Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Dowóz uczniów do szkół i przedszkola na terenie Gminy Grodziec w roku szkolnym 2021/2022

Zamawiający Gmina Grodziec (Grodziec, Wielkopolskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Dowóz uczniów do szkół i przedszkola na terenie Gminy Grodziec w roku szkolnym 2021/2022”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina GrodziecGrodziec, Wielkopolskieopublikowano 15 kwietnia 2022
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 422 172 zł
Konkurencyjność
~2,3 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA GRODZIEC

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 311019088

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Główna 17

1.4.2.)Miejscowość

Grodziec

1.4.3.)Kod pocztowy

62-580

1.4.4.)Województwo

wielkopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL414 - Koniński

1.4.7.)Numer telefonu

632485500

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@grodziec.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.grodziec.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-df1efa17-f06e-11eb-b885-f28f91688073

2.3.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00124222

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2022-04-15

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2021/BZP 00131653/01

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dowóz uczniów do szkół i przedszkola na terenie Gminy Grodziec w roku szkolnym 2021/2022

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dowóz uczniów do szkół i przedszkola na terenie Gminy Grodziec w roku szkolnym 2021/2022 w okresie od 01 września 2021 roku do 24 czerwca 2022 roku na podstawie biletów miesięcznych zakupionych u Wykonawcy dla uczniów następujących placówek oświatowych Gminy Grodziec: Szkoły Podstawowej w Grodźcu - pl. Ks. Abpa Bronisława Dąbrowskiego 4,
62-580 Grodziec; Szkoły Podstawowej w Królikowie- Królików 82, 62-580 Grodziec; Przedszkola Samorządowego w Grodźcu – pl. Ks. Abp. Bronisława Dąbrowskiego 4, 62-580 Grodziec.
1) Zakres zamówienia:
a) ilość uczniów dziennie – 139,
b) szacunkowa ilość kilometrów dowozów w dniach nauki szkolnej (187 dni) - 66 946 km,
c) dni dowozów w roku szkolnym 2021/2022 w okresie od 01 września 2021 roku do 24 czerwca 2022 roku – 187 dni.
2) Usługa objęta przedmiotem zamówienia publicznego odbywać się będzie w ramach regularnych przewozów osób w krajowym transporcie drogowym, zgodnie z ustawą z dnia
6 września 2001 r. o transporcie drogowym (t. j. Dz.U. z 2019 r., poz. 2140).
3) Przewóz ma być realizowany w oparciu o utworzone przez Wykonawcę linie komunikacji regularnej (na podstawie biletów miesięcznych). Wykonawca opracuje optymalne trasy dowozu i rozkłady jazdy autobusów w oparciu o informacje zawarte w załączniku nr 4 do SWZ.
4) Linie komunikacji regularnej muszą być ułożone i oznaczone w taki sposób, aby umożliwiały uczniom dojazd autobusami z miejsca zamieszkania do danej szkoły - najpóźniej do godz. 7:50 oraz ze szkoły do miejsca zamieszkania, przy zachowaniu norm bezpieczeństwa obowiązujących w zakresie transportu drogowego osób, a także dostosowaniu liczby kursów oraz pojemności (liczby miejsc) autobusów na poszczególnych trasach do ilości przewożonych uczniów.
5) Przystanek musi być zlokalizowany zgodnie z przepisami w tym zakresie w sposób zapewniający bezpieczeństwo podróżnych i innych użytkowników drogi publicznej.
6) Ustalenie ostatecznego rozkładu jazdy Wykonawca dokona w porozumieniu z Zamawiającym.
7) Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany liczby przewożonych uczniów na poszczególnych liniach.
8) Przewóz uczniów do placówek szkolnych odbywać się będzie w trakcie roku szkolnego 2021/2022 tj. od dnia 01.09.2021 r. do dnia 24.06.2022 r., codziennie w dni nauki szkolnej, bez: ferii zimowych, dni świątecznych oraz innych dni ustawowo wolnych od pracy.
8a) W okresie zawieszenia lub ograniczenia działalności placówek oświatowych na terenie Gminy Grodziec, uniemożliwiających lub ograniczających realizowanie w pełnym zakresie usług przewozu uczniów szkół i przedszkola z terenu gminy Grodziec w związku z obowiązywaniem stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii na skutek występowania wirusa SARS- CoV-2, Zamawiający może dokonać zmiany umowy, o której mowa w art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 ze zm.) poprzez:
- czasowe zawieszenie wykonywania umowy lub jej części,
- zmianę sposobu wykonywania usług objętych umową,
- zmianę, w tym zmniejszenie zakresu świadczenia wykonawcy i odpowiadającą jej zmianę,
w tym zmniejszenie wynagrodzenia wykonawcy,
- zmianę sposobu rozliczenia wynagrodzenia wykonawcy.
9) W przypadku odpracowania zajęć szkolnych w innym dniu wolnym od zajęć, Wykonawca zobowiązany jest zapewnić przewóz uczniów zgodnie z rozkładem jazdy ustalonym
z Zamawiającym.
10) Liczba przewożonych osób nie może być większa od dopuszczalnej liczby określonej
w dowodzie rejestracyjnym danego pojazdu oraz zgodna z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego.
11) Zamawiający wymaga aby Wykonawca dysponował odpowiednią ilością pojazdów, zapewniającą dowóz wszystkich uczniów każdego dnia zajęć szkolnych, (z wyjątkiem okresów wolnych od zajęć szkolnych), o stanie technicznym zgodnym z przepisami ustawy z dnia
6 września 2001 r. o transporcie drogowym (t. j. Dz.U. z 2021 r., poz. 919).
12) W przypadku awarii pojazdu Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia zastępczego środka transportu, w taki sposób, aby nie powodował opóźnień czasowych kursu. Wobec powyższego zobowiązany jest posiadać autobus rezerwowy.
13) Przewóz uczniów odbywać się będzie według rozkładów jazdy. Zamawiający dopuszcza możliwość zmian w trakcie trwania roku szkolnego wynikających z harmonogramu zajęć szkolnych, istnieje możliwość zmiany długości tras oraz zmiany liczby przystanków.
14) Wykonawca w ramach usługi zapewnia opiekę uczniom. Wykonawca będzie sprawował opiekę nad uczniami w trakcie ich dowozu do szkół oraz w drodze powrotnej (kierowca nie może pełnić funkcji opiekuna). Do obowiązków opiekuna należy w szczególności:
a) sprawowanie opieki nad uczniami w trakcie wsiadania do autobusu, b) sprawowanie opieki nad uczniami w trakcie jazdy, c) sprawowanie opieki nad uczniami w trakcie wysiadania
z autobusu, jaki przy przechodzeniu przez drogę po wyjściu z autobusu. Opiekun autobusu szkolnego ponosi odpowiedzialność za uczniów dowożonych od chwili wejścia uczniów do autobusu do chwili przekazania ich szkole oraz od chwili odebrania ich ze szkoły do chwili opuszczenia autobusu na przystanku w swojej miejscowości. Za bezpieczeństwo uczniów dochodzących do autobusu oraz powracających do domu po przywozie do swojej miejscowości odpowiedzialność ponoszą ich rodzice/prawni opiekunowie. Podczas dowozu opiekun odprowadza uczniów dowożonych pod drzwi wejściowe szkoły/przedszkola i przekazuje ich wyznaczonemu przez dyrektora szkoły/przedszkola nauczycielowi dyżurnemu. Podczas odwozów opiekun szkolnego autobusu odbiera uczniów spod drzwi szkoły/przedszkola i wprowadza do autobusu szkolnego zgodnie z ustalonym porządkiem. Ilość opiekunów musi być dostosowana do liczby wykonywanych kursów w taki sposób, aby w każdym wykonywanym kursie (autobusie) był opiekun. Kierowca autobusu nie może być jednocześnie opiekunem, w autobusie musi znajdować się kierowca i opiekun. Autobusy muszą posiadać wystarczającą liczbę miejsc siedzących dla uczniów na określonej trasie.
15) Wykonawca ubezpiecza autobusy i pasażerów od wszelkich szkód powstałych podczas przewozów i pozostających w związku z przewozem.
16) Zamawiający dopuszcza możliwość przedstawienia przez Wykonawcę innych rozwiązań przebiegu tras dowozu i odwozu uczniów niż zaproponowane przez Zamawiającego jedynie
w przypadku rozwiązań bardziej praktycznych, efektywnych i korzystnych dla Zamawiającego. W takim przypadku Zamawiający musi wyrazić pisemną zgodę na dokonanie zmiany harmonogramu dowozu i odwozu uczniów.
17) Rozliczenia będą dokonywane na podstawie faktur w cyklu miesięcznym na podstawie wydanych biletów miesięcznych, tj. cena 1 biletu miesięcznego oraz rzeczywista ilość uczniów, dla których zostały zakupione bilety w oparciu o listę uczniów przedłożoną przez Dyrektorów poszczególnych szkół i przedszkola.
18) Wykonawca wystawiać będzie dla przewożonych osób bilety miesięczne szkolne zgodnie
z art. 5a ustawy z dnia 20 czerwca 1992 roku o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego (t.j. Dz.U. z 2018 r., poz. 295).
19) Dla osób nieuprawnionych do ulgi, o której mowa w pkt 18, Wykonawca wystawi bilet miesięczny (bez ulgi).
20) W przypadku gdy pomimo wystawienia i zakupu biletów przez Zamawiającego usługi objęte
umową nie będą wykonywane z uwagi na zamknięcie placówek oświatowych spowodowane epidemią wirusa SARS-CoV-2 lub choroby wywołanej tym wirusem (COVID-19) Strony zgodnie postanawiają, że za okres, w którym usługi nie będą faktycznie wykonywane wynagrodzenie określone w § 5 pkt. 1 umowy nie przysługuje. W razie gdyby Zamawiający nabył bilety miesięczne na okres, w którym usługi nie mogą być świadczone z powodu okoliczności wskazanych w zdaniu poprzednim, to wystawione bilety będą ważne i zostaną wykorzystane w okresie, w którym świadczenie usług zostanie wznowione. W razie gdyby do przerwania wykonywania usług z ww. powodów nastąpiło w trakcie miesiąca, to cena biletów za okres, w którym usługi zostaną wznowione zostanie proporcjonalnie obniżona w stosunku do liczby dni nieświadczenia usług w miesiącu, w którym nastąpiło zawieszenie ich wykonywania i za który to okres Zamawiający zapłacił cenę zgodnie z § 5 pkt 1 umowy.
W razie braku możliwości rozliczenia umowy w sposób określony w zdaniach poprzednich Strony ustalą inny sposób wykorzystania zakupionych i faktycznie niewykorzystanych biletów przyjmując, że Wykonawcy należne jest wynagrodzenia wyłącznie za okres faktycznego wykonywania usług.
21) Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego w przypadku zmiany liczby zapotrzebowanych biletów miesięcznych lub nie zamówienia żadnych biletów miesięcznych z powodu okoliczności związanych z wystąpieniem epidemii, w tym m.in. wirusa SARS-CoV-2 lub choroby wywołanej tym wirusem (COVID-19) oraz zdalnego nauczania lub innych okoliczności uniemożliwiających realizację zamówienia.
22) Nadzór nad prawidłowością realizacji zamówienia sprawować będą dyrektorzy szkół
i przedszkola, do których dowożeni będą uczniowie.
23) Podane w specyfikacji warunków zamówienia, oraz we wszystkich dokumentach stanowiących załączniki do specyfikacji istotnych warunków zamówienia wskazane znaki towarowe, patenty lub pochodzenie należy rozumieć jako przykładowe i należy je rozpatrywać
z wyrazem „lub równoważne” albo „nie gorsze niż”.

3.8.)Główny kod CPV

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2021-08-30

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

od 2021-09-01 do 2022-06-24

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Przedsiębiorstwo Usługowo -Transportowe Sapikowski Wojciech

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

665-182-63-59

4.3.3.)Ulica

Stare Grądy 34

4.3.4.)Miejscowość

Grodziec

4.3.5.)Kod pocztowy

62-580

4.3.6.)Województwo

wielkopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

121765,90 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2021/BZP 00184043/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2022-03-22

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Wzrost cen paliwa spowodowany sytuacją geopolityczną oraz wybuchem wojny na Ukrainie

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Wzrost cen biletów

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60130000-8Usługi w zakresie specjalistycznego…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
422 172 zł
Próbka: 72 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
283 054 zł1 433 564 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 150 509 zł
Źródło próbki
CPV 60130000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
283 054 zł
Mediana
422 172 zł
Górny kwartyl
1 433 564 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Grodziec prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Grodziec.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60130000-8 (Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.