ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Udzielenie kredytu na finansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Malechowo w 2021 r. w wysokości 2 500 000,00 zł

Zamawiający Gmina Malechowo (Malechowo, Zachodniopomorskie) prowadził postępowanie „Udzielenie kredytu na finansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Malechowo w 2021 r.…”. Termin składania ofert minął 15 listopada 2021, 09:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina MalechowoMalechowo, Zachodniopomorskieopublikowano 22 października 2021
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 2 921 460 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
15 listopada 2021, 09:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,4 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Czas oczekiwania na wpływ środków na rachunek bankowy Zamawiającego40%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    22 października 2021

    Termin ofert: 15 listopada 2021 09:00
  2. Wynik: wybrano wykonawcę

    22 grudnia 2021

    2 oferty1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Czas oczekiwania na wpływ środków na rachunek bankowy Zamawiającego 40%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Udzielenie kredytu na finansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Malechowo w 2021 r. w wysokości 2 500 000,00 zł.

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Malechowo

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 330920920

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Malechowo

1.5.2.)Miejscowość

Malechowo

1.5.3.)Kod pocztowy

76-142

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL426 - Koszaliński

1.5.7.)Numer telefonu

943140561

1.5.8.)Numer faksu

943184305

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@malechowo.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.malechowo.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Udzielenie kredytu na finansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Malechowo w 2021 r. w wysokości 2 500 000,00 zł

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5cb27c91-331a-11ec-a3fb-0a24f8cd532c

2.5.)Numer ogłoszenia

2021/BZP 00242374

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2021-10-22

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2021/BZP 00002653/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.3 Udzielenie kredytu na finansowanie planowanego deficytu budżetu Gimny w 2021 r. w wysokości 2500000,00 zł

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://malechowo.ezamawiajacy.pl

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://malechowo.ezamawiajacy.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone jest w języku polskim.
2. Zawiadomienia, oświadczenia, wnioski lub informacje należy przekazywać:
1) poprzez Platformę, dostępną pod adresem: https://malechowo.ezamawiajacy.pl/;
2) za datę przekazania zaświadczeń oraz informacji przyjmuje się datę ich wysłania za pośrednictwem zakładki „Korespondencja”.
3. Zamawiający dopuszcza, awaryjnie, komunikację za pośrednictwem poczty elektronicznej. Adres poczty elektronicznej osoby uprawnionej do kontaktu z Wykonawcami: sekretariat@malechowo.pl lub urzad@malechowo.pl.pl. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem dedykowanych formularzy: „Formularz złożenia, zmiany, wycofania oferty lub wniosku” i „Formularza do komunikacji” wynosi 150 MB.
4. Rejestracja na Platformie, w tym złożenie oferty w formie elektronicznej, wymaga zalogowania do Systemu na subdomenie Gminy Malechowo: https://malechowo.ezamawiajacy.pl/ lub https://oneplace.marketplanet.pl.
1) Po wybraniu opcji „przystąp do postępowania” następuje przekierowany do strony https://oneplace.marketplanet.pl, gdzie zostaje wygenerowana informacja o możliwości zalogowania lub do założenia bezpłatnego konta.
Zakładając konto należy wykonać kroki procesu rejestracyjnego; podać adres e-mail, ustanowić hasło, następnie powtórzyć hasło, wpisać kod z obrazka, zaakceptować regulamin, kliknąć polecenie „zarejestruj się”;
2) UWAGA.
Rejestracja na platformie trwa maksymalnie do 2 dni roboczych. W związku z tym Zamawiający zaleca uwzględnienie czasu niezbędnego na rejestrację w procesie złożenia Oferty w postaci elektronicznej; Wraz z potwierdzeniem złożenia wniosku rejestracyjnego otrzymuje się informację, o możliwości przyspieszenia procedury założenia konta, wówczas należy skontaktować się pod numerem telefonu podanym w ww. potwierdzeniu;
3) Po założeniu konta istnieje możliwość złożenia Oferty w postępowaniu. Dokumenty „stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa” powinny zostać załączone w osobnym pliku wraz z jednoczesnym zaznaczeniem polecenia „Tajne". Wczytanie załącznika następuje poprzez polecenie „Dodaj";
4) Komunikacja z Zamawiającym, w szczególności zawiadomienia oraz informacje, przekazywane są w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej za pośrednictwem Platformy Zakupowej w zakładce "Korespondencja". Za datę przekazania zawiadomień oraz informacji przyjmuje się ich datę wczytania do Systemu;
5) Użytkownik korzystający z platformy, jako podmiot profesjonalny ma obowiązek sprawdzania
komunikatów i wiadomości bezpośrednio na: https://malechowo.ezamawiajacy.pl/ lub przesłanych przez zamawiającego, gdyż system powiadomień może ulec awarii lub powiadomienie może trafić do folderu SPAM.
5. Przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, należy zaakceptować warunki korzystania z platformy zakupowej : https://malechowo.ezamawiajacy.pl/ określone w ,,Instrukcjach dla Wykonawcy dla postępowań …” zamieszczonych na stronie internetowej pod linkiem w zakładce „Regulacje i procedury procesu zakupowego/Plany zamówień publicznych" oraz uznać go za wiążący.

6. Zamawiający zgodnie z 67 ustawy p.z.p., podaje informacje o środkach komunikacji elektronicznej przy użyciu których będzie się komunikował - wymagania techniczne związane z korzystaniem z Platformy:
1) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s;
2) komputer klasy PC lub MAC, o następującej konfiguracji: pamięć min 2GB Ram, procesor Intel IV 2GHZ, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7 , Mac Os x 10.4, Linux, lub ich nowsze wersje;
3) zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa obsługująca TLS 1.2, najlepiej w najnowszej wersji w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10.0;
4) włączona obsługa JavaScript;
5) zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdf.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

1. Na podstawie art. 19 ust. 1 PZP w związku z art. art. 13 ust. 1-3 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), dalej „RODO”, Zamawiający informuje, że:

1.1. administratorem Państwa danych osobowych jest Urząd Gminy Malechowo z siedzibą w Malechowo 22A, 76-142 Malechowo ;
1.2. administrator wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, adres e-mail: e-mail: iodo@malechowo.pl.
1.3. Państwa dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z niniejszym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, które jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego;
1.4. odbiorcami Państwa danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 74 PZP;
1.5. Państwa dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 PZP przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy (art. 78 ust. 4 PZP);
1.6. obowiązek podania przez Państwa danych osobowych bezpośrednio dotyczących Państwa jest wymogiem określonym w przepisach PZP, związanym z udziałem w niniejszym postępowaniu;
1.7. w odniesieniu do Państwa danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosownie do postanowień art. 22 RODO;
1.8. posiadają Państwo:
1.8.1. zgodnie z art. 15 RODO - prawo dostępu do danych osobowych Państwa dotyczących (z zastrzeżeniem, że w sytuacji, gdy skorzystanie z tego prawa wymagałoby po stronie administratora niewspółmiernie dużego wysiłku, mogą Państwo zostać zobowiązani do wskazania dodatkowych informacji mających na celu sprecyzowanie żądania, w szczególności podania nazwy lub daty postępowania o udzielenie zamówienia publicznego albo sprecyzowania nazwy lub daty zakończonego postępowania o udzielenie zamówienia);
1.8.2. zgodnie z art. 16 RODO - prawo do sprostowania Państwa danych osobowych (z tym, że skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z PZP oraz nie może naruszać integralności protokołu z postępowania oraz załączników do niego);
1.8.3. zgodnie z art. 18 RODO - prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem okresu trwania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu oraz przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO (prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego);
1.8.4. prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznają Państwo, że przetwarzanie Państwa danych osobowych narusza przepisy RODO;

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

1.9. nie przysługuje Państwu:
1.9.1. zgodnie z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO - prawo do usunięcia danych osobowych;
1.9.2. prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
1.9.3. zgodnie z art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO;
1.9.4. przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego na niezgodne z RODO przetwarzanie Państwa danych osobowych przez administratora. Organem właściwym dla przedmiotowej skargi jest Urząd Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

RIGP.2710.11.2021

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem niniejszego zamówienia jest

„Udzielenie kredytu na finansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Malechowo w 2021 r. w wysokości 2 500 000,00 zł” (słownie: dwa miliony pięćset tysięcy złotych 00/100). 2. Charakterystyka kredytu: 1) Kwota kredytu: do 2 500 000 zł (słownie: dwa miliony pięćset tysięcy złotych 00/100). 2) Okres kredytowania: od daty podpisania umowy kredytowej do dnia 31.12.2034 roku; 3) Wykonawca postawi środki kredytu do dyspozycji Zamawiającego: – w okresie: najwcześniej od dnia podpisania umowy, a najpóźniej do 31 grudnia 2021 r. – uruchomienie kredytu nastąpi jednorazowo na podstawie złożonej przez Zamawiającego pisemnej dyspozycji. – uruchomienie kredytu nastąpi bezgotówkowo przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w Banku Spółdzielczym w Sławnie Oddział w Malechowie nr 91 9317 1012 0040 0073 2000 0010. 3. Zabezpieczenie kredytu: a) jeżeli takowe zostanie ustanowione dopuszcza się tylko weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową, przy czym kontrasygnata Skarbnika Gminy zostanie złożona tylko na deklaracji wekslowej. 4. Dla potrzeb umowy kredytowej oraz do wyliczenia ceny, przy obliczaniu odsetek przyjmuje się kalendarz rzeczywisty, tj. rok liczy 365/366 dni. 5. Prowizja za rozpatrzenie wniosku kredytowego stanowi koszt Wykonawcy. 6. Wykonawca nalicza odsetki w stosunku rocznym za okres od dnia powstania zadłużenia z tytułu udzielonego kredytu do dnia poprzedzającego jego spłatę włącznie. Odsetki naliczane będą wyłącznie od kwoty wykorzystanego kredytu. 7. Odsetki naliczane będą od faktycznego zadłużenia bez ponoszenia dodatkowych kosztów. 8. Spłata odsetek następować będzie bezgotówkowo w okresach miesięcznych. Odsetki naliczane będą za okres od pierwszego dnia miesiąca do ostatniego dnia miesiąca, a płatne na koniec każdego miesiąca, tj. w ostatni dzień roboczy miesiąca. 9. Pierwsza płatność odsetek powinna nastąpić do ostatniego dnia miesiąca, w którym uruchomiono kredyt. 10. Zmiana stopy oprocentowania kredytu nie wymaga aneksowania Umowy kredytowej. 11. O wysokości odsetek do zapłaty Wykonawca będzie informował każdorazowo Zamawiającego, na co najmniej 5 dni przed terminem płatności. 12. Zamawiający zastrzega sobie możliwość niepełnego wykorzystania przyznanego kredytu bez ponoszenia z tego tytułu dodatkowych kosztów (np. prowizji). 13. Zamawiający zastrzega sobie możliwość przedterminowej spłaty kredytu lub jego rat bez obciążenia jakimikolwiek dodatkowymi kosztami (np. prowizją), przy jednoczesnym powiadomieniu banku na 5 dni przed terminem spłaty. 14. W przypadku, gdy kredyt zostanie spłacony przed terminem spłaty, odsetki liczone będą do dnia poprzedzającego dzień spłaty kredytu, a nie do końca okresu umowy. 15. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany terminu spłaty kredytu (rat kredytu), zmiany kwot poszczególnych rat spłaty na jego pisemny wniosek złożony Wykonawcy na 14 dni przed terminem spłaty, bez obciążania Zamawiającego dodatkowymi kosztami, pod warunkiem, że zmiany terminu spłaty kredytu (rat kredytu) oraz zmiany kwot poszczególnych rat spłaty, nie wywołają przekroczenia ustawowych poziomów wskaźników obsługi zadłużenia Zamawiającego, przy czym zmiana kwot poszczególnych rat spłaty wymaga aneksu do umowy. W przypadku prolongaty spłaty kredytu Wykonawca nie będzie pobierał dodatkowej prowizji. 16. Spłata kapitału: zgodnie z zapisami Rozdziału 5 niniejszej SWZ. 17. W każdym okresie obrachunkowym wchodzącym w skład umownego okresu kredytowania marża kredytu będzie stała. 18. W przypadku, gdy termin spłaty raty kredytu przypadnie w dzień ustawowo wolny od pracy, to Zamawiający ureguluje wymaganą ratę, najpóźniej w pierwszym dniu roboczym po wyznaczonej dacie spłaty za wyjątkiem płatności rat przypadających na dzień ustawowo wolny od pracy na koniec roku, w takim przypadku spłata będzie następowała w dniu roboczym poprzedzającym dzień ustawowo wolny od pracy. 19. Koszty kredytu stanowi suma: stawki referencyjnej WIBOR 1M, ogłoszonej w ostatnim dniu roboczym miesiąca poprzedzającego okres obrachunkowy i marży Wykonawcy, która będzie stała w całym okresie kredytowania (obowiązywania umowy). 20. Oprocentowanie kredytu - ustalane będzie dla każdego miesięcznego okresu odsetkowego. Zmiana wysokości oprocentowania kredytu następować będzie raz w miesiącu na pierwszy dzień każdego miesiąca. 21. Zamawiający nie przewiduje prowizji przygotowawczej w koszcie kredytu. 22. Wykonawca nie będzie pobierał jednorazowej prowizji za udzielenie kredytu, w tym za rozpatrzenie wniosku, za zmianę warunków zawartej umowy, za aneksowanie umowy, za wcześniejszą spłatę, za otwarcie i obsługę rachunku na potrzeby kredytu i innych niewymienionych. 23. Wykonawca nie będzie pobierał żadnych dodatkowych opłat i prowizji z tytułu udzielenia i obsługi kredytu poza wymienionymi w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. 24. Termin spłaty raty kredytu jest zachowany w przypadku wpływu do Wykonawcy środków najpóźniej w dniu wyznaczonym do spłaty.

4.2.6.)Główny kod CPV

66113000-5 - Usługi udzielania kredytu

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2021-12-31

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

na zasadzie spełnia/ nie spełnia

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Czas oczekiwania na wpływ środków na rachunek bankowy Zamawiającego

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 8

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

a) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym
Zamawiający nie określa warunku w tym zakresie
b) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
W postępowaniu mogą brać udział Wykonawcy, który spełniają warunek dotyczący uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, tj. posiadają zezwolenie na prowadzenie działalności bankowej na terenie Polski, jak również realizacji usług objętych przedmiotem zamówienia, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo Bankowe (Dz. U. z 2020 r. poz. 1896 ze zm.), a w przypadku określonym w art. 178 ust. 1 ustawy Prawo Bankowe, inny dokument potwierdzający rozpoczęcie działalności przed dniem wejścia w życie ustawy, o której mowa w art. 193 ustawy Prawo Bankowe.
c) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie określa warunku w tym zakresie

d) zdolności technicznej lub zawodowej:
Zamawiający nie określa warunku w tym zakresie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

1.Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzone nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Zezwolenie na prowadzenie działalności bankowej na terenie Polski, jak również realizacji usług objętych przedmiotem zamówienia, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo Bankowe (Dz. U.
z 2020 r. poz. 1896 ze zm.), a w przypadku określonym w art. 178 ust. 1 ustawy Prawo Bankowe, inny dokument potwierdzający rozpoczęcie działalności przed dniem wejścia w życie ustawy, o której mowa w art. 193 ustawy Prawo Bankowe

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
2. Z pełnomocnictwa musi jednoznacznie wynikać umocowanie do reprezentowania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w przedmiotowym postępowaniu.
3. Przepisy dotyczące Wykonawcy stosuje się odpowiednio do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
4. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców oświadczenie, o którym mowa w rozdziale VIII pkt 1 ppkt 1 nin. SWZ składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenie to potwierdzać ma spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw do wykluczenia w zakresie, w którym każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw do wykluczenia. Wymagane dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia składa każdy z Wykonawców.
5. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, każdy z Wykonawców jest zobowiązany złożyć oświadczenie, o którym mowa w rozdziale VIII pkt 1 ppkt 1.1 nin. SWZ.
6. Uwaga: Przedsiębiorców prowadzących działalność w formie spółki cywilnej, na gruncie ustawy Prawo zamówień publicznych należy traktować jako Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zamawiający dopuszcza zamiany umowy określone w art 455 ust 1 pkt 2 lit b, art 455 ust 1 pkt 4

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2021-11-15 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://malechowo.ezamawiajacy.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2021-11-15 09:10

8.4.)Termin związania ofertą

do 2021-12-14

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

66113000-5Usługi udzielania kredytu
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
2 921 460 zł
Próbka: 33 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
1 098 168 zł5 045 311 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 947 143 zł
Źródło próbki
CPV 66113000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
1 098 168 zł
Mediana
2 921 460 zł
Górny kwartyl
5 045 311 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 15.11.2021, 09:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Malechowo prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Malechowo.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 66113000-5 (Usługi udzielania kredytu). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.