Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
700 238 zł
Umowa zawarta
31 sierpnia 2021
Okres realizacji
2 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 700 238 zł – 1 251 172 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa i modernizacja oczyszczalni ścieków. Etap IV: blok technologiczny RBS i RBN.

Zamawiający Gmina Świerklany (Świerklany, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa i modernizacja oczyszczalni ścieków. Etap IV: blok technologiczny RBS i RBN”, wybierając ofertę wykonawcy REDDO Piotr Trybała Przedsiębiorstwo robót budowlano-instalacyjnych. Wartość umowy: 700 238 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina ŚwierklanyŚwierklany, Śląskie (powiat Rybnicki →)opublikowano 31 sierpnia 2021
Wartość umowy
700 238 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    31 sierpnia 2021

    3 oferty1 wykonawca
  2. Wykonanie umowy

    04 stycznia 2022

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy REDDO Piotr Trybała Przedsiębiorstwo robót budowlano-instalacyjnych (Gliwice), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 700 238,30 zł (umowę zawarto 31 sierpnia 2021 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 700 238,30 zł do 1 251 171,57 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 2 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Świerklany

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276259008

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kościelna 85

1.5.2.)Miejscowość

Świerklany

1.5.3.)Kod pocztowy

44-266

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL227 - Rybnicki

1.5.7.)Numer telefonu

324327521

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@swierklany.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://swierklany.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

http://bip.swierklany.pl/wiadomosci/14667/wiadomosc/581559/budowa_i_modernizacja_oczyszczalni_sciekow_etap_iv_blok_technolo

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa i modernizacja oczyszczalni ścieków.
Etap IV: blok technologiczny RBS i RBN.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8de4aac9-e9f3-11eb-b885-f28f91688073

2.5.)Numer ogłoszenia

2021/BZP 00164508

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2021-08-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2021/BZP 00000203/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.1.3 Budowa i modernizacja oczyszczalni ścieków. Etap IV

blok technologiczny RBS i RBN.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2021/BZP 00122089/01

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RIZ.271.6.2021

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

9937855,94 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

601540,26 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków w Świerklanach przy ul. Pogodnej w województwie śląskim, w powiecie rybnickim, w gm. Świerklany – etap IV.
Zakres IV etapu realizacji inwestycji obejmie:
1) demontaż 3 szt. istniejących dmuchaw wraz z armaturą i rurociągami, zabudowanych w pomieszczeniu stacji dmuchaw,
2) zabudowę 3 szt. nowych dmuchaw, każda o poniższych parametrach:
 spręż pracy: 500 mbar, wydajność: min 2,01 m3/min, max 16,2 m3/min (zgodnie z DIN ISO 1217:2009, zał. C, wydajność należy rozumieć jako użytkowy strumień objętościowy na króćcu wylotowym urządzenia, przeliczony do warunków ssania na wlocie do urządzenia. Powyższe parametry muszą być osiągnięte przy częstotliwości max. 50 Hz),
 silnik elektryczny: 22 kW,
 zapotrzebowanie na energię elektryczną kompletnej dmuchawy zmierzonej na przyłączu elektrycznym przy ciśnieniu 500 mbar i max wydajności nie może przekraczać nominalnej mocy silnika, tak aby nie ulegał on przeciążeniu, co skraca jego żywotność zwłaszcza przy pracy ciągłej,
 silnik elektryczny klasy minimum IE3, ze względu na dostępność części zamiennych i koszty serwisowania, nie dopuszcza się stosowania silników innych niż standardowe asynchroniczne 400V/3/50Hz,
 tłumik wylotowy bez materiałów absorpcyjnych - w tłumiku wylotowym mogą być użyte jedynie stałe części metalowe (wyklucza się użycie foli, pianek, waty itp.), co eliminuje niebezpieczeństwo wtłaczania cząstek materiału wypełniającego do rurociągu, co może być przyczyną zatykania dyfuzorów,
 filtr powietrza z tłumikiem hałasu na ssaniu, przyłącze elastyczne na tłoczeniu,
 zawór bezpieczeństwa i zwrotny,
 obudowę wyciszającą hałas do poziomu nie przekraczającego 70 dB(A) mierzonego zgodnie z DIN 45635, konstrukcja obudowy powinna zapewniać pełen dostęp serwisowy jedynie od przodu i tyłu dmuchawy oraz pozwalać na ustawienie maszyny „ściana w ścianę / bok do boku”, wyklucza się urządzenia z koniecznością demontowania bocznych paneli w celu przeprowadzenia konserwacji,
 dmuchawa wraz ze zintegrowanym sterownikiem nadzorującym takie parametry pracy dmuchawy jak: ciśnienie powietrza wlotowego, ciśnienie powietrza wylotowego, temperaturę powietrza wylotowego, temperaturę i ciśnienie oleju oraz poprawną temperaturę silnika, a także powinien mieć możliwość komunikacji po wybranym protokole ModBUS RTU lub Profibus DP,
 jakość sprężonego powietrza wytwarzanego przez dmuchawę musi być potwierdzona certyfikatem TUV odnośnie powietrza bezolejowego wg ISO 89573-1 klasa 0,
 ze względu na późniejszą obsługę serwisową oraz zagwarantowanie oferowanych parametrów eksploatacyjnych całego agregatu dmuchawy wymaga się, aby producent kompletnej dmuchawy był równocześnie producentem stopnia sprężającego,
3) zabudowę 3 szt. przepustnic DN100 PN16 z napędami elektrycznymi (wyposażonymi w zintegrowany system sterowania ręcznego),
4) zabudowę 2 szt. przepustnic DN150 PN16 z napędami elektrycznymi (wyposażonymi w zintegrowany system sterowania ręcznego),
5) wykonanie kolektorów DN100 (ø114,3x3) i DN150 (ø168,3x3) wewnątrz pomieszczenia dmuchaw, wraz z konstrukcjami wsporczymi, całość wykonana ze stali AISI 304. Szczegóły połączenia dmuchaw przedstawiono na dołączonym schemacie technologicznym (rys. nr SG/PBW/B-03),
6) wykonanie kolektorów DN150 (ø168,3x3) od budynku do miejsc wpięcia (przygotowanych w I etapie, według dołączonego planu dla etapu IV – rys. nr 1.0), całość wykonana ze stali AISI 304,
7) wykonanie połączeń rurociągów DN150 (ø168,3x3) zlokalizowanych przy zbiornikach bioreaktorów (przygotowanych w I etapie, według dołączonego planu - rys. nr 1.0) z istniejącymi na zbiornikach kolektorami rozprowadzającymi powietrze do poszczególnych sekcji, całość wykonana ze stali AISI 304,
8) dostosowanie istniejącego programu sterującego do pracy z nowymi dmuchawami oraz algorytmem umożliwiającym następujące warianty sterowania wydajnością dmuchaw:
 sterowanie wydajnością dmuchaw w zależności od sondy tlenowej dla reaktora RBS,
 sterowanie wydajnością dmuchaw w zależności os sondy tlenowej dla reaktora RBN,
 sterowanie wydajnością dmuchaw w zależności os sondy NH4 dla reaktora RBN,
 sterowanie wydajnością dmuchaw w zależności od sondy NH4 dla reaktora RBS,
 sterowanie przepustnicami za dmuchawami umożliwiającymi ich dowolną konfigurację zależności od zapotrzebowania na tlen oraz ciśnienie w rurociągu,
 informacje o statusie pracy dmuchaw będą przekazywane z falowników do centralnego sterownika, za pośrednictwem istniejące sieci profiBus,
9) dostosowanie istniejącego systemu wizualizacji uwzględniającego nowe elementy instalacji:
 wykonanie nowych ekranów dla stacji dmuchaw uwzględniających stan pracy oraz położenie przepustnic powietrza.
 wykonanie nowych ekranów dla stacji dmuchaw uwzględniających stan pracy dmuchaw (praca auto, praca ręczna, praca dmuchawy, wydajność, prąd, awaria),
10) zabudowę rozdzielnicy zasilająco-sterowniczej w stacji dmuchaw przeznaczonej do zasilania oraz sterowania pracą przepustnic powietrza, która zostanie wyposażona w zabezpieczenie zwarciowo przeciążeniowe dla każdej przepustnicy (wyłącznik silnikowy) oraz listwę zaciskową dla wpięcia kabli sterowniczych,
11) dostawę i montaż układu do płynnej regulacji dozowania koagulantu (służącego do strącania fosforu w ściekach oczyszczonych), wraz z wyposażeniem:
 analizator 1-kanałowy, do pomiaru fosforanów w ściekach oczyszczonych w kanale wylotowym, wersja outdoor,
 system poboru prób do analizatora fosforanów, dostawa wraz z ocieplonym wężem próby (dł. 10 m),
 mocowanie rury zanurzeniowej do poboru próby do analizatora fosforanów,
 moduł dla 4 sond do podłączenia analizatora fosforanów wyposażonego w wejścia i wyjścia do komunikacji ze sterownikiem centralnym,
 moduł wyświetlacza w wersji standardowej, z kolorowym wyświetlaczem do obsługi analizatora fosforanów,
 elektryczny układ przeniesienia pomiaru stężenia fosforanów.
12) dostawę i montaż kontenera technicznego, o wym. wewn. 2,0 m x 2,0 m i wysokości 2,5 m, do zabudowy analizatora fosforanów oraz systemu poboru próby dla analizatora.
UWAGA:
Roboty będą wykonywane na czynnym obiekcie, z tego względu należy zapewnić ciągły ruch oczyszczalni.

4.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiony został w załącznikach do niniejszej SWZ:
4.3.1. dokumentacji projektowej,
4.3.2. specyfikacjach technicznych,
4.3.3. projektowanych postanowieniach umowy.
4.4. Roboty winny zostać wykonane i ukończone zgodnie z prawem obowiązującym
w Rzeczypospolitej Polskiej, w szczególności z:
4.4.1. ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane,
4.4.2. rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy.
4.5. Jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe, patenty lub pochodzenia, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, dopuszcza się zaoferowanie rozwiązań równoważnych opisanym, pod warunkiem zachowania przez nie takich samych minimalnych parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych itp.
4.6. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami.
4.7. W przypadku gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajda się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym
4.8. Materiały i urządzenia użyte do wykonania umowy powinny odpowiadać, co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie określonych w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych oraz wymaganiom ST i SWZ.
4.9. W przypadku zatrudnienia przez Wykonawcę personelu obcojęzycznego, Wykonawca zapewni ciągłą możliwość porozumiewania się personelu Zamawiającego z personelem Wykonawcy w języku polskim.

4.5.3.)Główny kod CPV

45252200-0 - Wyposażenie oczyszczalni ścieków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

1

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

700238,30 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1251171,57 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

700238,30 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

REDDO Piotr Trybała Przedsiębiorstwo robót budowlano-instalacyjnych

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

631-175-86-99

7.3.3)Ulica

Krokusów 11

7.3.4)Miejscowość

Gliwice

7.3.5)Kod pocztowy

44-152

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2021-08-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

700238,30 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

2 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45252200-0Wyposażenie oczyszczalni ścieków
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Świerklany prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Świerklany.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 700 238 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45252200-0 (Wyposażenie oczyszczalni ścieków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: REDDO Piotr Trybała Przedsiębiorstwo robót budowlano-instalacyjnych (Gliwice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.