Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Piechocice

Zamawiający Gmina Korfantów (Korfantów, Opolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Piechocice”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina KorfantówKorfantów, Opolskie (powiat Nyski →)opublikowano 17 stycznia 2022
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 661 555 zł
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Korfantów

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 531412830

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Rynek 4

1.4.2.)Miejscowość

Korfantów

1.4.3.)Kod pocztowy

48-317

1.4.4.)Województwo

opolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL523 - Nyski

1.4.7.)Numer telefonu

774343820

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@korfantow.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.korfantow.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-94af8a1f-d013-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.2.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00020848

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2022-01-17

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2021/BZP 00087615/01

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Piechocice

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem niniejszego zamówienia jest wykonanie przebudowy drogi gminnej w miejscowości Piechocice na dz. nr 331, 337 o łącznej długości ok. 726 mb w zakresie obejmującym:

1) Przebudowę nawierzchni drogi gminnej w miejscowości Piechocice, działka nr 337, 331 - na odcinku o długości ok. 652,0mb (od drogi powiatowej 1528 O) w zakresie:
a) na odcinku o długości 370mb:
- frezowanie nawierzchni bitumicznej
- poszerzenie drogi - wykonanie korytowania wraz z podbudową z kruszywa łamanego 0-31,5mm o gr. 25cm
- wyrównanie istniejącej podbudowy materiałem kamiennym z kruszywa łamanego 0-31,5mm o grubości do 5 cm
b) na odcinku o długości 282
- wykonanie korytowania wraz z podbudową z kruszywa łamanego 0-31,5mm o gr. 25cm
c) na odcinku o długości 652mb (dotyczy odcinka o dł. 370mb i 282mb):
- skropienie nawierzchni drogowej asfaltem
- wykonanie nawierzchni jezdni z mieszanki mineralno - bitumicznej warstwa wyrównawcza o gr.5cm;
- wykonanie nawierzchni jezdni z mieszanki mineralno - bitumicznej warstwa ścieralna o gr.4cm;
- wykonanie nawierzchni wjazdów na posesje z kostki betonowej POLBRUK gr. 8cm koloru grafitowego na
podsypce z miału kamiennego wraz z podbudową z kruszywa łamanego 0-31,5mm o grubości do 25 cm wraz z
obrzeżami
- ułożenie krawężników najazdowych,
- wykonanie pobocza z kruszywa łamanego0-31,5 o gr. 10cm
- humusowanie pobocza pasa drogowego o gr. 5cm,
- włączenie do drogi powiatowej
- wykonanie studni murowanych z bloczków betonowych z wpustem ulicznym klasy D400 (nawierzchnię przy
wpustach należy obłożyć kostką betonową
- przebudowa przepustu drogowego
- odtworzenie rowu przydrożnego

2). Przebudowę nawierzchni drogi gminnej w miejscowości Piechocice (dz. nr 337) – na odcinku o długości ok.
74 mb w zakresie:
- roboty rozbiórkowe istniejącej nawierzchni bitumicznej;
- wykonanie korytowania wraz z podbudową z kruszywa łamanego 0-31,5mm o gr. 25cm
- wykonanie nawierzchni wjazdów na posesje z kostki betonowej POLBRUK gr. 8cm koloru grafitowego na
podsypce z miału kamiennego wraz z podbudową z kruszywa łamanego 0-31,5mm o grubości do 25 cm wraz z
obrzeżami
- skropienie bitumem nawierzchni drogowych;
- wykonanie nawierzchni jezdni z mieszanki mineralno - bitumicznej warstwa wyrównawcza o gr.5cm;
- wykonanie nawierzchni jezdni z mieszanki mineralno - bitumicznej warstwa ścieralna o gr.4cm;
- ułożenie ścieków ulicznych o długości 60mb
- wykonanie studni rewizyjnych murowanych z bloczków betonowych z wpustem ulicznym klasy D400 – 2szt.
- wykonanie odcinka kanalizacji deszczowej z rur typu PP Sn 8 Ø500 o dł. 53mb

Szczegółowy zakres robót objętych przedmiotem umowy został określony w:
1) SWZ,
2) Dokumentacji projektowej,
3) Przedmiarach robót,
4) STWIOR.

3.9.)Główny kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45233330-1 - Fundamentowanie ulic

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2021-08-02

4.2.)Okres realizacji zamówienia

4 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe PLUSPOL Krystyna Sdzuj

4.3.1.1.)Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

ABCBUDOWA Robert Machnik

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9910495859

4.3.3.)Ulica

UL. BOLESŁAWA KOŚNEGO 2

4.3.4.)Miejscowość

CHRÓSCICE

4.3.5.)Kod pocztowy

46-080

4.3.6.)Województwo

opolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

818311,62 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE

2021/BZP 00151677/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2021-12-17

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

1. Przebudowa nawierzchni drogi gminnej w miejscowości Piechocice (dz. nr 331, 337)
1) Wjazdy dostosowano do istniejących szerokości bram wjazdowych
2) Ułożono dodatkowy krawężnik w miejscach poszerzeń wjazdów oraz w obrębie posesji nr 1.
3) Wykonano dodatkowe utwardzenia kostką betonową pobocza w obrębie kaplicy pw. Trójcy Świętej (nr 28a)

2. Przebudowa nawierzchni drogi gminnej w miejscowości Piechocice (dz. nr 337)
1) Zmiany spadku drogi z prawostronnego na lewostronny od początku projektowanego odcinka drogi za wjazd na dz. nr 115/2 (odcinek o długości 30m) celem prawidłowego odprowadzenia wody opadowej. Powyższe powoduje konieczność zmniejszenia ilości zaprojektowanego ścieku ulicznego oraz ułożenie dodatkowego krawężnika po drugiej stronie drogi.
2) Z uwagi na nieuwzględnioną w dokumentacji budowlanej studnię w miejscu połączenia istniejącego przepustu drogowego występuje konieczność jej wykonania.
3) Zrezygnowano z wykonania wjazdu na dz. nr 117 (na końcu opracowania)

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

1. Przebudowa nawierzchni drogi gminnej w miejscowości Piechocice (dz. nr 331, 337)
1) Wjazdy dostosowano do istniejących szerokości bram wjazdowych
2) Ułożono dodatkowy krawężnik w miejscach poszerzeń wjazdów oraz w obrębie posesji nr 1.
3) Wykonano dodatkowe utwardzenia kostką betonową pobocza w obrębie kaplicy pw. Trójcy Świętej (nr 28a)

2. Przebudowa nawierzchni drogi gminnej w miejscowości Piechocice (dz. nr 337)
1) Zmiany spadku drogi z prawostronnego na lewostronny od początku projektowanego odcinka drogi za wjazd na dz. nr 115/2 (odcinek o długości 30m) celem prawidłowego odprowadzenia wody opadowej. Powyższe powoduje konieczność zmniejszenia ilości zaprojektowanego ścieku ulicznego oraz ułożenie dodatkowego krawężnika po drugiej stronie drogi.
2) Z uwagi na nieuwzględnioną w dokumentacji budowlanej studnię w miejscu połączenia istniejącego przepustu drogowego występuje konieczność jej wykonania.
3) Zrezygnowano z wykonania wjazdu na dz. nr 117 (na końcu opracowania)

5.4.6.)Wartość zmiany

57197,19

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

835029,44 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233220-7Roboty w zakresie nawierzchni dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
661 555 zł
Próbka: 98 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
357 651 zł1 360 216 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 002 566 zł
Źródło próbki
CPV 45233220· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
357 651 zł
Mediana
661 555 zł
Górny kwartyl
1 360 216 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Korfantów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Korfantów.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233220-7 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.