Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Remont pomieszczeń Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie (remont węzła + dostawa mebli)

Zamawiający Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie (Kraków, Małopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Remont pomieszczeń Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie (remont…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 792 891 zł
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 350132584

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Zarzecze, 106

1.4.2.)Miejscowość

Kraków

1.4.3.)Kod pocztowy

30-134

1.4.4.)Województwo

małopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL213 - Miasto Kraków

1.4.7.)Numer telefonu

478359150

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@straz.krakow.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.gov.pl/web/kwpsp-krakow

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-fce829da-19f8-11ec-b885-f28f91688073

2.2.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00161596

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2022-05-17

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2021/BZP 00185541/01

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Remont pomieszczeń Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie (remont węzła + dostawa mebli)

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: remont pomieszczeń Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie (remont węzła + dostawa mebli).

Zakres prac remontowych obejmuje:
- zmianę układu ścian gabinetów zastępców Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej i pomieszczenia socjalnego (wyburzenie ściany i otworu drzwiowego, powiększenie pomieszczenia socjalnego, wydzielenie ściankami g-k nowego korytarza do pomieszczeń zastępców Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej,
- remont łazienek (skucie płytek ściennych i podłogowych, demontaż istniejących misek ustępowych, pisuaru, brodzików i umywalek, montaż nowych okładzin ściennych, nowej armatury, wymiana grzejników łazienkowych),
- wymianę posadzek i wykończenie wg. zestawienia załączonego do dokumentacji projektowej,
- montaż aluminiowych listew przypodłogowych,
- wymianę drzwi i zestawów drzwiowych,
- montaż nowych drzwi w ścianie działowej do pomieszczenia socjalnego i gabinetu zastępcy Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej,
- wymianę stolarki okiennej i obróbek blacharskich zewnętrznych we wszystkich remontowanych pomieszczeniach,
- wymianę parapetów,
- malowanie ościeżnic okiennych i skrzydeł od wewnątrz,
- montaż rolet wewnętrznych okiennych,
- wymianę sufitów podwieszanych we wszystkich remontowanych pomieszczeniach oprócz Sali konferencyjnej,
- wykończenie ścian wg. zestawienia załączonego do dokumentacji projektowej,
- obudowę kanału wentylacyjnego w pomieszczeniu socjalnym prowadzącego od okapu do otworu wentylacyjnego płytami g-k,
- wymianę kratek wentylacyjnych,
- wymianę grzejnika,
- wyposażenie pomieszczeń wg. zestawienia załączonego do dokumentacji projektowej,
- wykonanie instalacji silnoprądowej (gniazd i oświetlenia) dla pomieszczeń objętych remontem.

Przed przystąpieniem do wykonywania robót należy wykonać wszystkie niezbędne zabezpieczenia, zgromadzić niezbędne narzędzia i sprzęt. Zamawiający informuję, że roboty budowlane będą wykonywane w obiekcie czynnym w związku z powyższym Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia prac w sposób umożliwiający normalne korzystanie z reszty pomieszczeń znajdujących się w budynku.

Wszystkie materiały i urządzenia użyte do wykonania prac powinny spełniać wymagania odpowiednich norm i posiadać aprobaty techniczne, atesty, certyfikaty, świadectwa dopuszczenia do stosowania, deklarację zgodności wymagane lub dobrowolnie stosowane przez producentów.

Wszystkie materiały nie nadające się do ponownego użycia należy zutylizować i dokumenty dotyczące utylizacji przekazać Zamawiającemu. Pozyskane materiały rozbiórkowe nadające się do ponownego wykorzystania należy wywieźć na składowisko uzgodnienie z Zamawiającym.

Szczegółowy zakres prac został przedstawiony w:
- projekcie wykonawczym opracowanym przez Meritum Grupa Budowlana sp. z o. o. sp. k.,
- przedmiarze robót branża budowlana,
- przedmiarze robót branża instalacje sanitarne – CO,
- przedmiarze robót branża elektryczna,
- przedmiarze robót wyposażenie.

Ww. dokumenty stanowią załączniki do niniejszej SWZ.

Zamawiający zaznacza, że załączone przedmiary mają wyłącznie charakter pomocniczy i orientacyjny, podstawą do obliczenia ceny oferty jest projekt wykonawczy.

Zamawiający nie dopuszcza składnia ofert częściowych ani wariantowych.

Zamawiający dopuszcza możliwość przeprowadzenia wizji lokalnej przez Wykonawcę. W przedmiotowej sprawie należy kontaktować się z Naczelnikiem Wydziału Kwatermistrzowskiego nr telefonu 47 835 91 11 lub jego zastępcą nr telefonu 47 835 91 12 (603 900 998).

Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących realizacji niniejszego zamówienia (zgodnie z art. 60 ustawy PZP).

Szczegółowe warunki realizacji przedmiotu zamówienia określa załącznik do SWZ – projekt umowy.

3.9.)Główny kod CPV

45216121-8 - Roboty budowlane w zakresie obiektów straży pożarnej

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

45261320-3 - Kładzenie rynien

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2021-11-10

4.2.)Okres realizacji zamówienia

168 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Personel Procare sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 6783153940

4.3.3.)Ulica

św. Filipa 23/4

4.3.4.)Miejscowość

Kraków

4.3.5.)Kod pocztowy

31-150

4.3.6.)Województwo

małopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

777811,70 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE

2022/BZP 00007966/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2022-04-26

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Ekonomiczność wykonania robót dodatkowych oraz zamiennych

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

W wyniku zmian organizacyjnych w KW PSP w Krakowie zasiniała konieczność wydzielenia i wyremontowania dodatkowego gabinetu . Konieczne do wykonania prace nie były objęte dokumentacją projektową.
Dodatkowo zdecydowano o:
- rezygnacji z dostawy krzeseł,
- rezygnacji z montażu rolet,
- wymianie grzejników,
- wymianie podgrzewaczy wody,
- wykonaniu gładzi i malowaniu przyległych korytarzy

5.4.6.)Wartość zmiany

115899,49

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

893711,19 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45216121-8Roboty budowlane w zakresie obiektó…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 792 891 zł
Próbka: 23 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
512 856 zł4 107 534 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 594 678 zł
Źródło próbki
CPV 45216· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
512 856 zł
Mediana
1 792 891 zł
Górny kwartyl
4 107 534 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kraków.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45216121-8 (Roboty budowlane w zakresie obiektów straży pożarnej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.