ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Przygotowywanie, dostarczanie i podanie posiłków: dzieciom, uczniom i młodzieży w szkołach i oddziałach przedszkolnych oraz osobom dorosłym, zwłaszcza starszym, chorym lub niepełnosprawnym

Zamawiający Centrum Usług Społecznych w Adamówce (Adamówka, Podkarpackie) prowadził postępowanie „Przygotowywanie, dostarczanie i podanie posiłków: dzieciom, uczniom i młodzieży w…”. Termin składania ofert minął 27 sierpnia 2021, 11:00. Wadium: 1000 zł.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 359 197 zł
Wadium
1000 zł
Termin składania ofert
27 sierpnia 2021, 11:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,4 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Koszt60%Doświadczenie osoby na stanowisku kucharza w podmiocie działającym w zakresie żywienia zbi20%Aspekt społeczny zamówienia w zakresie zatrudnienia osób defaworyzowanych20%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    19 sierpnia 2021

    Termin ofert: 27 sierpnia 2021 11:00
  2. Wynik: wybrano wykonawcę

    03 października 2021

    1 oferta1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Koszt 60%, Doświadczenie osoby na stanowisku kucharza w podmiocie działającym w zakresie żywienia zbi 20%, Aspekt społeczny zamówienia w zakresie zatrudnienia osób defaworyzowanych 20%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Przygotowywanie, dostarczanie i podanie posiłków: dzieciom, uczniom i młodzieży w szkołach i oddziałach przedszkolnych oraz osobom dorosłym, zwłaszcza starszym, chorym lub….

  • 3

    RyzykoWadium: 1 000,00 zł.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

CENTRUM USŁUG SPOŁECZNYCH W ADAMÓWCE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 650003475

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

97

1.5.2.)Miejscowość

Adamówka

1.5.3.)Kod pocztowy

37-534

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL822 - Przemyski

1.5.7.)Numer telefonu

166229001

1.5.8.)Numer faksu

166229001

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

cus@adamowka.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://cus.adamowka.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ochrona socjalna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przygotowywanie, dostarczanie i podanie posiłków: dzieciom, uczniom i młodzieży
w szkołach i oddziałach przedszkolnych oraz osobom dorosłym, zwłaszcza starszym, chorym lub niepełnosprawnym

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3d2263f1-0109-11ec-b885-f28f91688073

2.5.)Numer ogłoszenia

2021/BZP 00154902

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2021-08-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2021/BZP 00005043/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.3.3 Przygotowywanie, dostarczanie i podanie posiłków

dzieciom, uczniom i młodzieży w szkołach i oddziałach przedszkolnych oraz osobom dorosłym, na terenie Gminy Adamówka w okresie: 01.09.2021– 31.08.2022

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Tak

2.12.)Rodzaj wykonawców, którzy mogą ubiegać się o udzielenie zamówienia

art. 94 ust. 1 pkt 2) ustawy

2.13.)O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 361 ustawy – usługi społeczne

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://miniportal.uzp.gov.pl/ Dodatkowo Zamawiający zamieszcza postępowanie na stronie internetowej Zamawiającego (BIP): http://bip.gops.adamowka.pl/

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu miniPortalu, który dostępny jest pod adresem: https://miniportal.uzp.gov.pl/, ePUAPu (Elektroniczna Skrzynka Podawcza Centrum Usług Społecznych w Adamówce – nazwa – /GOPSAdamowka/SkrytkaESP), dostępnego pod adresem: https://epuap.gov.pl/wps/portal oraz poczty elektronicznej: cus@adamowka.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy ich użyciu opisane zostały w Regulaminie korzystania z systemu miniPortal oraz Warunkach korzystania z elektronicznej platformy usług administracji publicznej (ePUAP). Regulamin korzystania z systemu
miniPortal jest dostępny pod adresem: https://miniportal.uzp.gov.pl/WarunkiUslugi Warunki korzystania z elektronicznej platformy usług administracji publicznej (ePUAP) są dostępne pod adresem: https://www.gov.pl/web/gov/warunki-korzystania. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem dedykowanych formularzy: „Formularz złożenia, zmiany, wycofania oferty” i „Formularza do komunikacji” wynosi 150 MB. Za datę przekazania oferty, wniosków, zawiadomień,
dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń oraz innych informacji przyjmuje się datę ich przekazania na ePUAP. Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem „Formularza do złożenia, zmiany, wycofania oferty” dostępnego na ePUAP i udostępnionego również na miniPortalu. Funkcjonalność do zaszyfrowania oferty przez Wykonawcę jest dostępna dla wykonawców na miniPortalu, w szczegółach danego postępowania. W formularzu oferty Wykonawca zobowiązany jest podać adres skrzynki ePUAP, na którym prowadzona będzie
korespondencja związana z postępowaniem. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, w szczególności w formacie danych .doc, .docx, .pdf. Cały proces szyfrowania ma miejsce na stronie
miniPortal.uzp.gov.pl. Sposób złożenia oferty, w tym zaszyfrowania oferty opisany został w „Instrukcji użytkownika”, dostępnej na stronie: https://miniportal.uzp.gov.pl/. Należy pamiętać, by wewnątrz szyfrowanego folderu nie znajdowały się wcześniej zaszyfrowane pliki. Jeżeli dokumenty elektroniczne, przekazywane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, zawierają informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2020 r. poz. 1913), wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je w wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku, wraz z jednoczesnym zaznaczeniem polecenia „Załącznik stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa”, a następnie wraz z plikami stanowiącymi jawną część należy ten plik zaszyfrować. Do oferty należy dołączyć oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, w zakresie wskazanym w rozdz. 7 i 9 swz, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, a następnie zaszyfrować wraz z plikami stanowiącymi ofertę. Oferta może być złożona tylko do upływu terminu składania ofert. Wykonawca może przed upływem terminu do składania ofert zmienić lub wycofać ofertę za pośrednictwem „Formularza do złożenia, zmiany, wycofania oferty” dostępnego na ePUAP i udostępnionego również na miniPortalu. Sposób zmiany i wycofania oferty został opisany w „Instrukcji użytkownika” dostępnej na miniPortalu.W celu zmiany oferty Wykonawca za pośrednictwem dedykowanego formularza do złożenia, zmiany, wycofania oferty prześle na skrzynkę podawczą Zamawiającego formularz z informacją o zmianie oferty. Użytkownik dodaje oświadczenie, które potwierdza wolę wykonawcy zmiany oferty wraz z dokumentem potwierdzającym umocowanie osoby podpisującej oświadczenie do zmiany oferty w imieniu wykonawcy oraz nową ofertę zaszyfrowaną za pomocą miniPortalu. Wykonawca po upływie terminu do składania ofert nie może skutecznie dokonać zmian wycofać złożonej oferty.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych
i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016 z późniejszymi zmianami), dalej
„RODO”, Zamawiający informuje, że:
1) Jest administratorem danych osobowych Wykonawcy oraz osób, których dane Wykonawca przekazał w niniejszym postępowaniu;
2) dane osobowe Wykonawcy przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia „Przygotowywanie, dostarczanie
i podanie posiłków: dzieciom, uczniom i młodzieży w szkołach i oddziałach przedszkolnych oraz osobom dorosłym, zwłaszcza starszym, chorym lub niepełnosprawnym i samotnym na terenie Gminy Adamówka w okresie: 02.09.2021 r. – 31.08.2022 r.”, prowadzonym w trybie podstawowym bez przeprowadzenia negocjacji;
3) odbiorcami danych osobowych Wykonawcy będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o przepisy ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2019 r. poz. 2019 z późn. zm.), dalej „ustawa Pzp”;
4) dane osobowe Wykonawcy będą przechowywane, zgodnie z Instrukcją kancelaryjną przez okres 5 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia;
5) obowiązek podania przez Wykonawcę danych osobowych bezpośrednio go dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem
w postępowaniu o udzielenie zamówienia; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;
6) w odniesieniu do danych osobowych Wykonawcy decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;
7) Wykonawca posiada:
− na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych dotyczących Wykonawcy;
− na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania danych osobowych, o ile ich zmiana nie skutkuje zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie narusza integralności protokołu oraz jego załączników;
− na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO *;
− prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy Wykonawca
uzna, że przetwarzanie jego danych osobowych dotyczących narusza przepisy RODO;

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Wykonawcy nie przysługuje:
− w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
− prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
− na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania danych osobowych Wykonawcy jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
W przypadku, gdy wykonanie obowiązków, o których mowa w art. 15 ust. 1-3 RODO, wymagałoby niewspółmiernie dużego wysiłku, Zamawiający może żądać od osoby, której dane dotyczą, wskazania dodatkowych informacji mających na celu sprecyzowanie żądania,
w szczególności podania nazwy lub daty postępowania o udzielenie zamówienia;
Skorzystanie przez osobę, której dane osobowe dotyczą, z uprawnienia do sprostowania lub uzupełnienia danych osobowych, o którym mowa w art. 16 RODO, nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia ani zmianą postanowień umowy w sprawie zamówienia publicznego w zakresie niezgodnym z ustawą.
Zgłoszenie żądania ograniczenia przetwarzania, o kto rym mowa w art. 18 ust. 1 RODO, nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia.
W przypadku danych osobowych zamieszczonych przez Zamawiającego w Biuletynie Zamówień Publicznych, prawa, o których mowa w art. 15 i art. 16 RODO, są wykonywane
w drodze żądania skierowanego do Zamawiającego.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Tak

4.1.2.)Numer referencyjny

CUS.271.8.2021

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres zadania obejmuje: przygotowywanie, dostarczanie i podanie posiłków: dzieciom, uczniom i młodzieży w szkołach i oddziałach przedszkolnych:
- Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Adamówce (nr budynku: Adamówka 180) wraz z dwoma oddziałami przedszkolnymi przy Szkole Podstawowej w Adamówce (nr budynku: Adamówka 26) oraz oddziałem przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Adamówce, w miejscowości Krasne (nr budynku: Krasne 60);
- Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Adamówce – Filia w Cieplicach wraz z oddziałem przedszkolnym w Cieplicach (nr budynku: Cieplice 41),
- Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Majdanie Sieniawskim wraz z oddziałem przedszkolnym (nr budynku: Majdan Sieniawski 197),
oraz osobom dorosłym, zwłaszcza starszym, chorych lub niepełnosprawnym i samotnym na terenie Gminy Adamówka w okresie: 02.09.2021 r. – 31.08.2022 r.
Dowozu posiłków do szkół, oddziałów przedszkolnych oraz do miejsca zamieszkania osób dorosłych zwłaszcza starszych, chorych lub niepełnosprawnych i samotnych Wykonawca dokona we własnym zakresie, zgodnie z ilościami i w godzinach uzgodnionych z Dyrektorem Centrum Usług Społecznych w Adamówce i dyrektorami szkół z terenu gminy Adamówka.

Zakres przedmiotu zamówienia:
Obiady przygotowywane do spożycia w stołówce Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Adamówce (Adamówka 180) powinny być 2-daniowe z napojem (zupa, drugie danie, napój).
Dwudaniowe obiady przygotowane w kuchni Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Adamówce (nr budynku: Adamówka 180) Wykonawca dowozi do
dwóch oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Adamówce (nr budynku: Adamówka 26);
- oddziału przedszkolnego przy SP w Adamówce, w miejscowości Krasne (Krasne 60);
- Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II – Filia w Cieplicach wraz z oddziałem przedszkolnym (Cieplice 41);
- Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Majdanie Sieniawskim wraz z oddziałem przedszkolnym (Majdan Sieniawski 197)) ;
- osób dorosłych, zwłaszcza starszych, chorych lub niepełnosprawnych i samotnych z terenu Gminy Adamówka.

Zamawiający zabezpiecza termosy do przewożenia obiadów do szkół, oddziałów przedszkolnych i osób dorosłych.
Zamawiający zabezpiecza naczynia do wydawania posiłków w: stołówce Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Adamówce (Adamówka 180), dwóch oddziałach przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Adamówce (Adamówka 26) oraz w Szkole Podstawowej wraz z oddziałem przedszkolnym w Majdanie Sieniawskim.
Wykonawca zabezpiecza jednorazowe naczynia do wydawania posiłków w: Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Adamówce – Filia w Cieplicach wraz z oddziałem przedszkolnym oraz w oddziale przedszkolnym przy SP w Adamówce, w miejscowości Krasne.
Wykonawca zabezpiecza jednorazowe (jedno i wieloskładnikowe) pojemniki gastronomiczne zapewniające utrzymanie temperatury spożywania potraw dla: osób dorosłych.
Wykonawca zabezpiecza środek transportu.

4.2.6.)Główny kod CPV

55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

55520000-1 - Usługi dostarczania posiłków

55521000-8 - Usługi w zakresie dostarczania posiłków do prywatnych gospodarstw domowych

55521100-9 - Usługi rozwożenia posiłków

55521200-0 - Usługi dowożenia posiłków

55523100-3 - Usługi w zakresie posiłków szkolnych

55524000-9 - Usługi dostarczania posiłków do szkół

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2022-08-31

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Tak

4.2.12.)Opis wznowienia

Zamawiający przewiduje wznowienie zamówienia na dożywienia w następnym roku szkolnym.

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Oferta, która otrzyma największą łączną ilość punktów w oparciu o
ustalone kryteria, zostanie uznana za najkorzystniejszą, pozostałe oferty zostaną sklasyfikowane zgodnie z ilością uzyskanych punktów.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium kosztu oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Koszt

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia

4.3.5.)Nazwa kryterium

Doświadczenie osoby na stanowisku kucharza w podmiocie działającym w zakresie żywienia zbiorowego zarówno dzieci i młodzieży w szkołach jak i oddziałach przedszkolnych dla dzieci od 3 do 6 lat

4.3.6.)Waga

20

4.3.4.)Rodzaj kryterium

aspekty społeczne, w tym integracja zawodowa i społeczna osób, o których mowa w art. 94 ust. 1 ustawy

4.3.5.)Nazwa kryterium

Aspekt społeczny zamówienia w zakresie zatrudnienia osób defaworyzowanych

4.3.6.)Waga

20

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit a

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit b

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit c

Art. 109 ust. 1 pkt 3

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu i wymagania określone w niniejszej SWZ.
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki:
Działając na podstawie art. 94 ust. 1 i 2 PZP, Zamawiający zastrzega, że o udzielenie zamówienia mogą się ubiegać wyłącznie Wykonawcy, którzy łącznie spełniają następujące warunki:
a) mający status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz inni wykonawcy, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych,
w rozumieniu art. 94 ust. 1 pkt 2 PZP, tj. osób bezrobotnych.
b) posiadają procentowy wskaźnik zatrudnienia osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych w rozumieniu art. 94 ust. 1 PZP nie mniejszy niż 30% spośród wszystkich osób zatrudnionych przez Wykonawcę (albo przez ww. jednostki, które będą realizować zamówienie) – przy czym osoby te powinny należeć do następującej grupy społecznie marginalizowanej w rozumieniu ww. przepisu: bezrobotnych w rozumieniu ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia
i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2019 r. poz. 1482 i 1622). W celu spełnienia ww. warunku, Zamawiający dopuszcza zatrudnienie osób bezrobotnych (które nadal są w procesie integracji zawodowej u Wykonawcy ubiegającego się o zamówieniu zastrzeżone), które miało miejsce w okresie do 3 lat przed złożeniem oferty.
c) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, każdy z tych Wykonawców musi spełniać wymogi wskazane w lit. a i b powyżej. Wykonawca nie może polegać na zasobach podmiotu trzeciego w zakresie wymogów wskazanych w lit. a i b powyżej. Zamawiający uzna, że osoba zatrudniona przez Wykonawcę należy do grupy bezrobotnych w rozumieniu ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2019 r. poz. 1482 i 1622), jeżeli osoba ta w chwili bezpośrednio poprzedzającej zatrudnienie u Wykonawcy (albo w ww. jednostce, która będzie realizować zamówienie) była bezrobotna w rozumieniu ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2017 r. poz. 2046 z późn. zm.). zakresie wymogów wskazanych w lit. a i b powyżej.
3. W postępowaniu mogą wziąć udział wyłącznie Wykonawcy, wskazani w pkt 2.1., którzy spełniają następujące warunki udziału w postępowaniu:
a) Zdolność do występowania w obrocie gospodarczym.
Zamawiający nie stawia szczegółowych wymagań w zakresie spełniania tego warunku.
b) Uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów.
Zamawiający nie stawia szczegółowych wymagań w zakresie spełniania tego warunku.
c) Uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów.
Zamawiający nie stawia szczegółowych wymagań w zakresie spełniania tego warunku.
d) Sytuacja ekonomiczna lub finansowa.
Zamawiający nie stawia szczegółowych wymagań w zakresie spełniania tego warunku.
e) Zdolność techniczna lub zawodowa.
Zamawiający nie stawia szczegółowych wymagań w zakresie spełniania tego warunku.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Zamawiający nie wymaga złożenia podmiotowych środków dowodowych.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Zamawiający nie wymaga złożenia przez Wykonawcę podmiotowych środków dowodowych w tym zakresie.

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

Zamawiający nie wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium
1.Przystępując do niniejszego postępowania każdy Wykonawca przed upływem terminu składania ofert zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości

1 000,00 zł (słownie: jeden tysiąc złotych). 2. Wadium należy wnieść w jednej lub kilku następujących formach przewidzianych w art. 97 ust. 7 uPzp, tj.: 1) pieniądzu; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. z 2019 r. poz. 310, 836 i 1572). 3. Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert i utrzymać nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 uPzp. Wadium w pieniądzu należy przelać na konto Zamawiającego: Bank Spółdzielczy Rzeszów O/Sieniawa nr konta: 29 9162 1010 2008 1503 0038 0002 z adnotacją „Wadium – Znak sprawy: CUS.271.8.2021

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, każdy z tych Wykonawców musi spełniać wymogi wskazane w Rozdziale 7 pkt 2.1 li a i b. (zamówienia zastrzeżone).
2. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich
w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, wypełniony druk oświadczenia, wg Załącznika Nr 3 do SWZ składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Dokumenty te potwierdzają spełnianie warunków udziału w oraz brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia.
4. Wspólnicy ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zamówienia, określoną w art. 366 Kodeksu Cywilnego.
5. Wszelka korespondencja będzie prowadzona wyłącznie z pełnomocnikiem.
6. Przed podpisaniem umowy od Wykonawców ubiegających się wspólnie o zamówienie publiczne, których oferta została wybrana Zamawiający będzie żądać umowy regulującej ich współpracę.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Nie

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Tak

7.6.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty społeczne

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2021-08-27 11:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem „Formularza do złożenia, zmiany, wycofania oferty” dostępnego na ePUAP ((Elektroniczna Skrzynka Podawcza Centrum Usług Społecznych w Adamówce – nazwa – /GOPSAdamowka/SkrytkaESP), i udostępnionego również na miniPortalu.

8.3.)Termin otwarcia ofert

2021-08-27 12:00

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

55321000-6Usługi przygotowywania posiłków
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
359 197 zł
Próbka: 92 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
195 232 zł687 957 zł
Rozstęp międzykwartylowy
492 725 zł
Źródło próbki
CPV 55321000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
195 232 zł
Mediana
359 197 zł
Górny kwartyl
687 957 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 27.08.2021, 11:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Centrum Usług Społecznych w Adamówce prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Adamówka.
Tak. Wadium określono na 1000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 55321000-6 (Usługi przygotowywania posiłków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.