Wykonanie usługi polegającej na udzieleniu kredytu długoterminowego w kwocie 3 500 000,00,- zł na sfinansowanie planowanego deficytu budżetowego oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań..
Zamawiający Powiat Gostyński (Gostyń, Wielkopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Wykonanie usługi polegającej na udzieleniu kredytu długoterminowego w kwocie 3 500…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 2 435 350 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=314, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,2 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
22 października 2021
Termin ofert: 8 listopada 2021 09:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
09 grudnia 2021
2 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
09 grudnia 2021
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Powiat Gostyński |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 411103561 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Wrocławska 256 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Gostyń |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 63-800 |
| 1.4.4.) | Województwo | wielkopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL417 - Leszczyński |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | przetargi@powiat.gostyn.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | http://bip.powiat.gostyn.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-d97d87fa-3322-11ec-a3fb-0a24f8cd532c |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2021/BZP 00306735 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2021-12-09 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2021/BZP 00242721/01 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Wykonanie usługi polegającej na udzieleniu kredytu długoterminowego w kwocie 3 500 000,00,- zł na sfinansowanie planowanego deficytu budżetowego oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań.. |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na udzieleniu kredytu długoterminowego w kwocie 3 500 000,00,- zł (słownie | trzy miliony pięćset tysięcy złotych 00/100) na sfinansowanie planowanego deficytu budżetowego oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów na następujących warunkach: 1) kredyt złotowy; 2) okres kredytowania 9 lat; 3) oprocentowanie kredytu zmienne; obliczone dla każdego miesięcznego okresu odsetkowego w oparciu o wskaźnik WIBOR 1M; 4) karencja w spłacie kredytu – 23 (dwadzieścia trzy) miesięcy; 5) spłata kapitału zgodnie z załącznikiem nr 6 do SWZ pn. „Spłaty rat kapitału”; 6) spłata odsetek – na bieżąco od kwoty uruchomionego kredytu, w okresach miesięcznych; wykonawca nie będzie naliczał odsetek od kwoty nie wykorzystanego kredytu; 7) uruchomienie kredytu – bezgotówkowe, jednorazowo lub w transzach realizowane na zlecenie płatnicze kredytobiorcy; 8) zabezpieczenie kredytu – weksel in blanco z deklaracją wekslową, 9) prowizja za uruchomienie kredytu pobierana przy uruchomieniu transzy i naliczana od kwoty uruchamianej transzy kredytu; wykonawca nie będzie pobierał prowizji od kwoty nie wykorzystanego kredytu; 10) zamawiający zastrzega sobie prawo do skorzystania z części przyznanego kredytu bez ponoszenia dodatkowych opłat z tytułu niewykorzystania całości przyznanego kredytu; 11) zamawiający zastrzega sobie możliwość wcześniejszej spłaty części lub całości kredytu bez ponoszenia dodatkowych opłat, przy czym ewentualna spłata nastąpi po zawiadomieniu Wykonawcy o planowanej przedterminowej spłacie przynajmniej z 10 dniowym wyprzedzeniem; 12) zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany harmonogramu spłaty rat kredytu w ramach obowiązującego okresu kredytowania bez ponoszenia dodatkowych opłat. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 66113000-5 - Usługi udzielania kredytu |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2021-12-06 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | od 2021-12-06 do 2029-11-30 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Powiatowy Bank Spółdzielczy w Gostyniu |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | NIP: 6961002954 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. 1 – go Maja 18 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Gostyń |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 63-800 |
| 4.3.6.) | Województwo | wielkopolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 620443,62 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE | 2021/BZP 00306682/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2021-12-06 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 620443,62 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.