Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
188 230 zł
Umowa zawarta
6 października 2021
Okres realizacji
do 31 grudnia 2021
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 188 230 zł – 1 026 000 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin uruchomienia kredytu40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zaciągnięcie kredytu długoterminowego z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek.

Zamawiający Gmina Dębe Wielkie (Dębe Wielkie, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Zaciągnięcie kredytu długoterminowego z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętych…”, wybierając ofertę wykonawcy Bank Spółdzielczy w Mszczonowie z siedzibą w Mszczonowie. Wartość umowy: 188 230 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina Dębe WielkieDębe Wielkie, Mazowieckie (powiat Miński →)opublikowano 20 października 2021
Wartość umowy
188 230 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~2,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Bank Spółdzielczy w Mszczonowie z siedzibą w Mszczonowie (Mszczonów), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 188 229,82 zł (umowę zawarto 6 października 2021 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 188 229,82 zł do 1 026 000,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2021 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Dębe Wielkie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 711582641

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Strażacka 3

1.5.2.)Miejscowość

Dębe Wielkie

1.5.3.)Kod pocztowy

05-311

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL912 - Warszawski wschodni

1.5.7.)Numer telefonu

25 756 47 00

1.5.8.)Numer faksu

25 756 47 34

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@debewielkie.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.debewielkie.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://miniportal.uzp.gov.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zaciągnięcie kredytu długoterminowego z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-80ea3781-f456-11eb-b885-f28f91688073

2.5.)Numer ogłoszenia

2021/BZP 00238014

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2021-10-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2021/BZP 00003643/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.3 Zaciągnięcie kredytu długoterminowego z przeznaczeniem na spłatę wczesniej zaciągnietych kredytów i pożyczek

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2021/BZP 00135687/02

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SR.271.9.2021

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

300000,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest zaciągnięcie kredytu długoterminowego z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek,

a) wysokość kredytu: do kwoty 4 000 000,00 zł (słownie: cztery miliony zł 00/100), b) kredyt może być wykorzystany w całości lub w części bez dodatkowych kosztów, które będą ustalone od wysokości faktycznie wykorzystanej kwoty kredytu , c) okres kredytowania: od uruchomienia kredytu do 30.06.2032 roku. d) harmonogram - rozpoczęcie spłaty kredytu: - w roku 2025 – 200 000,00 zł w 4 ratach po 50 000,00 zł (31 marca, 30 czerwca, 30 września, 30 grudnia); - w roku 2026 – 200 000,00 zł w 4 ratach po 50 000,00 zł (31 marca, 30 czerwca, 30 września, 30 grudnia); - w roku 2027 – 200 000,00 zł w 4 ratach po 50 000,00 zł (31 marca, 30 czerwca, 30 września, 30 grudnia); - w roku 2028 – 500 000,00 zł w 4 ratach po 125 000,00 zł (31 marca, 30 czerwca, 29 września, 29 grudnia); - w roku 2029 – 1 000 000,00 zł w 4 ratach po 250 000,00 zł (30 marca, 29 czerwca, 28 września, 28 grudnia); - w roku 2030 – 1 000 000,00 zł w 4 ratach po 250 000,00 zł (29 marca, 28 czerwca, 30 września, 30 grudnia); - w roku 2031 – 600 000,00 zł w 4 ratach po 150 000,00 zł (31 marca, 30 czerwca, 30 września, 30 grudnia); - w roku 2032 - 300 000,00 zł w 2 ratach po 150 000,00 zł (31 marca, 30 czerwca); e) spłata odsetek w okresach miesięcznych, f) odsetki naliczane będą miesięcznie od faktycznie wykorzystanych środków, płatne do 15-go dnia każdego miesiąca za miesiąc poprzedni, odsetki za miesiąc czerwiec 2032 r płatne będą do dnia 30 czerwca 2032 r. g) oprocentowanie kredytu będzie zmienne, liczone jako suma stawki WIBOR 1 M z ostatniego miesiąca poprzedzającego naliczenie odsetek, powiększone o stałą marżę bankową określoną na dzień otwarcia oferty, h) zamawiający zastrzega sobie możliwość wcześniejszej spłaty kredytu bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów, i) do wyliczenia kosztu kredytu należy przyjąć stawkę WIBOR 1 M z dnia 02.08.2021 r., j) oferent jest obowiązany do skalkulowania i podania w ofercie wyłącznie jednej stawki składającej się ze stopy procentowej WIBOR 1 M oraz marży banku, w skład której wchodzą wszystkie opłaty i prowizje, k) zabezpieczenie udzielonego kredytu: weksel własny in blanco wystawiony przez Gminę Dębe Wielkie wraz z deklaracją wekslową, l) Zamawiający zastrzega sobie prawo do wydłużenia okresu kredytowania oraz zmiany wysokości rat kapitałowych w okresie spłaty kredytu w zależności od kondycji finansowej Gminy za zgodą obu stron, m) liczba dni w roku 365, n) do wyliczenia kosztu kredytu należy przyjąć datę uruchomienia kredytu: - kwota 4 000 000,00 zł – 10.09.2021 r. Celem wstępnego zbadania zdolności kredytowej oraz opracowania własnych informacji przez Kredytodawcę Zamawiający dołącza do Specyfikacji następujące dokumenty finansowe - które stanowią załącznik nr 4 do SWZ: - sprawozdanie Rb - NDS o nadwyżce i deficycie za II kwartał 2021 roku - sprawozdanie Rb-27 S- z wykonania dochodów budżetowych za II kwartał 2021 roku. - sprawozdanie Rb - 28 S - z wykonania wydatków budżetowych za II kwartał 2021 roku, - sprawozdanie Rb - N o należnościach za II kwartał 2021 roku, - sprawozdanie Rb - Z o zobowiązaniach za II kwartał 2021 roku, - Uchwała nr FK.XXIV.0007.228.2021 Rady Gminy Dębe Wielkie z dnia 25 lutego 2021 r. w sprawie: zaciągnięcia kredytu długoterminowego z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek - Uchwała Nr 3.1.a/25/2021 Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Warszawie z dnia 10 czerwca 2021 roku w sprawie opinii o możliwości spłaty przez Gminę Dębe Wielkie kredytu długoterminowego w wysokości 4.000.000,00 zł z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań - Uchwała Nr 3.e./163/2021 Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Warszawie z dnia 19 kwietnia 2021 roku w sprawie opinii o przedłożonym przez Wójta Gminy Dębe Wielkie sprawozdaniu z wykonania budżetu Gminy Dębe Wielkie za 2020 rok.

4.5.3.)Główny kod CPV

66113000-5 - Usługi udzielania kredytu

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

66110000-4 - Usługi bankowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

188229,82 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1026000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

188229,82 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Bank Spółdzielczy w Mszczonowie z siedzibą w Mszczonowie

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8380005171

7.3.3)Ulica

Warszawska 5

7.3.4)Miejscowość

Mszczonów

7.3.5)Kod pocztowy

96-320

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2021-10-06

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

188229,82 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2021-12-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

66113000-5Usługi udzielania kredytu
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
2 921 460 zł
Próbka: 33 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
1 098 168 zł5 045 311 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 947 143 zł
Źródło próbki
CPV 66113000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
1 098 168 zł
Mediana
2 921 460 zł
Górny kwartyl
5 045 311 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Dębe Wielkie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Dębe Wielkie.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 188 230 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 66113000-5 (Usługi udzielania kredytu). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Bank Spółdzielczy w Mszczonowie z siedzibą w Mszczonowie (Mszczonów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.