Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
229 288 zł
Umowa zawarta
30 grudnia 2021
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 229 288 zł – 300 509 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Usługi całodobowej bezpośredniej ochrony fizycznej oraz interwencji wobec osoby lub osób naruszających dobra osobiste i mienie w WOLOiZOL w Gorzycach.

Zamawiający Wojewódzki Ośrodek Lecznictwa Odwykowego i Zakład Opiekuńczo-leczniczy w Gorzycach (Gorzyce, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Usługi całodobowej bezpośredniej ochrony fizycznej oraz interwencji wobec osoby lub osób…”, wybierając ofertę wykonawcy Orion Next Sp. z o.o. Wartość umowy: 229 288 zł. Złożono 2 oferty.

Wartość umowy
229 288 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,4 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Orion Next Sp. z o.o. (Wrocław), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 229 287,74 zł (umowę zawarto 30 grudnia 2021 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 229 287,74 zł do 300 509,17 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

WOJEWÓDZKI OŚRODEK LECZNICTWA ODWYKOWEGO I ZAKŁAD OPIEKUŃCZO-LECZNICZY W GORZYCACH

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 001092085

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Zamkowa 8

1.5.2.)Miejscowość

Gorzyce

1.5.3.)Kod pocztowy

44-350

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL227 - Rybnicki

1.5.7.)Numer telefonu

32 412 31 81

1.5.8.)Numer faksu

32 451 16 96

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@woloizol.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://woloizol.com.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/woloizol_gorzyce

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Usługi całodobowej bezpośredniej ochrony fizycznej oraz interwencji wobec osoby lub osób naruszających dobra osobiste i mienie w WOLOiZOL w Gorzycach.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-02e6ccd3-580a-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00004753

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-01-05

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2021/BZP 00003715/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Całodobowa bezpośrednia ochrona fizyczna oraz interwencja wobec osoby lub osób naruszających dobra osobiste i mienie WOLOiZOL w Gorzycach

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2021/BZP 00304779/01

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

12/2021/SAG/US

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

172572,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa całodobowej bezpośredniej ochrony fizycznej oraz interwencji wobec osoby lub osób naruszających dobra osobiste i mienie Zamawiającego mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa jego pracowników i pacjentów, w szczególności wynikających z zachowań chorych psychicznie i upośledzonych umysłowo pacjentów Psychiatrycznego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Wykonawca zobowiązuje się realizować przedmiot umowy w terminie do 12 miesięcy, począwszy od dnia 31.12.2021 r. od godz. 07:00.

4.5.3.)Główny kod CPV

79710000-4 - Usługi ochroniarskie

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

229287,74 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

300509,17 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

229287,74 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Orion Next Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8943063225

7.3.3)Ulica

Jana Ostroroga 34

7.3.4)Miejscowość

Wrocław

7.3.5)Kod pocztowy

52-421

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2021-12-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

229287,74 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

79710000-4Usługi ochroniarskie
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
575 610 zł
Próbka: 207 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
291 551 zł1 465 865 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 174 314 zł
Źródło próbki
CPV 79710000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
291 551 zł
Mediana
575 610 zł
Górny kwartyl
1 465 865 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Wojewódzki Ośrodek Lecznictwa Odwykowego i Zakład Opiekuńczo-leczniczy w Gorzycach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gorzyce.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 229 288 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 79710000-4 (Usługi ochroniarskie). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Orion Next Sp. z o.o. (Wrocław). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.