Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Administrowanie Zamkiem Królewskim w Niepołomicach oraz jego bezpośrednim otoczeniem

Zamawiający Gmina Niepołomice (Niepołomice, Małopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Administrowanie Zamkiem Królewskim w Niepołomicach oraz jego bezpośrednim otoczeniem”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina NiepołomiceNiepołomice, Małopolskie (powiat Wielicki →)opublikowano 5 stycznia 2022
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
Konkurencyjność
~2,1 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

2 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Niepołomice

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 351555370

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Plac Zwycięstwa 13

1.4.2.)Miejscowość

Niepołomice

1.4.3.)Kod pocztowy

32-005

1.4.4.)Województwo

małopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL214 - Krakowski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

anna.topor@niepolomice.eu

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.niepolomice.eu

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-62b9e225-00e6-11ec-b885-f28f91688073

2.2.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00007251

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2022-01-05

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2021/BZP 00154624/02

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

Administrowanie Zamkiem Królewskim w Niepołomicach oraz jego bezpośrednim otoczeniem

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zlecenie przez Gminę Niepołomice Spółce Zamek Królewski w Niepołomicach Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zadań własnych określonych w art. 7 ust. 1 pkt 9 i art 7 ust. 1 pkt 18 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (tekst jedn.: Dz. U. z 2021 r. poz. 1372) - tj. zadań z zakresu kultury, ochrony i opieki nad zabytkami, a także realizacji założeń rozwojowych Gminy wynikających z dokumentów strategicznych, tj.: Strategii Rozwoju Miasta i Gminy Niepołomice oraz Gminnego Programu Rewitalizacji, w tym:
1) zlecenie Spółce przez Gminę i przyjęcie przez Spółkę obowiązków w zakresie administrowania Nieruchomością;
2) realizowanie ponoszenia i rozliczania kosztów związanych z utrzymaniem Nieruchomości oraz realizacją zadań z zakresu kultury, ochrony i opieki nad zabytkami;
3) realizacja przez Spółkę założeń rozwojowych Gminy wynikających w szczególności z dokumentów strategicznych, tj. Strategii Rozwoju Miasta i Gminy Niepołomice oraz Gminnego Programu Rewitalizacji.

Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia zawiera załącznik nr 1 do zaproszenia do negocjacji .

Wymagania o których mowa w art. 95 Pzp.
1.Ponieważ realizacja niniejszego zamówienia musi odbywać się poprzez wykonywanie czynności w warunkach określonych w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. kodeks pracy - na rzecz wykonawcy lub podwykonawcy, w miejscu i czasie wskazanym przez wykonawcę lub podwykonawcę - zamawiający, zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy pzp wymaga, zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności wchodzące w tzw. koszty bezpośrednie na podstawie stosunku pracy. Wymóg ten dotyczy osób, które wykonują czynności bezpośrednio związane z wykonywaniem usług objętych przedmiotem zamówienia, w szczególności.:
1) Menager hotelu,
2) Usługi w zakresie administracji,
3) Koordynator gastronomii,
4) Szef kuchni,
5) Osoba sprzątająca,
6) Obsługa techniczna.
2. Sposób dokumentowania zatrudnienia osób, o których mowa w art. 95 ustawy pzp. Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia zamawiającemu, na jego wniosek w terminie określonym we wniosku, dokumentów potwierdzających zatrudnienie osób wykonujących czynności, o których mowa powyżej dokumentów w szczególności pisemnego oświadczenia wykonawcy lub podwykonawcy potwierdzającego, że pracownicy wykonawcy lub podwykonawcy są zatrudnieni na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - kodeks pracy z uwzględnieniem minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz. U. z 2018 r. poz. 2177). Oświadczenie to powinno zawierać w szczególności: dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia oświadczenia, wskazanie, że czynności wymienione w pkt. 1 wykonują osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę wraz ze wskazaniem liczby tych osób, rodzaju umowy o pracę i wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do złożenia oświadczenia w imieniu wykonawcy lub podwykonawcy.
3.Uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez wykonawcę wymagań, o których mowa w art. 95 ustawy pzp. zostały opisane w projekcie umowy
4. Sankcje z tytułu niespełnienia wymagań, o których mowa powyżej zostały określone w projekcie umowy

Uwaga: Wykonawca, któremu udzielono zamówienia na podstawie ust. 1 pkt 11- 13, nie może powierzyć wykonania części zamówienia podwykonawcy, która dotyczy głównego przedmiotu zamówienia.

3.9.)Główny kod CPV

70330000-3 - Usługi zarządzania nieruchomościami na zasadzie bezpośredniej płatności lub umowy

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2021-09-06

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2021-12-31

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Zamek Królewski w Niepołomicach Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6832115828

4.3.3.)Ulica

ul. Zamkowa Nr 2,

4.3.4.)Miejscowość

Niepołomice

4.3.5.)Kod pocztowy

32-005

4.3.6.)Województwo

małopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

550000 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE

2021/BZP 00173168/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2021-12-31

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

zmiana § 6 ust. 6

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

§ 6 ust. 6 Umowy, który otrzymuje brzmienie:

„6. Spółka nie jest uprawniona do oddawania jakiejkolwiek części Nieruchomości podmiotom trzecim pod jakimkolwiek tytułem prawnym. Nie dotyczy to umów zawieranych w ramach działalności hotelarskiej, restauracyjnej, jak też umów zawieranych w ramach działalności polegającej na organizowaniu na Nieruchomości wydarzeń kulturalno – społecznych (o których w szczególności mowa w ust. 1 pkt 1), a także szczególnych przypadków, w których oddanie części nieruchomości do używania dla celów związanych z prowadzeniem działalności oświatowej uzasadnione jest interesem społecznym”

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

550000 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Niepołomice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Niepołomice.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 70330000-3 (Usługi zarządzania nieruchomościami na zasadzie bezpośredniej płatności lub umowy). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.