Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

W przedmiotowym postępowania wpłynęła jedna oferta z ceną za wykonanie przedmiotu zamówienia wynoszącą 922.500,00zł. Zamawiający – Ochotnicza Straż Pożarna w Niebocku, działając na podstawie art.222 ust.4 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2021 r. poz.1129) poinformowała i udostępniła na stronie internetowej prowadzonego postępowania, że na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę 850.000,00zł (słownie: osiemset pięćdziesiąt tysięcy złotych). Z uwagi, iż Zamawiający nie jest w stanie zwiększyć kwoty na sfinansowanie zamówienia do ceny oferty z najn

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

"Zakup fabrycznie nowego, średniego samochodu specjalnego pożarniczego, ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4 dla OSP Niebocko"

Zamawiający Ochotnicza Straż Pożarna (Niebocko, Podkarpackie) opublikował wynik postępowania „Zakup fabrycznie nowego, średniego samochodu specjalnego pożarniczego,…”. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Ochotnicza Straż PożarnaNiebocko, Podkarpackie (powiat Brzozowski →)opublikowano 12 maja 2022
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 1 020 000 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~1,9 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: W przedmiotowym postępowania wpłynęła jedna oferta z ceną za wykonanie przedmiotu zamówienia wynoszącą 922.500,00zł. Zamawiający – Ochotnicza Straż Pożarna w Niebocku, działając na podstawie art.222 ust.4 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 371112266

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

XX

1.5.2.)Miejscowość

Niebocko

1.5.3.)Kod pocztowy

36-207

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL821 - Krośnieński

1.5.7.)Numer telefonu

+48/13 430 81 54

1.5.8.)Numer faksu

+48/13 430 31 94

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@gminadydnia.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gminadydnia.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/gmina_dydnia

1.7.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Stowarzyszenie

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

"Zakup fabrycznie nowego, średniego samochodu specjalnego pożarniczego, ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4 dla OSP Niebocko"

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-19480da8-c52f-11ec-b879-9a86e5ac3946

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00155515

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-05-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2022/BZP 00134333/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Zakup fabrycznie nowego, średniego samochodu specjalnego pożarniczego, ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4 dla OSP Niebocko

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00134603/02

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.1.2022/OSPNiebocko

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa (zakup i transport) jednego fabrycznie nowego, średniego samochodu specjalnego, ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4 z przeznaczeniem na cele ochrony przeciwpożarowej Ochotniczej Straży Pożarnej w Niebocku .
Zamówienie jest współfinansowane przez Gminę Dydnia, oraz MSWiA z dotacji na realizację zadania pod tytułem: Przygotowanie jednostek ochotniczych straży pożarnych do działań ratowniczo-gaśniczych.

4.5.3.)Główny kod CPV

34144210-3 - Wozy strażackie

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W przedmiotowym postępowania wpłynęła jedna oferta z ceną za wykonanie przedmiotu zamówienia wynoszącą 922.500,00zł. Zamawiający – Ochotnicza Straż Pożarna w Niebocku, działając na podstawie art.222 ust.4 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2021 r. poz.1129) poinformowała i udostępniła na stronie internetowej prowadzonego postępowania, że na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę 850.000,00zł (słownie: osiemset pięćdziesiąt tysięcy złotych).
Z uwagi, iż Zamawiający nie jest w stanie zwiększyć kwoty na sfinansowanie zamówienia do ceny oferty z najniższą ceną unieważnia się postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34144210-3Wozy strażackie
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 020 000 zł
Próbka: 107 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
400 752 zł1 400 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
999 248 zł
Źródło próbki
CPV 34144210· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
400 752 zł
Mediana
1 020 000 zł
Górny kwartyl
1 400 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Ochotnicza Straż Pożarna prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Niebocko.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34144210-3 (Wozy strażackie). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.