Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
3 160 661 zł
Umowa zawarta
12 stycznia 2022
Okres realizacji
od 1 stycznia 2022 do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Kompleksowa usługa oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Barczewo

Zamawiający Gmina Barczewo (Barczewo, Warmińsko-Mazurskie) rozstrzygnął postępowanie „Kompleksowa usługa oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Barczewo”, wybierając ofertę wykonawcy Energa Oświetlenie Sp. z o. o. Wartość umowy: 3 160 661 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina BarczewoBarczewo, Warmińsko-Mazurskie (powiat Olsztyński →)opublikowano 28 stycznia 2022
Wartość umowy
3 160 661 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,0 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    28 stycznia 2022

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Energa Oświetlenie Sp. z o. o. (Sopot).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 3 160 661,28 zł (umowę zawarto 12 stycznia 2022 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA BARCZEWO

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 510743574

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

pl. Ratuszowy 1

1.5.2.)Miejscowość

Barczewo

1.5.3.)Kod pocztowy

11-010

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL622 - Olsztyński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@barczewo.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://barczewo.bip.net.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Kompleksowa usługa oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Barczewo

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1f4de9da-618f-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00039876

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-01-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2021/BZP 00000704/18/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

2.3.4 Kompleksowa usługa oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Barczewo

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2021/BZP 00325081/01

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

W analizowanej sytuacji występuje następujący stan faktyczny i prawny: obowiązkiem gmin jest finansowanie zadań własnych w zakresie oświetlenia ulic, dróg i innych otwartych terenów publicznych na terenie Gminy Barczewo urządzeniami oświetleniowymi wg ustawy o samorządzie gminnym, oraz ustawy Prawo energetyczne. Aby zrealizować usługi w zakresie oświetlenia ulic, dróg i innych otwartych terenów publicznych urządzeniami oświetleniowymi znajdującymi się w obrębie granic Gminy Barczewo, gmina musi posiadać zgodę właściciela urządzeń oświetleniowych tj. Energa, na świadczenie usługi konserwacji oświetlenia ulicznego, przez innego wykonawcę niż Energa. Właściciel pismem z dnia 23.10.2020r. nie wyraził zgody na prowadzenie konserwacji oświetlenia ulic, placów i dróg publicznych na terenie Gminy Barczewo i będącego na majątku Energa przez inne podmioty niż Energa. Ze względu na niewielką liczbę znaków, pełna treść uzasadnienia faktycznego i prawnego stanowi załącznik do protokołu.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BI.271.38.2021

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa usługa oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Barczewo. Na terenie gminy Barczewo zainstalowanych jest 1359 opraw oświetleniowych. Wykonywanie Usługi Kompleksowej przy wykorzystaniu posiadanej Infrastruktury oraz Majątku Zamawiającego.

4.5.3.)Główny kod CPV

50232100-1 - Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

3160661,28 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3160661,28 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

3160661,28 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Energa Oświetlenie Sp. z o. o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5851232055

7.3.3)Ulica

Rzemieślnicza 17/19

7.3.4)Miejscowość

Sopot

7.3.5)Kod pocztowy

81-855

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2022-01-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

3160661,28 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2022-01-01 do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

50232100-1Usługi w zakresie konserwacji oświe…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Barczewo prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Barczewo.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 3 160 661 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 50232100-1 (Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Energa Oświetlenie Sp. z o. o. (Sopot). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.