkach inwalidzkich

Zamawiający Gmina Kleszczele (Kleszczele, Podlaskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Zakup samochodu osobowego MIKROBUSU 9-cio miejscowego, specjalnie przystosowanego do…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina KleszczeleKleszczele, Podlaskie (powiat Hajnowski →)opublikowano 6 lipca 2022
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 557 200 zł
Konkurencyjność
~2,5 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA KLESZCZELE

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 050659071

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. 1 Maja 4

1.4.2.)Miejscowość

Kleszczele

1.4.3.)Kod pocztowy

17-250

1.4.4.)Województwo

podlaskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL842 - Łomżyński

1.4.7.)Numer telefonu

856818004

1.4.8.)Numer faksu

856818004 wew. 29

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

kleszczele@wrotapodlasia.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.kleszczele.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1437b6b5-4858-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

2.2.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00241438

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2022-07-06

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2021/BZP 00274140/01

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

3.7.)Nazwa zamówienia

Zakup samochodu osobowego MIKROBUSU 9-cio miejscowego, specjalnie przystosowanego do przewozu osób na wózkach inwalidzkich

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa samochodu 9-osobowego do przewozu osób niepełnosprawnych tj. mikrobusu 9-cio miejscowego przystosowanego w tym co najmniej jednej osoby na wózku inwalidzkim, wyposażonego w najazdy do transportu wózków inwalidzkich.
2. Kod CPV:
Główny kod: 34114400-3 Mikrobusy
Dodatkowy kod: 34115200-8 Pojazdy silnikowe do transportu mniej niż 10 osób
3. Zakup realizowany jest przy dofinansowaniu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w obszarze D.
4. Dostawę przedmiotu zamówienia Wykonawca zagwarantuje własnym transportem i na własny koszt.
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia
5.1. Przedmiotem zamówienia jest zakup wraz z dostawą jednego samochodu osobowego przystosowanego do przewozu osoby na wózku inwalidzkim, spełniającego minimalne wymagania określone w charakterystyce technicznej pojazdu stanowiącej załącznik nr 7 do SWZ oraz spełniające poniższe wymagania:
5.1.1. fabrycznie nowy, wyprodukowany nie wcześniej niż w 2020 r. samochodu osobowego – przystosowanego do przewozu 8 osób niepełnosprawnych + 1 kierowca, samochód przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych na jednym wózku z dostawą do siedziby zamawiającego.
5.1.2. Pojazd musi posiadać świadectwo homologacji jako samochód osobowy przeznaczony do przewozu osób niepełnosprawnych oraz osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich (świadectwa należy dostarczyć wraz z samochodem), wydane przez ustawowo uprawniony organ oraz musi spełniać warunki zawarte w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 2022 z późn. zm.) jak również warunki przewidziane w przepisach prawa Unii Europejskiej dla samochodów osobowych.
5.1.3. Dostarczony samochód winien posiadać komplet dokumentów do zarejestrowania zgodnie z przepisami obowiązującymi na terenie Polski, na zasadach dopuszczenia do ruchu (faktura sprzedaży, karta pojazdu, przegląd – badanie techniczne oraz badanie stacji diagnostycznej potwierdzające, że po adaptacji samochód przystosowany jest do przewozu osób niepełnosprawnych) zgodnie z wymogami przepisów ustawy prawo ruchu drogowym. Ponadto wykonawca zobowiązany jest do przedstawienia homologacji cząstkowych na wykonane prace oraz aktualny certyfikat systemu ISO obejmujący zakres zabudowy i modyfikacji pojazdu na zastosowane podzespoły/elementy dla osób niepełnosprawnych. Wykonawca w dniu odbioru przedstawi odpowiednie certyfikaty.
5.2. Wykonawca zobowiązany jest do bezpłatnego serwisowania, przeglądów pojazdów w okresie gwarancyjnym. Stacja obsługi na której dokonywane będą przeglądy techniczne musi znajdować się w odległości nie większej niż 100 km od siedziby Zamawiającego (17-250 Kleszczele).
5.3. Bezpłatne serwisowanie, przeglądy o którym mowa powyżej, obejmuje koszty dojazdu (w przypadku dojazdu serwisanta do siedziby Zamawiającego), robocizny, materiały eksploatacyjne (filtry, oleje itp.) w czasie realizacji planowych serwisów i przeglądów technicznych określonych w instrukcji obsługi lub innych dokumentach przekazanych wraz z pojazdem.
5.4. Przedmiot zamówienia obejmuje udzielenie przez Wykonawcę gwarancji na przedmiot zamówienia:
- na usterki mechaniczne oraz elektryczne (obejmujące również całe wyposażenie) - minimum 24 miesiące bez limitu kilometrów,
- na perforację elementów nadwozia — minimum 120 miesięcy.
5.5. W okresie gwarancji wszystkie koszty naprawy w tym dojazd do Zamawiającego, koszt materiałów i części zamiennych, za wyjątkiem materiałów i części eksploatacyjnych podlegających naturalnemu zużyciu, ponosi Wykonawca. Podjęcie naprawy w okresie gwarancji nastąpi w czasie 24 godzin licząc od terminu zgłoszenia, nie wliczając czasu w dniach ustawowo wolnych. Koszt transportu uszkodzonego samochodu ponosi Wykonawca.
5.6. Wykonanie obowiązków z tytułu gwarancji odbywać się będzie transportem i na koszt Wykonawcy.
5.7. Jeżeli Wykonawca stwierdzi, że użyte w SWZ i w załącznikach do SWZ normy krajowe lub normy europejskie lub normy międzynarodowe mogą wskazywać na producentów produktów lub źródła ich pochodzenia to Zamawiający dopuszcza w tym zakresie rozwiązania równoważne, przez które rozumie się takie, które posiadają parametry techniczne nie gorsze od tych wskazanych w SWZ i/lub w załącznikach do SWZ. Na Wykonawcy spoczywa obowiązek wskazania „równoważności” zaproponowanych produktów.

3.9.)Główny kod CPV

34114400-3 - Minibusy

3.10.)Dodatkowy kod CPV

34115200-8 - Pojazdy silnikowe do transportu mniej niż 10 osób

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2021-12-09

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2022-06-15

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Carrara Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9462292869

4.3.3.)Ulica

Lwowska 1

4.3.4.)Miejscowość

Lublin

4.3.5.)Kod pocztowy

20-128

4.3.6.)Województwo

lubelskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

171958,80 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE

2021/BZP 00335722/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2022-06-13

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

171958,80 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34114400-3Minibusy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
557 200 zł
Próbka: 105 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
300 000 zł1 500 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 200 000 zł
Źródło próbki
CPV 34114· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
300 000 zł
Mediana
557 200 zł
Górny kwartyl
1 500 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Kleszczele prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kleszczele.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34114400-3 (Minibusy). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.