Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.

Podstawa: art. 255 pkt 5 ustawy

Oferty w postępowaniu
2 ofertyodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup, dostawa i montaż trzech dźwigów towarowo- osobowych w Budynku Kuchni i Pralni.

Zamawiający Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie (Ciechanów, Mazowieckie) opublikował wynik postępowania „Zakup, dostawa i montaż trzech dźwigów towarowo- osobowych w Budynku Kuchni i Pralni”. Złożono 2 oferty.

Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 640 430 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    01 lipca 2021

    Termin ofert: 19 lipca 2021 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik postępowaniaBieżące

    14 października 2021

    2 oferty

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Podstawa: art. 255 pkt 5 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty. Odrzucono 1 ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

SPECJALISTYCZNY SZPITAL WOJEWÓDZKI W CIECHANOWIE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000311622

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Powstańców Wielkopolskich 2

1.5.2.)Miejscowość

Ciechanów

1.5.3.)Kod pocztowy

06-400

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL922 - Ciechanowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp3@szpitalciechanow.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.szpitalciechanow.com.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zamowienia.szpitalciechanow.com.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup, dostawa i montaż trzech dźwigów towarowo- osobowych
w Budynku Kuchni i Pralni.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7a1a5a2b-da53-11eb-b885-f28f91688073

2.5.)Numer ogłoszenia

2021/BZP 00232106

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2021-10-14

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2021/BZP 00000354/20/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 wymiana 3 dźwigów towarowo-osobowych w budynku kuchni i pralni

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2021/BZP 00101272/01

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP/2501/73/21

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

784552,84 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakup, dostawa i montaż trzech dźwigów towarowo- osobowych
w Budynku Kuchni i Pralni.

4.5.3.)Główny kod CPV

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 5 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Działając na podstawie art. 255 pkt. 5 ustawy Pzp z 11 września 2019 r. zamawiający unieważnia postępowanie, gdyż wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania i wykonanie zamówienia publicznego nie leży w interesie publicznym.
Środki finansowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia pochodzą z dotacji celowej uzyskanej przez zamawiającego od organu założycielskiego, jakim jest Sejmik Mazowiecki. Zgodnie z umową dotacyjną termin na ostateczne rozliczenie zadania inwestycyjnego upływa wraz z dniem 31.12.21 r.
Brak możliwości zawarcia umowy z wybranym wykonawcę do czasu ogłoszenia przez Izbę wyroku przesądził jednakże o braku możliwości zrealizowania zadania inwestycyjnego w terminie wyznaczonym w SWZ tj. do 30.11.2021 r. Wykonawca FUD Bolęcin Sp. z o.o. zaoferowała jako termin realizacji zamówienia 112 dni od daty zawarcia umowy. Ofertę tę potwierdził wykonawca, po poinformowaniu go przez zamawiającego o rozstrzygnięciu postępowania odwoławczego. Zakładając, że umowa o udzieleniu zamówienia publicznego byłaby zawarta w dniu 22.09.2021 r., a więc bezpośrednio po upływie ustawowego terminu 14 dni na wniesienie skargi na orzeczenie Izby, wykonanie zamówienia w terminie zaproponowanym przez FUD Bolęcin Sp. z o.o. byłoby możliwe dopiero w dniu 11.01.2022 r. Rozliczenie zadania w terminie ustalonym w umowie dotacyjnej byłoby oczywiście niemożliwe.
Zamawiający informuje, że nie posiada środków własnych na sfinansowanie zamówienia. Zawarcie więc umowy na realizację przedmiotu zamówienia oznaczałoby akceptację dla istotnego uszczuplenia budżetu zamawiającego, pochodzącego ze środków publicznych otrzymanych od Narodowego Funduszu Zdrowia na realizację statutowych zadań, jakimi są świadczenia zdrowotne, a to w sposób oczywisty nie leży w interesie publicznym.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

829881 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

900360 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45210000-2Roboty budowlane w zakresie budynkó…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
640 430 zł
Próbka: 94 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
298 306 zł2 830 980 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 532 674 zł
Źródło próbki
CPV 45210000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
298 306 zł
Mediana
640 430 zł
Górny kwartyl
2 830 980 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.