Przebudowa ul. Olbina w Pakosławiu
Zamawiający Gmina Pakosław (Pakosław, Wielkopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Przebudowa ul. Olbina w Pakosławiu”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7075, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,4 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
25 sierpnia 2021
Termin ofert: 9 września 2021 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
28 września 2021
2 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
03 listopada 2021
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Pakosław |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 411050758 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Kolejowa 2 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Pakosław |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 63-920 |
| 1.4.4.) | Województwo | wielkopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL417 - Leszczyński |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 65/54-78-332 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 65/54-78-332 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | pakoslaw@pakoslaw.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.bip.pakoslaw.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-5334c419-058c-11ec-b885-f28f91688073 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2021/BZP 00254370 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2021-11-03 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2021/BZP 00159884/01 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Przebudowa ul. Olbina w Pakosławiu |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | 1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa istniejącej gruntowej drogi gminnej na działkach ewidencyjnych nr 183, 184, 185, 367 obręb Pakosław oraz działce ewidencyjnej nr 23 obręb Golejewko. W ramach inwestycji przewiduje się utwardzenie odcinka 323,75 m jezdni kostką brukową betonową szarą o grubości 8 cm, na podsypce cementowo-piaskowej (1:4), grubości 3-5 cm, na podbudowie zasadniczej z chudego betonu klasy C8/10, grubość 35 cm. Jezdnia zostanie ograniczona opornikiem betonowym 12x25 cm na ławie betonowej z oporem z betonu klasy C12/15. Odcinek 218,78 m jezdni utwardzony zostanie tłuczniem granitowym 0/31,5 (gat. I) stabilizowanym mechanicznie, układanym rozściełaczem lub maszyną do równania terenu, gdzie grubość po zagęszczeniu powinna wynosić 18 cm i zostać ułożona na wcześniej wyprofilowanym i zagęszczonym gruncie rodzimym. Odwodnienie przebudowanej jezdni z kostki brukowej odbywać się będzie częściowo do kanalizacji deszczowej i częściowo do istniejącego rowu przydrożnego. Odwodnienie jezdni z kruszywa pozostanie bez zmian – spadkami podłużnymi i poprzecznymi woda odprowadzona zostanie do przydrożnych rowów i terenów zielonych. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg 45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania 45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2021-09-21 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 30 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Zakład Murarsko-Betoniarski Krzysztof Szymkowiak |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 6991001178 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Osiek 10 |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 63-920 |
| 4.3.6.) | Województwo | wielkopolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 339600,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE | 2021/BZP 00194592/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2021-10-25 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Niekorzystne warunki atmosferyczne, które uniemożliwiły prowadzenie prac zgodnie ze sztuką budowlaną. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zmianą wprowadzoną w zamówieniu jest zmiana terminu wykonania umowy: do 34 dni od daty podpisania umowy, tj. do dnia 25 października 2021 roku. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 339600,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Sekcja 6Informacje dodatkowe
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.