Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Umowa zawarta
1 czerwca 2021
Okres realizacji
120 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 oferty
Kryteria wyboru
Cena95%Termin uruchomienia transzy kredytu od dnia przekazania pisemnej dyspozycji przez zamawiaj5%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Udzielenie Gminie Porąbka długoterminowego kredytu w wysokości 3.100.000,00 PLN na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu oraz spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek

Zamawiający Gmina Porąbka (Porąbka, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Udzielenie Gminie Porąbka długoterminowego kredytu w wysokości 3.100.000,00 PLN na…”, wybierając ofertę wykonawcy Warszawski Bank Spółdzielczy. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina PorąbkaPorąbka, Śląskie (powiat Bielski →)opublikowano 2 czerwca 2021
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 2 678 405 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~2,1 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    09 kwietnia 2021

    Termin ofert: 4 maja 2021 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    02 czerwca 2021

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Warszawski Bank Spółdzielczy (Warszawa), średnia firma.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty.

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: 120 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Porąbka

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 072182290

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Krakowska 3

1.5.2.)Miejscowość

Porąbka

1.5.3.)Kod pocztowy

43-353

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL225 - Bielski

1.5.7.)Numer telefonu

+48 33 8272836

1.5.8.)Numer faksu

+48 33 8272800

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

anna.omasta@ug.porabka.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.porabka.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

http://bip.porabka.pl/5507/dokument/29608

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Udzielenie Gminie Porąbka długoterminowego kredytu w wysokości
3.100.000,00 PLN na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu oraz spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0c8d95e0-98ff-11eb-90e5-2aec432e2be5

2.5.)Numer ogłoszenia

2021/BZP 00072066

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2021-06-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2021/BZP 00001711/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.5 Udzielenie długoterminowego kredytu w wysokości 3 100 000,00 złotych na potrzeby Gminy Porąbka

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2021/BZP 00030298/03

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.1.3.2021

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

592375,58 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem postępowania jest udzielenie Gminie Porąbka długoterminowego kredytu w wysokości 3.100.000,00 PLN na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu oraz spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek. Szczegółowy zakres usług finansowych stanowiących przedmiot postępowania został opisany w Załączniku nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia (OPZ). Okres kredytowania: 120 miesięcy od momentu podpisania umowy (planowany termin podpisania umowy około 01.06.2021r.). Okres spłaty kapitału: 113 miesięcy (od 31.01.2022r. – 30.05.2031r.) – wymagana karencja w spłacie kapitału do 31.01.2022r. Okres spłaty odsetek: 118 miesięcy (od 31.08.2021r. – 30.05.2031r.) - wymagana karencja w spłacie odsetek do 31.08.2021r. Odsetki płatne będą w dniach spłaty kapitału. Postawienie kredytu do dyspozycji Zamawiającego będzie następować w transzach w terminie od podpisania umowy do 31.12.2021r. Wysokość poszczególnych transz kredytu i dokładne termin ich uruchomienia wskaże Zamawiający Wykonawcy pisemnie, według własnych bieżących potrzeb. Szczegółowy planowany harmonogram spłat kapitału zawiera Załącznik nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

66113000-5 - Usługi udzielania kredytu

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

163985,55

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

501767,99

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

163985,55

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Warszawski Bank Spółdzielczy

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5250006176

7.3.3)Ulica

Fieldorfa 5A

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

03-984

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2021-06-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

163985,55

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

120 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

66113000-5Usługi udzielania kredytu
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
2 678 405 zł
Próbka: 34 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
1 018 514 zł4 721 904 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 703 390 zł
Źródło próbki
CPV 66113000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
1 018 514 zł
Mediana
2 678 405 zł
Górny kwartyl
4 721 904 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Porąbka prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Porąbka.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 66113000-5 (Usługi udzielania kredytu). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Warszawski Bank Spółdzielczy (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.