ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Dostawa sprzętu komputerowego oraz oprogramowania dla Filharmonii Narodowej w Warszawie

Zamawiający Filharmonia Narodowa (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Dostawa sprzętu komputerowego oraz oprogramowania dla Filharmonii Narodowej w Warszawie”. Termin składania ofert minął 6 maja 2022, 09:30. Wadium: 8000 zł.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Filharmonia NarodowaWarszawa, Mazowieckieopublikowano 28 kwietnia 2022
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 405 410 zł
Wadium
8000 zł
Termin składania ofert
6 maja 2022, 09:30
Zakończone
Konkurencyjność
~3,5 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Okres gwarancji jakości producenta20%Termin realizacji20%

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Okres gwarancji jakości producenta 20%, Termin realizacji 20%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Dostawa sprzętu komputerowego oraz oprogramowania dla Filharmonii Narodowej w Warszawie.

  • 3

    RyzykoWadium: 8 000,00 zł.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

FILHARMONIA NARODOWA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000278534

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Jasna 5

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

00-950

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@filharmonia.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

filharmonia.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Rekreacja, kultura i religia

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa sprzętu komputerowego oraz oprogramowania dla Filharmonii Narodowej w Warszawie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-27118d63-c6fd-11ec-aa46-6a814e8de928

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00139977

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-04-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2022/BZP 00030716/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.6 Zakup sprzętu komputerowego

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://filharmonia.ezamawiajacy.pl/

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://filharmonia.ezamawiajacy.pl/

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Wymagania techniczne i organizacyjne dot. korespondencji elektronicznej określono w Rozdziale 11 Specyfikacji warunków zamówienia, tj. informacje o sposobie porozumiewania się Zamawiającego z Wykonawcami wraz z określeniem trybu przekazywania oświadczeń i dokumentów

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Obowiązek informacyjny oraz określenie zasad przetwarzania danych osobowych zawarty jest w Rozdziale 25 Specyfikacji warunków zamówienia

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Obowiązek informacyjny oraz określenie zasad przetwarzania danych osobowych zawarty jest w Rozdziale 25 Specyfikacji warunków zamówienia

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

ZP/02/04/2022

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę sprzętu komputerowego oraz oprogramowania dla Filharmonii Narodowej w Warszawie („Przedmiot zamówienia”). Szczegółowy opis Przedmiotu zamówienia, w tym parametry techniczne i użytkowe, określa Załącznik nr 1 do SWZ. W ramach Przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do dostawy sprzętu i oprogramowania objętego Przedmiotem zamówienia oraz dokonania instalacji i konfiguracji poz. 3 Przedmiotu zamówienia, jak także wykonania wszelkich dostaw i świadczenia wszelkich usług, w tym montażu i instalacji Przedmiotu zamówienia, niezbędnych do właściwej realizacji Przedmiotu zamówienia wynikających z Opisu Przedmiotu Zamówienia oraz wzoru umowy.

4.2.6.)Główny kod CPV

30200000-1 - Urządzenia komputerowe

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

30120000-6 - Urządzenia fotokopiujące i do druku offsetowego

30213000-5 - Komputery osobiste

30213100-6 - Komputery przenośne

30214000-2 - Stacje robocze

30237360-0 - Kasety z taśmą LTO

32420000-3 - Urządzenia sieciowe

38652100-1 - Projektory

48710000-8 - Pakiety oprogramowania do kopii zapasowych i odzyskiwania

48900000-7 - Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

30 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres gwarancji jakości producenta

4.3.6.)Waga

20

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Termin realizacji

4.3.6.)Waga

20

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 6

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunek dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej, tj. Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia ten warunek, jeśli wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, należycie wykonał, co najmniej 1 zamówienie (umowę) na dostawę sprzętu komputerowego, a wartość tego zamówienia (umowy) wynosiła co najmniej 300.000,00 zł (słownie: trzysta tysięcy złotych) brutto, przy czym przez sprzęt komputerowy należy rozumieć stacje robocze, macierze dyskowe, serwery, biblioteki taśmowe, oprogramowanie do backupu, komputery, monitory, projektory, urządzenia wielofunkcyjne

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych:

1. dla oferowanej stacji roboczej Typ A w poz. 1 Przedmiotu zamówienia:
1.1. certyfikat ISO 9001, ISO 14001, ISO 5001 (zgodnie z poz. Gwarancja i wsparcie producenta pkt 5 oraz poz. Certyfikaty i standardy pkt 1 ppkt 1.1 – 1.3);
1.2. certyfikat autoryzacji producenta sprzętu (zgodnie z poz. Gwarancja i wsparcie producenta pkt 5);
1.3. oświadczenie producenta o zapewnieniu wymaganego poziomu serwisu (zgodnie z poz. Gwarancja i wsparcie producenta pkt 1);
1.4. oświadczenie producenta potwierdzające, że serwis urządzeń będzie realizowany bezpośrednio przez producenta i/lub we współpracy z autoryzowanym partnerem serwisowym producenta (zgodnie z poz. Gwarancja i wsparcie producenta pkt 6);
1.5. katalogu producenta oferowanego sprzętu umożliwiającego weryfikację oferty pod kątem zgodności z wymaganiami – w przypadku gdy na stronie internetowej producenta nie jest dostępna pełna oferta modeli sprzętu wraz z jego konfiguracją (zgodnie z poz. Opis rozwiązania pkt 5);

2. dla oferowanych notebooków w poz. 2 Przedmiotu zamówienia:
2.1. oświadczenie producenta potwierdzające głośność komputera (zgodnie z poz. Certyfikaty pkt 2.7);
2.2. katalogu producenta oferowanego sprzętu umożliwiającego weryfikację oferty pod kątem zgodności z wymaganiami – w przypadku gdy na stronie internetowej producenta nie jest dostępna pełna oferta modeli sprzętu wraz z jego konfiguracją (zgodnie z poz. Typ urządzenia pkt 2);
2.3. oświadczenie producenta, że oferowana gwarancja na terenie Polski została zaoferowana na potrzeby postępowania (zgodnie z poz. Gwarancja, Serwis, wsparcie techniczne producenta komputera pkt 1 i pkt 2);
2.4. certyfikat ISO 9001, ISO 14001, ISO 5001 (zgodnie z poz. Gwarancja, Serwis, wsparcie techniczne producenta komputera pkt 5 oraz poz. Certyfikaty pkt 1 ppkt 1.1 – 1.3);
2.5. certyfikat autoryzacji producenta sprzętu (zgodnie z poz. Gwarancja, Serwis, wsparcie techniczne producenta komputera pkt 6);

3. dla oferowanej rozbudowy biblioteki taśmowej w poz. 3 Przedmiotu zamówienia:
3.1. oświadczenie producenta, że oferowane elementy napędu LTO 8,SAS będą objęte pełną gwarancją producenta zgodnie z posiadanym przez Zamawiającego kontraktem serwisowym (zgodnie z poz. Typ urządzenia pkt 3.1);

4. dla oferowanego rozszerzenia wsparcia licencyjnego dla Systemu Kopii Bezpieczeństwa w poz. 4 Przedmiotu zamówienia:
4.1. oświadczenie producenta Systemu Kopii Bezpieczeństwa CS200 S4, potwierdzające, że oferowane wsparcie jest zgodne z kontraktem serwisowym (zgodnie z poz. Typ urządzenia, pkt 3);

5. w przypadku zaoferowania przez Wykonawcę rozwiązań równoważnych:
5.1. Zamawiający wymaga – w celu wykazania cechy równoważności, zgodnie z Rozdziałem 3 ust. 12 – złożenia zestawienia zaproponowanych równoważnych urządzeń i innych elementów Przedmiotu
zamówienia wraz z ich opisem technicznym sporządzonym przez producenta i/lub wydruków ze stron internetowych producenta, bądź katalogów producentów pozwalających na ocenę zgodności oferowanych urządzeń i innych elementów równoważnych oraz ich parametrów z wymaganiami
SWZ.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Tak

5.10.)Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty

Jeżeli Wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wzywa do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie, chyba że pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania - wezwanie dotyczy wszystkich wymaganych przez Zamawiającego przedmiotowych środków dowodowych.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium

1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 8 000,00 zł.
2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert.
3. Wadium może być wnoszone – według wyboru Wykonawcy – w jednej lub kilku następujących formach:
3.1. pieniądzu;
3.2. gwarancjach bankowych;
3.3. gwarancjach ubezpieczeniowych;
3.4. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
4. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się na rachunek bankowy Zamawiającego o numerze: 61 1130 1017 0020 1461 3520 0005 (w tytule przelewu należy podać nazwę i numer postępowania). Za termin
wniesienia wadium zostanie przyjęty termin uznania rachunku bankowego Zamawiającego.
5. Wadium wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia musi być złożone jako oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej.
5.1. Wadium wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia musi zawierać zobowiązanie gwaranta lub poręczyciela z tytułu wystąpienia zdarzeń, o których mowa w art. 98 ust. 6 p.z.p. oraz spełniać następujące warunki: musi zawierać klauzule zapłaty sumy wadialnej na rzecz Zamawiającego
bezwarunkowo i na pierwsze żądanie; termin obowiązywania poręczenia lub gwarancji nie może być krótszy niż termin związania ofertą (z zastrzeżeniem, iż pierwszym dniem związania ofertą jest dzień składania ofert).
5.5. Zamawiający odrzuci ofertę Wykonawcy, który nie wniósł wadium lub wniósł w sposób nieprawidłowy, lub
nie utrzymywał wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złożył wniosek o zwrot
wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 p.z.p.
6. Okoliczności i zasady zwrotu wadium, jak też jego zatrzymania określa art. 98 p.z.p.

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

W stosunku do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, Zamawiający dopuszcza łączne spełnianie warunków udziału w postępowaniu przez Wykonawców.
Szczegółowe wymagania dotyczące składania ofert przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia określa Rozdział 13 Specyfikacji warunków zamówienia

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie i na warunkach uregulowanych w art. 454-455 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 8 do Specyfikacji warunków zamówienia. Wszelkie zmiany umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2022-05-06 09:30

8.2.)Miejsce składania ofert

Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem platformy dostępnej pod adresem: https://filharmonia.ezamawiajacy.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2022-05-06 10:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2022-06-04

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

30200000-1Urządzenia komputerowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
405 410 zł
Próbka: 132 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
141 152 zł1 060 433 zł
Rozstęp międzykwartylowy
919 281 zł
Źródło próbki
CPV 30200000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
141 152 zł
Mediana
405 410 zł
Górny kwartyl
1 060 433 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 06.05.2022, 09:30. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Filharmonia Narodowa prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Tak. Wadium określono na 8000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 30200000-1 (Urządzenia komputerowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.