Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Rozbudowa i nadbudowa o szyb windy budynku Muzeum Etnograficznego przy ul. Krakowskiej 46 w Krakowie

Zamawiający Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli (Kraków, Małopolskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Rozbudowa i nadbudowa o szyb windy budynku Muzeum Etnograficznego przy ul. Krakowskiej 46…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Muzeum Etnograficzne im. Seweryna UdzieliKraków, Małopolskieopublikowano 14 grudnia 2021
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 000 zł
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

MUZEUM ETNOGRAFICZNE IM. SEWERYNA UDZIELI

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000277492

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Krakowska 46

1.4.2.)Miejscowość

Kraków

1.4.3.)Kod pocztowy

31-066

1.4.4.)Województwo

małopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL213 - Miasto Kraków

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@etnomuzeum.eu

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.etnomuzeum.eu

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-48e8c2f8-d8a1-11eb-b885-f28f91688073

2.3.)Numer ogłoszenia

2021/BZP 00314420

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2021-12-14

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2021/BZP 00098405/01

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rozbudowa i nadbudowa o szyb windy budynku Muzeum Etnograficznego
przy ul. Krakowskiej 46 w Krakowie

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie na podstawie dokumentacji projektowej robót budowlanych związanych z rozbudową i nadbudową o szyb windowy „Dom Esterki” budynku Muzeum Etnograficznego im. Seweryna Udzieli w Krakowie przy ul. Krakowskiej 46

3.8.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45313100-5 - Instalowanie wind

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2021-08-11

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

90 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Budownictwo i Zarządzanie Tomasz Francuz

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6760017268

4.3.3.)Ulica

Jurka Bitschana 6

4.3.4.)Miejscowość

Kraków

4.3.5.)Kod pocztowy

31-410

4.3.6.)Województwo

małopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

432960,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2021/BZP 00147358/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2021-11-19

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Biorąc pod uwagę fakt:
• ujawnienia okoliczności, których Zamawiający działając z należytą starannością nie mógł przewidzieć, tj. stan faktyczny posadowienia budynku odbiegał od archiwalnej dokumentacji, czego nie można było potwierdzić na etapie projektowym ze względu na ograniczenia konserwatorskie dotyczące prowadzenia robót ziemnych; które to okoliczności zostały szczegółowo opisane w protokole konieczności z dnia 10 listopada 2021,
• okoliczności, opisane w tiret pierwszym, spowodowały konieczność zmiany sposobu wykonania przedmiotu zamówienia, poprzez częściową rezygnację z prac oraz konieczność wykonania prac nieobjętych pierwotnym zakresem przedmiotu zamówienia (robót dodatkowych),
• zmiana w zakresie przedmiotowym powoduje zmianę w wysokości kosztów ponoszonych przez Wykonawcę, które nie były objęte pierwotnym ryzykiem ryczałtu, Strony Umowy zawarły Aneks nr 2, zgodnie z: art. 455 ust. 1 pkt. 4) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych; par 8 ust. 3 Umowy

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Zmiana nr 1: w wyniku wykonania prac dodatkowych zmiana wynagrodzenia (treść § 6 ust. 1 Umowy) z 432960,00 zł brutto na kwotę 538714,07 zł brutto
Zmiana nr 2: treść §1 ust. 1 Umowy zmienia się na następującą:
1. Zamawiający zleca, a wykonawca zobowiązuje się do wykonania robót budowlanych polegających na rozbudowie i nadbudowie o szyb windy budynku „Dom Esterki” Muzeum Etnograficznego im. Seweryna Udzieli w Krakowie przy ul. Krakowskiej 46 (zwanym dalej „Inwestycją”), zgodnie ze złożoną przez Wykonawcę ofertą, specyfikacją warunków zamówienia oraz protokołem konieczności z dnia 10 listopada 2021 oraz wynikającymi z niego: nadzorem autorskim, ustaleniami Stron i kosztorysem zamiennym Wykonawcy.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

105754,07

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

W dniu 04.11.2021 roku na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 1) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych oraz § 18 ust. 2 pkt 3) w związku z § 4 ust. 2 pkt. 4) - 6) Umowy, został zawarty Aneks nr 1/2021 do Umowy 77/2021 z dnia 11.08.2021 roku zmieniający termin wykonania zamówienia z 90 dni na 126 dni.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kraków.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.