Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 054 170 zł
Umowa zawarta
7 grudnia 2021
Okres realizacji
od 1 stycznia 2022 do 31 grudnia 2022
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup energii elektrycznej dla Urzędu Miasta Przasnysz i 11 placówek miejskich Gm. M. Przasnysz na potrzeby eksploatacji budynków, lokali, obiektów użytkowych oraz do zasilania oświetlenia ulicznego

Zamawiający Miasto Przasnysz (Przasnysz, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Zakup energii elektrycznej dla Urzędu Miasta Przasnysz i 11 placówek miejskich Gm. M.…”, wybierając ofertę wykonawcy INNOGY POLSKA S.A. Wartość umowy: 1 054 170 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Miasto PrzasnyszPrzasnysz, Mazowieckie (powiat Przasnyski →)opublikowano 14 grudnia 2021
Wartość umowy
1 054 170 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,5 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    23 listopada 2021

    Termin ofert: 1 grudnia 2021 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    14 grudnia 2021

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy INNOGY POLSKA S.A. (Warszawa).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 054 170,20 zł (umowę zawarto 7 grudnia 2021 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIASTO PRZASNYSZ

1.3.)Oddział zamawiającego

ul. Jana Kilińskiego 2 06-300 Przasnysz

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 550667876

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Jana Kilińskiego 2

1.5.2.)Miejscowość

Przasnysz

1.5.3.)Kod pocztowy

06-300

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL924 - Ostrołęcki

1.5.7.)Numer telefonu

29 756 49 00

1.5.8.)Numer faksu

29 756 49 39

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

umprzas@przasnysz.um.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.przasnysz.um.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-279cb31c-4c9d-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup energii elektrycznej dla Urzędu Miasta Przasnysz i 11 placówek miejskich Gm. M. Przasnysz na potrzeby eksploatacji budynków, lokali, obiektów użytkowych oraz do zasilania oświetlenia ulicznego

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-279cb31c-4c9d-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

2.5.)Numer ogłoszenia

2021/BZP 00315206

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2021-12-14

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2021/BZP 00002273/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Zakup energii elektrycznej dla Urzędu Miasta Przasnysz i 10 placówek miejskich Miasta Przasnysz na potrzeby eksploatacji budynków, lokali, obiektów użytkowych oraz do zasilania oświetlenia ulicznego

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2021/BZP 00281071/01

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

GKOŚ.271.9.2021

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

509230,61 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zakup energii elektrycznej dla Urzędu Miasta Przasnysz i 11 placówek miejskich Gminy Miasta Przasnysz na potrzeby eksploatacji budynków, lokali, obiektów użytkowych oraz do zasilania oświetlenia ulicznego.
2. Zakres zamówienia obejmuje sprzedaż energii elektrycznej do:
I. 10 punktów poboru energii – zasilania budynków, lokali biurowych i użytkowych oraz obiektów użytkowych, dla których płatnikiem faktur za energię elektryczną jest Gmina Miasto Przasnysz.
II. 21 punktów poboru energii – zasilania budynków, lokali i obiektów użytkowych dla których płatnikami faktur za energię elektryczną są następujące jednostki organizacyjne Gminy Miasta Przasnysz:
1) Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnych im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, ul. Żwirki i Wigury 6,
2) Szkoła Podstawowa nr 2 im. H. Sienkiewicza, ul. Jana Kilińskiego 1,
3) Szkoła Podstawowa Nr 3 im. T. Kościuszki, ul. Orlika 48,
4) Miejskie Przedszkole Nr 1 im. M. Kownackiej, ul. Lipowa 8
5) Miejskie Przedszkole Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi, ul. Świerczewo 8
6) Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Nałkowskiej, ul. Jarosława Dąbrowskiego 2
7) Miejski Dom Kultury im. St. Ostoi - Kotkowskiego, ul. 3-go Maja 16
8) Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Makowska 23
9) Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. św. St. Kostki 5
10) Muzeum Historyczne, ul. Rynek 1, 06-300 Przasnysz
11) Środowiskowy Dom Samopomocy, ul. św. Wojciecha 14.
III. 37 punktów zasilania oświetlenia ulicznego (rozliczanych w grupie taryfowej C12a), dla których płatnikiem faktur za energię elektryczną jest Gmina Miasto Przasnysz.
Energia elektryczna powinna spełniać standardy techniczne zgodnie z zapisami ustawy Prawo energetyczne oraz rozporządzeniami wykonawczymi do tej ustawy i Polskimi Normami.
Szacunkowa ilość dostarczanej energii (+/- 10%) w okresie dostawy 1 396 300 kWh, w tym energia rozliczana:
a) całodobowo (w grupach C11, C21) 411 600 kWh
b) w strefie 1 (szczytowej dla grup C12a) 192 450 kWh
c) w strefie 2 (pozaszczytowej dla grup C12a) 792 250 kWh
Moc umowna dla wszystkich punktów odbioru wynosi łącznie 979,50 kW.

4.5.3.)Główny kod CPV

09310000-5 - Elektryczność

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1054170,20 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1054170,20 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1054170,20 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

INNOGY POLSKA S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5250000794

7.3.3)Ulica

Wybrzeże Kościuszkowskie 41

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

00-347

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2021-12-07

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1054170,20 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2022-01-01 do 2022-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09310000-5Elektryczność
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
810 652 zł
Próbka: 27 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
361 599 zł4 356 981 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 995 381 zł
Źródło próbki
CPV 09310000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
361 599 zł
Mediana
810 652 zł
Górny kwartyl
4 356 981 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Przasnysz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Przasnysz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 054 170 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09310000-5 (Elektryczność). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: INNOGY POLSKA S.A. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.