Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
199 850 zł
Umowa zawarta
8 grudnia 2021
Okres realizacji
20 dni
Oferty w postępowaniu
1 ofertaceny: 199 850 zł – 199 851 zł
Kryteria wyboru
Cena60%Skrócenie terminu czasu realizacji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa remizy strażackiej OSP Boruszowice wraz z instalacją gazu płynnego na działce o nr 882/33 znajdującej się w Boruszowicach przy ul. Szkolnej – I etap

Zamawiający Ochotnicza Straż Pożarna w Boruszowicach-Hanusek (Boruszowice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa remizy strażackiej OSP Boruszowice wraz z instalacją gazu płynnego na działce o nr…”, wybierając ofertę wykonawcy Firma Handlowo-Usługowa BOBLEX Dariusz Brol. Wartość umowy: 199 850 zł. Złożono 1 ofertę.

Wartość umowy
199 850 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Firma Handlowo-Usługowa BOBLEX Dariusz Brol (Tworóg), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 199 850,40 zł (umowę zawarto 8 grudnia 2021 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 20 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Ochotnicza Straż Pożarna w Boruszowicach-Hanusek

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 277873199

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Armii Krajowej 6

1.5.2.)Miejscowość

Boruszowice

1.5.3.)Kod pocztowy

42-690

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL228 - Bytomski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

straz.przetargi@ug.tworog.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://boruszowicehanusek.osp.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-dd2d26d6-4147-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

1.7.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Działanie na rzecz ochrony życia, zdrowia i mienia przez pożarami i klęskami żywiołowymi

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa remizy strażackiej OSP Boruszowice wraz z instalacją gazu płynnego na działce o nr 882/33 znajdującej się w Boruszowicach przy ul. Szkolnej – I etap

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-dd2d26d6-4147-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

2.5.)Numer ogłoszenia

2021/BZP 00312756

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2021-12-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2021/BZP 00260828/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Budowa remizy strażackiej OSP Boruszowice wraz z instalacją gazu płynnego na działce o nr 882/33 znajdującej się w Boruszowicach przy ul. Szkolnej – I etap

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2021/BZP 00262720/02

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

396704,52 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia

przedmiotem zamówienia jest budowa budynku z zapleczem socjalnym wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną oraz komunikacją wewnętrzną. I etap wykonania robót to wykonanie fundamentów i płyty fundamentowej z godnie z wytycznymi w dokumentacji technicznej. Budynek składa się z 1 bryły prostopadłościennej o wymiarach 24,65x 14,00 m x 5,20 m. Budynek składa się z dwóch zasadniczych części: garażu na samochody bojowe straży pożarnej w ilości 3 pojazdów oraz części socjalnej. Główne wejście do budynku znajduje się od frontu działki, we wnęce w bryle budynku. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi projekt budowlano-wykonawczy , specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót i na tej podstawie należy wycenić ofertę. Przedmiot zamówienia obejmuje wszystkie inne czynności, wyraźnie niewyspecyfikowane w opisie przedmiotu zamówienia, które z przyczyn technicznych, technologicznych lub organizacyjnych, są lub staną się niezbędne do wykonania robót opisanych w dokumentacji technicznej i w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót. Przedmiar robót jest tylko elementem pomocniczym służącym do wyceny przedmiotu zamówienia. W razie różnic w treści dokumentów przyjmuje się, że Wykonawca uwzględnił w cenie oferty wszystkie posiadane informację o przedmiocie zamówienia, a w razie sprzeczności pomiędzy dokumentami, co do zakresu zamówienia przyjmuje się, że Wykonawca uwzględnił w cenie oferty najszerszy możliwy zakres wynikający z jakiegokolwiek udostępnionego dokumentu, w tym odpowiedzi na pytania i zmian treści wskazanych wyżej dokumentów.

4.5.3.)Główny kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45262310-7 - Zbrojenie

45262311-4 - Betonowanie konstrukcji

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

199850,40 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

199850,80 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

199850,80 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Firma Handlowo-Usługowa BOBLEX Dariusz Brol

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6451052143

7.3.3)Ulica

Tarnogórska

7.3.4)Miejscowość

Tworóg

7.3.5)Kod pocztowy

42-690

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2021-12-08

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

199850,40 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

20 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45100000-8Przygotowanie terenu pod budowę
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
382 335 zł
Próbka: 51 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 745 zł2 032 288 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 832 543 zł
Źródło próbki
CPV 45100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 745 zł
Mediana
382 335 zł
Górny kwartyl
2 032 288 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Ochotnicza Straż Pożarna w Boruszowicach-Hanusek prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Boruszowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 199 850 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45100000-8 (Przygotowanie terenu pod budowę). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Firma Handlowo-Usługowa BOBLEX Dariusz Brol (Tworóg). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.